Większość z nas kobiet jest niezadowolona ze swoich paznokci. Albo osłabione i łamliwe albo rozdwajające się, a pomalowane zwykłym lakierem już po trzech dniach wyglądają okropnie. Co zrobić, żeby mieć szybko piękne i pomalowane trwale paznokcie? Hybryda lub żel – to jest dobre rozwiązanie. Nie ma się czego obawiać, sama hybryda nie zaszkodzi paznokciom, najgorsze w niej jest jej usuwanie. Jak robić to prawidłowo i jak zregenerować po tym paznokcie by zdrowo rosły?

Hybryda jako sposób na słabe paznokcie

Różne są opinie na temat hybrydowych czy żelowych paznokci. Paznokcie żelowe modelowane są albo bezpośrednio na płytce paznokcia albo na tipsie. Większość kobiet ich nie poleca, bo taka sztuczna warstwa przyklejona chemicznie do paznokcia, nie daje mu oddychać i naturalnie wzrastać. Niby inaczej jest z hybrydą, która jest niczym innym jak grubą warstwą specjalnego lakieru-żelu, nakładanego warstwowo na wypolerowany paznokieć: baza-lakier-utwardzacz i utwardzanego za pomocą lampy UV. Tak wystylizowany paznokieć jest trwały przez kolejne 2-4 tygodnie, koszt to ok. 100 zł na miesiąc. Niektóre kobiety chwalą hybrydę, że dzięki niej ich paznokcie są w końcu dłuższe i mocniejsze. Ale wszystko to wygląda ładnie do czasu.

Rezygnacja z hybrydy i powrót do naturalnych paznokci

Stosując hybrydę można łatwo popaść w finansowe uzależnienie się od comiesięcznego manicure. Ale jak zdecydujemy się już na jej trwałe usunięcie, najlepiej w profesjonalnym salonie za pomocą acetonu, a nie mechanicznie, to pojawia się problem. Mocno osłabione i wysuszone paznokcie, które potrzebują trochę czasu na regenerację. Teraz trzeba poświęcić kilka dobrych tygodni, aby zadbać nie tylko o same paznokcie, ale również o skórki i dodatkowo odpowiednie odżywienie całego organizmu.

Po pierwsze nawilżanie mocno wysuszonej płytki paznokcia po usunięciu na stałe hybrydy. Najlepsza do tego będzie oliwka albo inne preparaty na bazie olei, które wmasowujemy kilka razy dziennie w każdy z paznokci. Przydadzą się też specjalne kosmetyczne odżywki witaminowe wzmacniające paznokcie. Cała kuracja regeneracji paznokci powinna trwać minimum miesiąc.

Zdrowa dieta to zdrowe paznokcie

Dodatkowo doskonałym rozwiązaniem dla wzmocnienia naszych paznokci będzie zdrowa dieta. Osłabione i rozdwajające się paznokcie są często wołaniem o odżywienie osłabionego organizmu, który otrzymuje niedostateczną podaż składników odżywczych w jedzeniu. Dla zdrowych paznokci i całego ciała należy szczególnie pamiętać o następujących produktach w naszej diecie: orzechy, oleje – lniany, rzepakowy, oliwa z oliwek, jaja, produkty zbożowe: kasze, warzywa. Bo to właśnie te produkty są bogate w cynk, miedź i krzem, odżywiające nasze włosy i paznokcie. Dlatego zamiast garści chipsów czy paluszków dużo zdrowiej jest zjeść garść migdałów czy orzechów. Nie zapominajmy też o diecie bogatej w beta-karoten obecny w pomarańczowych i czerwonych warzywach, bo witamina A to też ważny budulec dla naszych włosów i paznokci. A do tego wszystkiego odpowiednie nawodnienie całego organizmu poprzez wypijanie minimum 2 litrów płynów dziennie, najlepiej wody niegazowanej.

Takie kompleksowe i naturalne odżywienie całego organizmu to szybsza regeneracja dla naszych paznokci zmęczonych zabiegami typu hybrydowy czy żelowy manicure.


Najpopularniejsze
Dieta

Zdrowie jelit

Kiedy często chorujemy i narzekamy na złe samopoczucie czy osłabienie, warto zastanowić co jest tego przyczyną. Z reguły w takich sytuacjach wykonujemy badanie krwi.
Reklama
No items found.
Zdrowie

Witaminy a zdrowie

Prawidłowa i zbilansowana dieta opiera się o dostarczanie organizmowi określonej dawki składników mineralnych i witamin każdego dnia. Naukowcy opracowali specjalną tabelę dziennego zapotrzebowania na określone składniki.
Sport

Football w stylu Sergio Ramosa

Te niepozornie wyglądające buty piłkarskie wyzwolą w Tobie prawdziwy instynkt. Skrywają innowacyjne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w stylu gry Sergio Ramosa.
Dieta

Zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego

Żyjąc w ciągłym zabieganiu, w dużym stresie - istotnym jest dbanie o swoje samopoczucie m.in. poprzez stosowanie różnorodnych suplementów. Dlatego warto wziąć pod lupę układ trawienny, z którym z pewnością nie jeden z nas ma
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.