Chcesz profesjonalnie wybielić zęby? W takim razie wizyta u dentysty będzie konieczna. Dentyści wybielanie zębów przeprowadzają różnymi metodami. Którą będzie najlepsza dla Ciebie?

Wybielanie zębów za pomocą żelu

W przypadku takiej metody, u dentysty wykonuje się wycisk z górnej i dolnej szczęki i na tej podstawie tworzy silikonowe nakładki, które idealnie pasują do zębów. Na noc, do tych nakładek wciska się niewielką ilość żelu. Stosowany w nakładkach żel jest mieszaniną nadtlenku wodoru lub nadtlenku karbamidu. Nadtlenek po nałożeniu na zęby rozszczepia się na wolne rodniki, które łączą się ze związkami przebarwień i rozbijają je. Mówiąc wprost, zachodzi reakcja chemiczna, w wyniku której mające ciemny kolor przebarwienia stają się bezbarwne i widoczny staje się naturalny, bielszy kolor zęba. Ze względu na to, że żel ma niskie stężenie nadtlenków, proces wybielania jest długotrwały i wymaga cierpliwości oraz zaangażowania.

Kiedy warto wybielać zęby metodą nakładkową?

  • Kiedy nie zależy ci na błyskawicznym efekcie, masz czas, a chcesz wybielić zęby niższym kosztem.
  • Kiedy twoje przebarwienia wynikają przede wszystkim z trybu życia (palenie tytoniu, kawa, wino, niektóre produkty spożywcze, które powodują ciemnienie zębów i powstawanie przebarwień).

Wybielanie zębów lampą Beyond Polus

Jest to zupełnie bezbolesna, szybka procedura, której efekty widać natychmiast. Dentysta najpierw oczyszcza zęby, a następnie poddaje je działaniu żelu aktywowanego światłem lampy. Żel ten jest tym samym, co żele stosowane w domowym wybielaniu opisanym powyżej, ale ma on znacznie wyższe stężenie i dodatkowo zawiera substancje, które mają zabezpieczyć zęby przed nadwrażliwością. Dzięki wiązce światła, żel ulega szybszej aktywacji i z tego powodu (oraz dzięki wyższemu stężeniu żelu) reakcja wybielania zachodzi znacznie szybciej.

Kiedy warto wybrać wybielanie zębów u dentysty lampą Beyond?

  • Kiedy zależy ci na natychmiastowym, najszybszym z możliwych efekcie (np. wybierasz się na studniówkę, masz ślub).
  • Kiedy chcesz wybielić zęby bez bólu i ryzyka tego, że szkliwo zostanie uszkodzone.
  • Kiedy twoje przebarwienia wynikają przede wszystkim z trybu życia (palenie tytoniu, kawa, wino, niektóre produkty spożywcze które powodują ciemnienie zębów i powstawanie przebarwień).

Uwaga – warto pamiętać o tym, że wybielanie zębów u dentysty za pomocą nadtlenków wodoru czy karbamidu nie pomoże usunąć przebarwień wynikających z tego, że ząb jest martwy oraz przebarwień i plam powstałych w wyniku zażywania antybiotyków z grupy tetracyklin podczas rozwoju zębów. Trudno wybiela się też przebarwienia powstałe w wyniku fluorozy. Wybielanie zębów u dentysty nie zmieni też koloru kości zęba. Jeśli jest on naturalnie żółty, to pomóc mogą jedynie licówki bądź bonding.

Artykuł powstał przy współpracy z lekarzem stomatologiem Beatą Świątkowską.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Uroda

Jak radzić sobie z trądzikiem różowatym?

Trądzik różowaty dotyka zwykle osoby w wieku 30-50 lat. Charakterystycznymi cechami tej choroby są pojawiające się na skórze grudki i krostki, nawracający rumień, pajączki oraz zmiany przerostowe.
Reklama
Zdrowie

Osteoporoza w menopauzie

Okres menopauzy predysponuje do rozwoju szeregu chorób charakterystycznych dla wieku dojrzałego oraz starczego. Związane jest to z występującym fizjologicznie niedoborem hormonów płciowych.
Lifestyle

Skórzane must have każdego sezonu

Do najbardziej klasycznych ubrań damskich styliści bez wahania zaliczają dobrze dopasowane wąskie dżinsy, ołówkową spódniczkę, białą koszulę, małą czarną, czerwone szpilki, biały T-shirt i świetnie skrojoną marynarkę.
Lifestyle

Zalety biżuterii wykonanej ze złota

Złote pierścionki, kolczyki, czy też naszyjniki są cennymi elementami dekoracyjnymi, które poza oczywistym dodawaniem prestiżu, posiadają wiele innych zalet.
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Plastyka powiek