Kolagen to naturalna substancja o niemal cudownych właściwościach. To dzięki niemu nasza skóra jest piękna, młoda i sprężysta, nie pojawiają się na niej zmarszczki i bruzdy. To kolagen sprawia, że rany goją się szybko, a niedoskonałości skóry znikają. Niestety wraz z wiekiem organizm ogranicza produkcję kolagenu, a tym samym przyspiesza starzenie się skóry. Na szczęście są proste i bezinwazyjne metody nie tylko na zahamowanie tego procesu, ale nawet na odwrócenie go. Mogą w tym pomóc lampy kolagenowe. W jaki sposób solarium kolagenowe może sprawić, że będziemy piękniejsi, a nasza skóra będzie wyglądać młodziej? Okazuje się, że jest to bardzo proste!

Terapia kolagenowa – skórę stymuluje specjalne światło

Powstawanie kolagenu w naszym organizmie naturalnie stymuluje światło słoneczne, ale skórze można mu w tym pomóc, stosując terapię kolagenową. Polega ona na naświetlaniu ciała światłem o specjalnym natężeniu. Jest to tak zwana fototerapia, czyli światłolecznictwo. Naświetlając organizm różnymi rodzajami światła, można uzyskać różny efekt leczniczy. Stymulowanie powstawania kolagenu w organizmie odbywa się pod wpływem światła czerwonego i falach długości od 630 do 650 nm.

Solarium kolagenowe – opinie są zgodne – jest skuteczne!

Jak przebiega terapia kolagenowa? Trudno wyobrazić sobie bardziej przyjemny zabieg odmładzający. Wystarczy udać się do solarium kolagenowego i tam w komfortowej temperaturze około 30 stopni Celsjusza położyć się pod specjalną lampą kolagenową. Żeby terapia kolagenowa była skuteczna, należy odbyć kilkanaście sesji. Pierwsza z nich powinna trwać około 10 minut, następne więcej, ale nie dłużej niż 20 minut. Regularność jest w wypadku terapii kolagenowej kluczowa, bo jednorazowa sesja nie przyniesie stałych rezultatów, a dopiero systematyczność sprawi, że organizm zostanie odpowiednio pobudzony do wytwarzania większej ilości kolagenu. Jest jeszcze jeden ważny aspekt solarium kolagenowego – cena, która z pewnością sprawia, że jeszcze więcej osób może skorzystać z tej terapii. Jest naprawdę atrakcyjna, zwłaszcza jeśli porówna się ją z innymi zabiegami medycyny estetycznej i kosmetycznymi.

Terapia światłem – Warszawa daje największe możliwości

Każdy, kto chciałby skorzystać z terapii światłem, powinien rozejrzeć się po salonach SPA, a także basenach i aquaparkach. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że mogą to nie być odpowiednie miejsca ze względu na brak komfortu i spokoju. Największe możliwości skorzystania z terapii światłem oferuje Warszawa. To właśnie tam jest najwięcej miejsc, w których można skorzystać z lamp kolagenowych. Przykładem może być oferta Studio Sante Uzdrowiska Miejskiego https://www.studiosante.pl/project/kolagenowa-terapia-swiatlem/. Studio Sante SPA zapewnia nie tylko odpowiedni sprzęt, ale również właściwy komfort. Warto podkreślić, że terapia kolagenowa jest w pełni bezpieczna i opiera się na naturalnych mechanizmach odnowy organizmu. Nie wymaga specjalnych przygotowań, jednak panie będące w ciąży, a także osoby chorujące na nowotwory i choroby serca powinny jej raczej unikać. Wszyscy pozostali mogą bez obaw udać się do solarium kolagenowego i poczuć, jak ich skóra pięknieje.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Reklama
Dziecko

Ferie bez kaszlu

Zima w pełni, ferie w szkołach trwają. Sanki przygotowane, wypad na narty zaplanowany a twoje dzieci kaszlą jakby jutra miało nie być.
Sport

Sport – jak zacząć?

Wielu z nas chciałoby żyć zdrowiej, więcej się ruszać i zdrowiej się odżywiać. Stosujemy diety, zapisujemy się na siłownię i… zapał gaśnie przy pierwszych zakwasach i sałatce zamiast steka.
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Dieta

Odchudzasz się? Nie popełniaj tych błędów!

Odchudzanie to proces długotrwały. Każdy, kto chce zrzucić parę kilogramów, musi się wykazać silną wolą i samozaparciem. Niestety zamierzony sukces nie zawsze zostaje osiągnięty.
Dieta

Co zrobić żeby schudnąć?

Czy szczupła sylwetka i zgrabne ciało wymagają dużo wyrzeczeń i poświęceń? Czy tylko osoby o silnej woli i samozaparciu mogą pochwalić się płaskim brzuchem? Oczywiście, że nie.
Reklama
Odchudzasz się? Nie popełnij tego błedu
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.