Chcesz profesjonalnie wybielić zęby? W takim razie wizyta u dentysty będzie konieczna. Dentyści wybielanie zębów przeprowadzają różnymi metodami. Którą będzie najlepsza dla Ciebie?

Wybielanie zębów za pomocą żelu

W przypadku takiej metody, u dentysty wykonuje się wycisk z górnej i dolnej szczęki i na tej podstawie tworzy silikonowe nakładki, które idealnie pasują do zębów. Na noc, do tych nakładek wciska się niewielką ilość żelu. Stosowany w nakładkach żel jest mieszaniną nadtlenku wodoru lub nadtlenku karbamidu. Nadtlenek po nałożeniu na zęby rozszczepia się na wolne rodniki, które łączą się ze związkami przebarwień i rozbijają je. Mówiąc wprost, zachodzi reakcja chemiczna, w wyniku której mające ciemny kolor przebarwienia stają się bezbarwne i widoczny staje się naturalny, bielszy kolor zęba. Ze względu na to, że żel ma niskie stężenie nadtlenków, proces wybielania jest długotrwały i wymaga cierpliwości oraz zaangażowania.

Kiedy warto wybielać zęby metodą nakładkową?

  • Kiedy nie zależy ci na błyskawicznym efekcie, masz czas, a chcesz wybielić zęby niższym kosztem.
  • Kiedy twoje przebarwienia wynikają przede wszystkim z trybu życia (palenie tytoniu, kawa, wino, niektóre produkty spożywcze, które powodują ciemnienie zębów i powstawanie przebarwień).

Wybielanie zębów lampą Beyond Polus

Jest to zupełnie bezbolesna, szybka procedura, której efekty widać natychmiast. Dentysta najpierw oczyszcza zęby, a następnie poddaje je działaniu żelu aktywowanego światłem lampy. Żel ten jest tym samym, co żele stosowane w domowym wybielaniu opisanym powyżej, ale ma on znacznie wyższe stężenie i dodatkowo zawiera substancje, które mają zabezpieczyć zęby przed nadwrażliwością. Dzięki wiązce światła, żel ulega szybszej aktywacji i z tego powodu (oraz dzięki wyższemu stężeniu żelu) reakcja wybielania zachodzi znacznie szybciej.

Kiedy warto wybrać wybielanie zębów u dentysty lampą Beyond?

  • Kiedy zależy ci na natychmiastowym, najszybszym z możliwych efekcie (np. wybierasz się na studniówkę, masz ślub).
  • Kiedy chcesz wybielić zęby bez bólu i ryzyka tego, że szkliwo zostanie uszkodzone.
  • Kiedy twoje przebarwienia wynikają przede wszystkim z trybu życia (palenie tytoniu, kawa, wino, niektóre produkty spożywcze które powodują ciemnienie zębów i powstawanie przebarwień).

Uwaga – warto pamiętać o tym, że wybielanie zębów u dentysty za pomocą nadtlenków wodoru czy karbamidu nie pomoże usunąć przebarwień wynikających z tego, że ząb jest martwy oraz przebarwień i plam powstałych w wyniku zażywania antybiotyków z grupy tetracyklin podczas rozwoju zębów. Trudno wybiela się też przebarwienia powstałe w wyniku fluorozy. Wybielanie zębów u dentysty nie zmieni też koloru kości zęba. Jeśli jest on naturalnie żółty, to pomóc mogą jedynie licówki bądź bonding.

Artykuł powstał przy współpracy z lekarzem stomatologiem Beatą Świątkowską.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Reklama
Dziecko

Ferie bez kaszlu

Zima w pełni, ferie w szkołach trwają. Sanki przygotowane, wypad na narty zaplanowany a twoje dzieci kaszlą jakby jutra miało nie być.
Sport

Sport – jak zacząć?

Wielu z nas chciałoby żyć zdrowiej, więcej się ruszać i zdrowiej się odżywiać. Stosujemy diety, zapisujemy się na siłownię i… zapał gaśnie przy pierwszych zakwasach i sałatce zamiast steka.
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Dieta

Odchudzasz się? Nie popełniaj tych błędów!

Odchudzanie to proces długotrwały. Każdy, kto chce zrzucić parę kilogramów, musi się wykazać silną wolą i samozaparciem. Niestety zamierzony sukces nie zawsze zostaje osiągnięty.
Dieta

Co zrobić żeby schudnąć?

Czy szczupła sylwetka i zgrabne ciało wymagają dużo wyrzeczeń i poświęceń? Czy tylko osoby o silnej woli i samozaparciu mogą pochwalić się płaskim brzuchem? Oczywiście, że nie.
Reklama
Odchudzasz się? Nie popełnij tego błedu
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.