Artykuły oznaczone etykietą: profilaktyka

Zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego

Zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego

Dobre zdrowie to podstawa. Żyjąc w ciągłym zabieganiu, w dużym stresie i ogromie obowiązków, niezwykle istotnym jest dbanie o swoje samopoczucie m.in. poprzez stosowanie różnorodnych suplementów. Dlatego warto wziąć pod lupę układ trawienny, z którym z pewnością nie jeden z nas ma problem.
Gorączka u dziecka - jak sobie z nią radzić?

Gorączka u dziecka - jak sobie z nią radzić?

Gorączka u dziecka bardzo często budzi niepokój rodziców. To nie tylko jeden z pierwszych objawów przeziębienia czy anginy, ale także ważny, naturalny proces w walce z chorobą. Wg pediatrów gorączka do 38,5 ℃ jest nawet pożądana, bo to znak, że układ immunologiczny prawidłowo zwalcza infekcję. Ale co robić, kiedy temperatura gwałtownie rośnie i ciężko jest ją zbić lekami? I jak postępować, kiedy u naszego dziecka pojawią się drgawki gorączkowe?
Kleszcz - co robić, gdy zaatakuje?

Kleszcz - co robić, gdy zaatakuje?

Kleszcz to groźny dla naszego zdrowia pajęczak, którego możemy spotkać prawie wszędzie i przez większą część roku. Co zrobić, gdy nas zaatakuje i gdy znajdziemy go na naszym ciele? Czy każdy kleszcz przenosi boreliozę i inne, niebezpieczne choroby? I czy istnieje profilaktyka zmniejszająca ryzyko ugryzienia przez kleszcza?
Choroby żył powierzchownych nóg - przyczyny, objawy i leczenie

Choroby żył powierzchownych nóg - przyczyny, objawy i leczenie

Żyły to naczynia krwionośne transportujące ubogą w tlen krew z organów do serca. Przy okazji przenoszą również liczne szkodliwe metabolity powstające w przemianach komórkowych jak mocznik. Każdego dnia nasz układ żylny doprowadza do serca tysiące litrów „zużytej” krwi, a najdłuższą drogę przebywa ta pochodząca z nóg.
Najpopularniejsze
Reklama
Lifestyle

Skórzane must have każdego sezonu

Do najbardziej klasycznych ubrań damskich styliści bez wahania zaliczają dobrze dopasowane wąskie dżinsy, ołówkową spódniczkę, białą koszulę, małą czarną, czerwone szpilki, biały T-shirt i świetnie skrojoną marynarkę.
Lifestyle

Zamawianie leków przez Internet – blaski i cienie

Każdego roku odnotowuje się coraz większą ilość profesjonalnych aptek funkcjonujących w wirtualnej przestrzeni. Ich dynamiczny rozwój uwarunkowany jest przede wszystkim wzrastającym zainteresowaniem pacjentów.
Dieta

Zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego

Żyjąc w ciągłym zabieganiu, w dużym stresie - istotnym jest dbanie o swoje samopoczucie m.in. poprzez stosowanie różnorodnych suplementów. Dlatego warto wziąć pod lupę układ trawienny, z którym z pewnością nie jeden z nas ma
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Hemoroidy - Leczenie i operacje