Kolagen to naturalna substancja o niemal cudownych właściwościach. To dzięki niemu nasza skóra jest piękna, młoda i sprężysta, nie pojawiają się na niej zmarszczki i bruzdy. To kolagen sprawia, że rany goją się szybko, a niedoskonałości skóry znikają. Niestety wraz z wiekiem organizm ogranicza produkcję kolagenu, a tym samym przyspiesza starzenie się skóry. Na szczęście są proste i bezinwazyjne metody nie tylko na zahamowanie tego procesu, ale nawet na odwrócenie go. Mogą w tym pomóc lampy kolagenowe. W jaki sposób solarium kolagenowe może sprawić, że będziemy piękniejsi, a nasza skóra będzie wyglądać młodziej? Okazuje się, że jest to bardzo proste!

Terapia kolagenowa – skórę stymuluje specjalne światło

Powstawanie kolagenu w naszym organizmie naturalnie stymuluje światło słoneczne, ale skórze można mu w tym pomóc, stosując terapię kolagenową. Polega ona na naświetlaniu ciała światłem o specjalnym natężeniu. Jest to tak zwana fototerapia, czyli światłolecznictwo. Naświetlając organizm różnymi rodzajami światła, można uzyskać różny efekt leczniczy. Stymulowanie powstawania kolagenu w organizmie odbywa się pod wpływem światła czerwonego i falach długości od 630 do 650 nm.

Solarium kolagenowe – opinie są zgodne – jest skuteczne!

Jak przebiega terapia kolagenowa? Trudno wyobrazić sobie bardziej przyjemny zabieg odmładzający. Wystarczy udać się do solarium kolagenowego i tam w komfortowej temperaturze około 30 stopni Celsjusza położyć się pod specjalną lampą kolagenową. Żeby terapia kolagenowa była skuteczna, należy odbyć kilkanaście sesji. Pierwsza z nich powinna trwać około 10 minut, następne więcej, ale nie dłużej niż 20 minut. Regularność jest w wypadku terapii kolagenowej kluczowa, bo jednorazowa sesja nie przyniesie stałych rezultatów, a dopiero systematyczność sprawi, że organizm zostanie odpowiednio pobudzony do wytwarzania większej ilości kolagenu. Jest jeszcze jeden ważny aspekt solarium kolagenowego – cena, która z pewnością sprawia, że jeszcze więcej osób może skorzystać z tej terapii. Jest naprawdę atrakcyjna, zwłaszcza jeśli porówna się ją z innymi zabiegami medycyny estetycznej i kosmetycznymi.

Terapia światłem – Warszawa daje największe możliwości

Każdy, kto chciałby skorzystać z terapii światłem, powinien rozejrzeć się po salonach SPA, a także basenach i aquaparkach. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że mogą to nie być odpowiednie miejsca ze względu na brak komfortu i spokoju. Największe możliwości skorzystania z terapii światłem oferuje Warszawa. To właśnie tam jest najwięcej miejsc, w których można skorzystać z lamp kolagenowych. Przykładem może być oferta Studio Sante Uzdrowiska Miejskiego https://www.studiosante.pl/project/kolagenowa-terapia-swiatlem/. Studio Sante SPA zapewnia nie tylko odpowiedni sprzęt, ale również właściwy komfort. Warto podkreślić, że terapia kolagenowa jest w pełni bezpieczna i opiera się na naturalnych mechanizmach odnowy organizmu. Nie wymaga specjalnych przygotowań, jednak panie będące w ciąży, a także osoby chorujące na nowotwory i choroby serca powinny jej raczej unikać. Wszyscy pozostali mogą bez obaw udać się do solarium kolagenowego i poczuć, jak ich skóra pięknieje.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Uroda

Jak rozpoznać naturalny kosmetyk

Moda na eko i bio przeniosła się z naszych kuchni, także do kosmetyczek. Jednak tak samo, jak w przypadku jedzenia, nie każdy kosmetyk opisany przez producenta naturalny. Jeśli chcesz dać swojej skórze to, co najlepsze.
Reklama
Zdrowie

Wszystko o diecie bezglutenowej

Celiakia, czyli nietolerancja na gluten, to przypadłość, która dotyka osoby w każdym wieku, chociaż najczęściej ujawnia się w dzieciństwie. Statystyki pokazują, że dwa razy częściej dokucza kobietom niż mężczyznom.
Uroda

Makijaż permanentny brwi czy henna?

Objętość oraz ładny kształt brwi stanowią wynik długofalowej i konsekwentnej pielęgnacji. Niestety, brwi wielu Pań są z natury cienkie, przerzedzone i mają niewyraźny kształt.
Uroda

Jak rozpoznać naturalny kosmetyk

Moda na eko i bio przeniosła się z naszych kuchni, także do kosmetyczek. Jednak tak samo, jak w przypadku jedzenia, nie każdy kosmetyk opisany przez producenta naturalny. Jeśli chcesz dać swojej skórze to, co najlepsze.
Sport

Siłownia w domu – czy to jest możliwe?

Wchodząc do klubu fitness, masz poczucie, że nie pasujesz do tego miejsca? Wstydzisz się ćwiczyć przed osobami szczuplejszymi od siebie i powtarzasz w duchu, że nigdy nie będziesz tak szczupły jak koleżanka przemierzająca kolejne kilometry na bieżni?
Nauka

Jak dobrać firany do sypialni?

Sypialnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. W nim kończymy i zaczynamy dzień, ma ona zatem niebagatelny wpływ na nasz nastrój. Jak udekorować okno w sypialni?
Dieta

Czy ze zdrową dietą można przesadzić?

Zdrowy styl życia jest „trendy”. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem zdrowych przekąsek, ekologicznych i bezglutenowych produktów oraz smakołyków w wersji light, dzięki którym nie przybierzemy na wadze, a zaspokoimy apetyt na słodycze.
Dieta

Berrator na spalanie tkanki tłuszczowej

Jeśli od dłuższego czasu próbujesz zgubić zbędne kilogramy i spalić tłuszcz, ale zauważasz problemy z tym związane, warto zastanowić się, czy istnieje środek, który pomógłby osiągnąć zadowalające efekty w szybkim czasie.
Reklama
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.
Korekta odstających uszu