Borykasz się z bólem pleców lub szyi, problemami z krążeniem krwi, a może po prostu chcesz zapewnić swojemu organizmowi wszystko to, co najlepsze? W każdej sytuacji Twoje ciało wymaga odpowiedniego traktowania - również podczas snu. Dlatego właśnie musisz zacząć od podstaw, czyli wyboru odpowiedniego materaca zdrowotnego. Dlaczego warto na nim spać?

Idealne podparcie

Przede wszystkim materac powinien stanowić idealne podparcie dla kręgosłupa - to jego podstawowa funkcja. Nie może być zatem ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór takiego, który wypełnionopianką termoelastyczną - nowoczesnym materiałem, który reaguje na ciepło i dzięki temu idealnie dopasowuje się do naturalnych kształtów ciała użytkownika, dając uczucie komfortu i jednocześnie dobrze podtrzymując kręgosłup i zapewniając mięśniom relaks. Nie bez znaczenia są również zróżnicowane strefy twardości (7 to ich optymalna liczba), które pozwalają na dopasowanie podłoża do poszczególnych partii ciała użytkownika.

Wygoda = spokojny sen

Warto zadbać o to, by materac miał właściwe wypełnienie, zapewniające wygodę i spokojny odpoczynek. Niektóre modele dla przykładu zapewniają przyjemne uczucie otulenia - można to uzyskać dzięki zastosowaniu pianki termoelastycznej. Komfort snu z pewnością zwiększy także model z przyjemnym w dotyku pokrowcem, który jednocześnie zapewni ochronę przed roztoczami i bakteriami. Warto pamiętać o tym, że jeśli stworzymy sobie komfortowe warunki do spania, jakość snu będzie dużo wyższa, co z kolei pozytywnie wpłynie na pracę całego organizmu.

Kiedy warto pomyśleć o materacu zdrowotnym?

Materace zdrowotne polecane są przede wszystkim w przypadku różnego rodzaju schorzeń. Szczególnie powinny o nim pomyśleć osoby cierpiące na bóle kręgosłupa bądź stawów lub będące w trakcie rehabilitacji. To także doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mają problemy z krążeniem lub dużo czasu spędzają leżąc - pianka termoelastyczna pozytywnie wpływa na przepływ krwi i zapobiega powstawaniu odleżyn. Poza tym na tego typu materace powinni zdecydować się alergicy i osoby, które chcą mieć pewność, że w ich łóżku nie zagości kurz, roztocza czy bakterie.

Czy można mieć wszystko jednocześnie?

Nasuwa się zatem pytanie: czy można mieć wszystko jednocześnie - wygodny materac, który nie wywoła alergii, będzie stanowił doskonałe podparcie dla kręgosłupa, pozytywnie wpłynie na krążenie i przede wszystkim - zapewni zdrowy i spokojny sen? Odpowiedzią na te zapotrzebowania są materace medyczne SleepMed - nowoczesne produkty, stworzone z troską o zdrowie i najwyższy komfort użytkowników. 7 zróżnicowanych stref twardości, połączenie pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej, nacięcia zapewniające odpowiednią wentylację i antyalergiczny pokrowiec Merced - to wszystko sprawia, że te materace zdrowotne są coraz chętniej wybierane przez klientów dbających o swoje zdrowie.

Jesteś zainteresowany zakupem materacy medecznych SleepMed? Znajdziesz je w sklepach internetowych Senna Materace i SleepingHouse.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Reklama
No items found.
Sport

Football w stylu Sergio Ramosa

Te niepozornie wyglądające buty piłkarskie wyzwolą w Tobie prawdziwy instynkt. Skrywają innowacyjne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w stylu gry Sergio Ramosa.
Dieta

Zdrowie jelit

Kiedy często chorujemy i narzekamy na złe samopoczucie czy osłabienie, warto zastanowić co jest tego przyczyną. Z reguły w takich sytuacjach wykonujemy badanie krwi.
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Plastyka powiek