Zdecydowana większość kobiet przynajmniej kilka razy w swoim życiu będzie musiała zmierzyć się z infekcjami intymnymi. Niektóre z nich będą mogły nawracać, dlatego po każdej wyleczonej chorobie należy zwrócić jeszcze większą uwagę na prawidłowe postępowanie, które ograniczy ryzyko złapania kolejnej infekcji.

Co zapobiega infekcjom intymnym?

Ryzyko złapania infekcji intymnej można bardzo ograniczyć. Przede wszystkim należy pamiętać o prawidłowej pielęgnacji, czyli częstym myciu miejsc intymnych specjalnymi żelami, które nie niszczą prawidłowego pH oraz posiadają składniki o dobroczynnym działaniu na okolice intymne. To przede wszystkim żele do higieny intymnej z kwasem mlekowym, o których można więcej poczytać na stronie www.invag.pl.

Równie ważne jest ogólne przestrzeganie zasad higieny, czyli na przykład częste mycie rąk. To na dłoniach znajduje się najwięcej baterii, które można przenieść w okolice intymne. Istotne jest częste zmienianie bielizny, unikanie noszenia tej, które nie jest wykonana z przewiewnej bawełny. Bardzo duże znaczenie ma również częste podmywanie się w trakcie miesiączki i regularne zmienianie tamponów i podpasek. W momencie krwawienia menstruacyjnego kobieta jest ogólnie zdecydowanie bardziej narażona na złapanie chorób intymnych.

Duże zagrożenie dla zdrowia intymnego kobiety stanowią też łaźnie publiczne, toalety i baseny, które są źródłem patogenów. Niebezpieczne jest również częste zmienianie partnerów seksualnych. Większe prawdopodobieństwo złapania infekcji intymnej występuje też po przebytej antybiotykoterapii. Lekarze ginekolodzy zalecają, by po skończonym leczeniu każda kobieta przyjmowała specjalne probiotyki ginekologiczne działające zapobiegawczo i wspomagające leczenie chorób intymnych.

W walce o własne zdrowie intymne istotne jest także podejmowanie szybkiego leczenia, czyli reagowanie nawet na najwcześniejsze objawy infekcji. Do wizyty lekarskiej powinny zawsze skłonić nas upławy, pieczenie i swędzenie występujące w okolicach intymnych.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Reklama
Dziecko

Ferie bez kaszlu

Zima w pełni, ferie w szkołach trwają. Sanki przygotowane, wypad na narty zaplanowany a twoje dzieci kaszlą jakby jutra miało nie być.
Sport

Sport – jak zacząć?

Wielu z nas chciałoby żyć zdrowiej, więcej się ruszać i zdrowiej się odżywiać. Stosujemy diety, zapisujemy się na siłownię i… zapał gaśnie przy pierwszych zakwasach i sałatce zamiast steka.
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Dieta

Co zrobić żeby schudnąć?

Czy szczupła sylwetka i zgrabne ciało wymagają dużo wyrzeczeń i poświęceń? Czy tylko osoby o silnej woli i samozaparciu mogą pochwalić się płaskim brzuchem? Oczywiście, że nie.
Dieta

Odchudzasz się? Nie popełniaj tych błędów!

Odchudzanie to proces długotrwały. Każdy, kto chce zrzucić parę kilogramów, musi się wykazać silną wolą i samozaparciem. Niestety zamierzony sukces nie zawsze zostaje osiągnięty.
Reklama
Odchudzasz się? Nie popełnij tego błedu
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.