Chcesz profesjonalnie wybielić zęby? W takim razie wizyta u dentysty będzie konieczna. Dentyści wybielanie zębów przeprowadzają różnymi metodami. Którą będzie najlepsza dla Ciebie?

Wybielanie zębów za pomocą żelu

W przypadku takiej metody, u dentysty wykonuje się wycisk z górnej i dolnej szczęki i na tej podstawie tworzy silikonowe nakładki, które idealnie pasują do zębów. Na noc, do tych nakładek wciska się niewielką ilość żelu. Stosowany w nakładkach żel jest mieszaniną nadtlenku wodoru lub nadtlenku karbamidu. Nadtlenek po nałożeniu na zęby rozszczepia się na wolne rodniki, które łączą się ze związkami przebarwień i rozbijają je. Mówiąc wprost, zachodzi reakcja chemiczna, w wyniku której mające ciemny kolor przebarwienia stają się bezbarwne i widoczny staje się naturalny, bielszy kolor zęba. Ze względu na to, że żel ma niskie stężenie nadtlenków, proces wybielania jest długotrwały i wymaga cierpliwości oraz zaangażowania.

Kiedy warto wybielać zęby metodą nakładkową?

  • Kiedy nie zależy ci na błyskawicznym efekcie, masz czas, a chcesz wybielić zęby niższym kosztem.
  • Kiedy twoje przebarwienia wynikają przede wszystkim z trybu życia (palenie tytoniu, kawa, wino, niektóre produkty spożywcze, które powodują ciemnienie zębów i powstawanie przebarwień).

Wybielanie zębów lampą Beyond Polus

Jest to zupełnie bezbolesna, szybka procedura, której efekty widać natychmiast. Dentysta najpierw oczyszcza zęby, a następnie poddaje je działaniu żelu aktywowanego światłem lampy. Żel ten jest tym samym, co żele stosowane w domowym wybielaniu opisanym powyżej, ale ma on znacznie wyższe stężenie i dodatkowo zawiera substancje, które mają zabezpieczyć zęby przed nadwrażliwością. Dzięki wiązce światła, żel ulega szybszej aktywacji i z tego powodu (oraz dzięki wyższemu stężeniu żelu) reakcja wybielania zachodzi znacznie szybciej.

Kiedy warto wybrać wybielanie zębów u dentysty lampą Beyond?

  • Kiedy zależy ci na natychmiastowym, najszybszym z możliwych efekcie (np. wybierasz się na studniówkę, masz ślub).
  • Kiedy chcesz wybielić zęby bez bólu i ryzyka tego, że szkliwo zostanie uszkodzone.
  • Kiedy twoje przebarwienia wynikają przede wszystkim z trybu życia (palenie tytoniu, kawa, wino, niektóre produkty spożywcze które powodują ciemnienie zębów i powstawanie przebarwień).

Uwaga – warto pamiętać o tym, że wybielanie zębów u dentysty za pomocą nadtlenków wodoru czy karbamidu nie pomoże usunąć przebarwień wynikających z tego, że ząb jest martwy oraz przebarwień i plam powstałych w wyniku zażywania antybiotyków z grupy tetracyklin podczas rozwoju zębów. Trudno wybiela się też przebarwienia powstałe w wyniku fluorozy. Wybielanie zębów u dentysty nie zmieni też koloru kości zęba. Jeśli jest on naturalnie żółty, to pomóc mogą jedynie licówki bądź bonding.

Artykuł powstał przy współpracy z lekarzem stomatologiem Beatą Świątkowską.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Uroda

Jak rozpoznać naturalny kosmetyk

Moda na eko i bio przeniosła się z naszych kuchni, także do kosmetyczek. Jednak tak samo, jak w przypadku jedzenia, nie każdy kosmetyk opisany przez producenta naturalny. Jeśli chcesz dać swojej skórze to, co najlepsze.
Reklama
Zdrowie

Wszystko o diecie bezglutenowej

Celiakia, czyli nietolerancja na gluten, to przypadłość, która dotyka osoby w każdym wieku, chociaż najczęściej ujawnia się w dzieciństwie. Statystyki pokazują, że dwa razy częściej dokucza kobietom niż mężczyznom.
Uroda

Makijaż permanentny brwi czy henna?

Objętość oraz ładny kształt brwi stanowią wynik długofalowej i konsekwentnej pielęgnacji. Niestety, brwi wielu Pań są z natury cienkie, przerzedzone i mają niewyraźny kształt.
Uroda

Jak rozpoznać naturalny kosmetyk

Moda na eko i bio przeniosła się z naszych kuchni, także do kosmetyczek. Jednak tak samo, jak w przypadku jedzenia, nie każdy kosmetyk opisany przez producenta naturalny. Jeśli chcesz dać swojej skórze to, co najlepsze.
Sport

Siłownia w domu – czy to jest możliwe?

Wchodząc do klubu fitness, masz poczucie, że nie pasujesz do tego miejsca? Wstydzisz się ćwiczyć przed osobami szczuplejszymi od siebie i powtarzasz w duchu, że nigdy nie będziesz tak szczupły jak koleżanka przemierzająca kolejne kilometry na bieżni?
Nauka

Jak dobrać firany do sypialni?

Sypialnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. W nim kończymy i zaczynamy dzień, ma ona zatem niebagatelny wpływ na nasz nastrój. Jak udekorować okno w sypialni?
Dieta

Czy ze zdrową dietą można przesadzić?

Zdrowy styl życia jest „trendy”. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem zdrowych przekąsek, ekologicznych i bezglutenowych produktów oraz smakołyków w wersji light, dzięki którym nie przybierzemy na wadze, a zaspokoimy apetyt na słodycze.
Dieta

Berrator na spalanie tkanki tłuszczowej

Jeśli od dłuższego czasu próbujesz zgubić zbędne kilogramy i spalić tłuszcz, ale zauważasz problemy z tym związane, warto zastanowić się, czy istnieje środek, który pomógłby osiągnąć zadowalające efekty w szybkim czasie.
Reklama
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.
Hemoroidy - Leczenie i operacje