Borykasz się z bólem pleców lub szyi, problemami z krążeniem krwi, a może po prostu chcesz zapewnić swojemu organizmowi wszystko to, co najlepsze? W każdej sytuacji Twoje ciało wymaga odpowiedniego traktowania - również podczas snu. Dlatego właśnie musisz zacząć od podstaw, czyli wyboru odpowiedniego materaca zdrowotnego. Dlaczego warto na nim spać?

Idealne podparcie

Przede wszystkim materac powinien stanowić idealne podparcie dla kręgosłupa - to jego podstawowa funkcja. Nie może być zatem ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór takiego, który wypełnionopianką termoelastyczną - nowoczesnym materiałem, który reaguje na ciepło i dzięki temu idealnie dopasowuje się do naturalnych kształtów ciała użytkownika, dając uczucie komfortu i jednocześnie dobrze podtrzymując kręgosłup i zapewniając mięśniom relaks. Nie bez znaczenia są również zróżnicowane strefy twardości (7 to ich optymalna liczba), które pozwalają na dopasowanie podłoża do poszczególnych partii ciała użytkownika.

Wygoda = spokojny sen

Warto zadbać o to, by materac miał właściwe wypełnienie, zapewniające wygodę i spokojny odpoczynek. Niektóre modele dla przykładu zapewniają przyjemne uczucie otulenia - można to uzyskać dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej. Komfort snu z pewnością zwiększy także model z przyjemnym w dotyku pokrowcem, który jednocześnie zapewni ochronę przed roztoczami i bakteriami. Warto pamiętać o tym, że jeśli stworzymy sobie komfortowe warunki do spania, jakość snu będzie dużo wyższa, co z kolei pozytywnie wpłynie na pracę całego organizmu.

Kiedy warto pomyśleć o materacu zdrowotnym?

Materace zdrowotne polecane są przede wszystkim w przypadku różnego rodzaju schorzeń. Szczególnie powinny o nim pomyśleć osoby cierpiące na bóle kręgosłupa bądź stawów lub będące w trakcie rehabilitacji. To także doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mają problemy z krążeniem lub dużo czasu spędzają leżąc - pianka termoelastyczna pozytywnie wpływa na przepływ krwi i zapobiega powstawaniu odleżyn. Poza tym na tego typu materace powinni zdecydować się alergicy i osoby, które chcą mieć pewność, że w ich łóżku nie zagości kurz, roztocza czy bakterie.

Czy można mieć wszystko jednocześnie?

Nasuwa się zatem pytanie: czy można mieć wszystko jednocześnie - wygodny materac, który nie wywoła alergii, będzie stanowił doskonałe podparcie dla kręgosłupa, pozytywnie wpłynie na krążenie i przede wszystkim - zapewni zdrowy i spokojny sen? Odpowiedzią na te zapotrzebowania są materace medyczne SleepMed - nowoczesne produkty, stworzone z troską o zdrowie i najwyższy komfort użytkowników. 7 zróżnicowanych stref twardości, połączenie pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej, nacięcia zapewniające odpowiednią wentylację i antyalergiczny pokrowiec Merced - to wszystko sprawia, że te materace zdrowotne są coraz chętniej wybierane przez klientów dbających o swoje zdrowie.

Jesteś zainteresowany zakupem materacy medecznych SleepMed? Znajdziesz je w sklepach internetowych Senna Materace i SleepingHouse.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Uroda

Jak radzić sobie z trądzikiem różowatym?

Trądzik różowaty dotyka zwykle osoby w wieku 30-50 lat. Charakterystycznymi cechami tej choroby są pojawiające się na skórze grudki i krostki, nawracający rumień, pajączki oraz zmiany przerostowe.
Reklama
Zdrowie

Osteoporoza w menopauzie

Okres menopauzy predysponuje do rozwoju szeregu chorób charakterystycznych dla wieku dojrzałego oraz starczego. Związane jest to z występującym fizjologicznie niedoborem hormonów płciowych.
Lifestyle

Zalety biżuterii wykonanej ze złota

Złote pierścionki, kolczyki, czy też naszyjniki są cennymi elementami dekoracyjnymi, które poza oczywistym dodawaniem prestiżu, posiadają wiele innych zalet.
Dieta

Zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego

Żyjąc w ciągłym zabieganiu, w dużym stresie - istotnym jest dbanie o swoje samopoczucie m.in. poprzez stosowanie różnorodnych suplementów. Dlatego warto wziąć pod lupę układ trawienny, z którym z pewnością nie jeden z nas ma
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Korekta odstających uszu