Człowiek przesypia około jedną trzecią swojego życia. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że to czas stracony. Ale bez odpowiedniej dawki snu nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Dlaczego? Bo kiedy Ty smacznie wypoczywasz w łóżku, Twój organizm intensywnie się regeneruje. Warto mu na to pozwolić.

Odczuwasz zmęczenie? Twoja skóra jest szara i pomarszczona? Masz wrażenie, że wyglądasz staro i nieatrakcyjnie? Choć czynników, które mogą na to wpływać jest wiele, jednym z najistotniejszych jest właśnie sen. Jego niedobór szybko odczujesz – nie tylko dlatego, że doświadczysz problemów z koncentracją i złego samopoczucia, ale i „zyskując” niewyspany wygląd. Zapewnij więc sobie zdrowy, piękny wygląd i mnóstwo pozytywnej energii. Wystarczy kilka zmian, by ze zdwojoną siłą odkryć moc snu.

Sen to klucz do zdrowia

Dlaczego sen jest tak ważny? Bo to czas, który nasz organizm poświęca na ponowne „naładowanie akumulatorów”. Pracuje zarówno mózg, który ponownie analizuje i segreguje dane przyswojone w trakcie dnia, jak i ciało. Więcej snu to lepiej dotlenione komórki we wszystkich tkankach i narządach i bardziej efektywna regeneracja. To w trakcie fazy REM wytwarzane są w największych ilościach dwie istotne substancje – hormon wzrostu oraz melatonina.

Ten pierwszy uaktywnia naturalny proces odnowy komórek. Melatonina zaś pozwala opóźnić procesy starzenia się oraz jest naturalnym antyoksydantem. Można więc śmiało powiedzieć, że sen to najlepszy kosmetyk.

Zadbaj o pełną regenerację w trakcie snu

Co zrobić, by wykorzystać czas snu najbardziej efektywnie? Przede wszystkim – stwórz sobie dobre warunki do zdrowego, głębokiego snu. By tak było, zasypiaj w ciemnym pomieszczeniu, odcinając się od wszystkich rozpraszających Cię bodźców. Unikaj oglądania telewizji w łóżku, jak i pracy tuż przed snem. Staraj się też nie przejadać tuż przed udaniem się na spoczynek oraz zatroszcz o to, by w sypialni panowała optymalna temperatura. Najlepsza do snu jest ta w okolicach 18 – 20 stopni Celsjusza.

Ile warto przespać? Wszystko zależy od wieku oraz indywidualnych predyspozycji. Przyjęło się jednak, że osoby dorosłe powinny spać mniej więcej przez 6-8 godzin na dobę.

Pamiętaj również, że skoro sen to moment regeneracji komórek ciała, odnowie podlega również Twoja skóra. Jeśli chcesz wstać z uczuciem wypoczęcia i wyglądać promiennie, zdrowo i młodo – sięgnij po odpowiednie preparaty pielęgnacyjne. Noc to dobry moment na zastosowanie tych o bardziej intensywnym działaniu – preparatów „cięższych”, które głębiej wnikną w skórę. Właśnie dlatego najlepszym pomysłem będzie dobrany do typu skóry specjalny krem na noc. Odpowiedni produkt znajdziesz np. w gamie preparatów pielęgnacyjnych marki NIVEA.

Niezaburzony sen o odpowiedniej długości i jakości to gwarancja dłuższego, lepszego życia. Dzięki niemu, wydobędziesz swoje naturalne piękno i zawsze będziesz wyglądać promiennie. Już dziś zmień więc swoje nawyki i zacznij się wysypiać!ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Sport

Od czego zacząć przygodę z kitesurfingiem?

Chciałbyś zacząć przygodę z kitesurfingiem, ale nie wiesz co i jak? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się udział w kursie z certyfikowanym instruktorem, który pomoże Ci w stawianiu pierwszych kroków.
Dieta

Berrator na spalanie tkanki tłuszczowej

Jeśli od dłuższego czasu próbujesz zgubić zbędne kilogramy i spalić tłuszcz, ale zauważasz problemy z tym związane, warto zastanowić się, czy istnieje środek, który pomógłby osiągnąć zadowalające efekty w szybkim czasie.
Reklama
Dziecko

Agresja u przedszkolaka - jak sobie z nią radzić?

Agresywne zachowanie dziecka w wieku przedszkolnym może mieć różne źródła: stres wywołany kilkugodzinnym rozstaniem z rodzicami, odbiór treści niedostosowanych do wieku i możliwości intelektualnych dziecka?
Uroda

Cudowne właściwości aloesu

Od lat znane są właściwości wspomagające naturalną odporność organizmu, dlatego picie napojów z dodatkiem aloesu jest zalecane osobom cierpiącym na dolegliwości układu immunologicznego.
Uroda

Jak zadbać o suchą skórę w okresie letnim?

Pielęgnacja przesuszonej skóry opiera się przede wszystkim na dobrym odżywieniu. Wybierając kremy i preparaty do codziennego stosowania, powinniśmy zatem zwrócić uwagę na zawartość naturalnych olejów i olejków eterycznych.
Dieta

Berrator na spalanie tkanki tłuszczowej

Jeśli od dłuższego czasu próbujesz zgubić zbędne kilogramy i spalić tłuszcz, ale zauważasz problemy z tym związane, warto zastanowić się, czy istnieje środek, który pomógłby osiągnąć zadowalające efekty w szybkim czasie.
Reklama
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.
Plastyka powiek