Zdecydowana większość kobiet przynajmniej kilka razy w swoim życiu będzie musiała zmierzyć się z infekcjami intymnymi. Niektóre z nich będą mogły nawracać, dlatego po każdej wyleczonej chorobie należy zwrócić jeszcze większą uwagę na prawidłowe postępowanie, które ograniczy ryzyko złapania kolejnej infekcji.

Co zapobiega infekcjom intymnym?

Ryzyko złapania infekcji intymnej można bardzo ograniczyć. Przede wszystkim należy pamiętać o prawidłowej pielęgnacji, czyli częstym myciu miejsc intymnych specjalnymi żelami, które nie niszczą prawidłowego pH oraz posiadają składniki o dobroczynnym działaniu na okolice intymne. To przede wszystkim żele do higieny intymnej z kwasem mlekowym, o których można więcej poczytać na stronie www.invag.pl.

Równie ważne jest ogólne przestrzeganie zasad higieny, czyli na przykład częste mycie rąk. To na dłoniach znajduje się najwięcej baterii, które można przenieść w okolice intymne. Istotne jest częste zmienianie bielizny, unikanie noszenia tej, które nie jest wykonana z przewiewnej bawełny. Bardzo duże znaczenie ma również częste podmywanie się w trakcie miesiączki i regularne zmienianie tamponów i podpasek. W momencie krwawienia menstruacyjnego kobieta jest ogólnie zdecydowanie bardziej narażona na złapanie chorób intymnych.

Duże zagrożenie dla zdrowia intymnego kobiety stanowią też łaźnie publiczne, toalety i baseny, które są źródłem patogenów. Niebezpieczne jest również częste zmienianie partnerów seksualnych. Większe prawdopodobieństwo złapania infekcji intymnej występuje też po przebytej antybiotykoterapii. Lekarze ginekolodzy zalecają, by po skończonym leczeniu każda kobieta przyjmowała specjalne probiotyki ginekologiczne działające zapobiegawczo i wspomagające leczenie chorób intymnych.

W walce o własne zdrowie intymne istotne jest także podejmowanie szybkiego leczenia, czyli reagowanie nawet na najwcześniejsze objawy infekcji. Do wizyty lekarskiej powinny zawsze skłonić nas upławy, pieczenie i swędzenie występujące w okolicach intymnych.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Nauka

Jak dobrać firany do sypialni?

Sypialnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. W nim kończymy i zaczynamy dzień, ma ona zatem niebagatelny wpływ na nasz nastrój. Jak udekorować okno w sypialni?
Reklama
Zdrowie

Choroby metaboliczne - kto może zachorować?

Osteoporoza i osteomalacja to dwie podstawowe choroby należące do grupy metabolicznych zaburzeń kości. Jednak do równie powszechnych i niebezpiecznych zalicza się cukrzycę typu 2.
Uroda

Makijaż permanentny brwi czy henna?

Objętość oraz ładny kształt brwi stanowią wynik długofalowej i konsekwentnej pielęgnacji. Niestety, brwi wielu Pań są z natury cienkie, przerzedzone i mają niewyraźny kształt.
Sport

Siłownia w domu – czy to jest możliwe?

Wchodząc do klubu fitness, masz poczucie, że nie pasujesz do tego miejsca? Wstydzisz się ćwiczyć przed osobami szczuplejszymi od siebie i powtarzasz w duchu, że nigdy nie będziesz tak szczupły jak koleżanka przemierzająca kolejne kilometry na bieżni?
Nauka

Jak dobrać firany do sypialni?

Sypialnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. W nim kończymy i zaczynamy dzień, ma ona zatem niebagatelny wpływ na nasz nastrój. Jak udekorować okno w sypialni?
Dieta

Czy ze zdrową dietą można przesadzić?

Zdrowy styl życia jest „trendy”. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem zdrowych przekąsek, ekologicznych i bezglutenowych produktów oraz smakołyków w wersji light, dzięki którym nie przybierzemy na wadze, a zaspokoimy apetyt na słodycze.
Dieta

Berrator na spalanie tkanki tłuszczowej

Jeśli od dłuższego czasu próbujesz zgubić zbędne kilogramy i spalić tłuszcz, ale zauważasz problemy z tym związane, warto zastanowić się, czy istnieje środek, który pomógłby osiągnąć zadowalające efekty w szybkim czasie.
Reklama
Korekta odstających uszu
Hemoroidy - Leczenie i operacje