Gładka i zdrowo wyglądająca skóra to taka, która jest odpowiednio nawilżona. Niestety, wiele osób boryka się z problemem przesuszenia i to niezależnie od pory roku. Latem właściwe nawodnienie utrudnia promieniowanie UV oraz wszechobecna klimatyzacja, jesienią i zimą – częste i nagłe zmiany temperatur oraz ogrzewanie w pomieszczeniach. Dobrze nawilżona skóra jest nie tylko atrakcyjna, ale również zapewnia nam młodszy wygląd, łagodząc objawy starzenia i opóźniając występowanie zmarszczek.

Właśnie dlatego o dobre nawodnienie warto zadbać już dziś – im szybciej zajmiemy się nawilżaniem skóry, tym lepsze efekty osiągniemy. Jedną z przyczyn przesuszenia może być oczywiście nasza dieta i styl życia. Zaleca się unikanie alkoholu, zbyt dużych ilości kawy i papierosów. Jedną z ważniejszych rzeczy jest działanie od wewnątrz, czyli wypijanie przynajmniej dwóch litrów wody dziennie. Najlepiej, aby była niegazowana i mineralna. Jeżeli nie lubisz pić wody, możesz urozmaicić ją kawałkami owoców, cytryną, czasem także małą ilością miodu. Dużym błędem jest również wystawianie skóry na nadmierne promieniowanie UV. Jeżeli zależy nam na nawilżeniu, musimy zrezygnować z solarium i nadmiernego opalania latem.

Niestety, to właśnie promieniowanie UV jest główną przyczyną fotostarzenia się ciała, a wywołane zmiany są całkowicie nieodwracalne, ponieważ zniszczeniu ulegają włókna kolagenowe. Dlatego latem i wiosną nie zapominaj o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych. Czasem ich używanie będzie konieczne również zimą – w bardziej słoneczne dni warto stosować np. kremy BB z wysokim SPF. Na cerę źle wpływa nie tylko brak wody, używki i zbyt dużo promieniowania UV, ale także stresujący tryb życia. Jeżeli chcesz wyglądać i czuć się lepiej, staraj się wysypiać oraz zadbać o wygospodarowanie w ciągu dnia czasu tylko dla siebie.

Zadbaj o właściwą pielęgnację

Antystresowo działa regularna aktywność fizyczna, spotkania z przyjaciółmi, rozwijanie swoich pasji i hobby, a także chwile relaksu, takie jak kąpiel z dodatkiem aromatycznych olejków lub wieczór z książką. Poza unikaniem stresu, istotne są również codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Nic nie działa na suchą skórę tak dobrze, jak odpowiednio dobrane kosmetyki. Sklep online będzie idealnym miejscem do szukania tego typu produktów, ponieważ wiele internetowych drogerii oferuje wysokiej jakości kosmetyki w bardzo atrakcyjnych cenach. Oczywiście bardzo istotny jest dobór produktu odpowiedniego dla swojego typu cery – inne natężenie składników będzie potrzebne cerze mieszanej, i nne w przypadku skóry suchej.

Zawsze warto mieć pod ręką specjalne balsamy do ciała – w przypadku mocnego przesuszenia, konieczne będzie stosowanie ich codziennie. Zaleca się także unikanie mydła, które może działać wysuszająco. Lepiej postawić na olejki i specjalne, nawilżające i delikatne żele pod prysznic. Mocne przesuszenie wymusza również stosowanie delikatnych peelingów raz w tygodniu, aby usunąć martwy naskórek i przygotować ciało na przyjęcie dobroczynnych składników balsamu lub kremu.


Zdjęcie główne: fotolia.com, 162633304 | Autor: kegfireARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Dieta

Zdrowie jelit

Kiedy często chorujemy i narzekamy na złe samopoczucie czy osłabienie, warto zastanowić co jest tego przyczyną. Z reguły w takich sytuacjach wykonujemy badanie krwi.
Reklama
No items found.
Zdrowie

Witaminy a zdrowie

Prawidłowa i zbilansowana dieta opiera się o dostarczanie organizmowi określonej dawki składników mineralnych i witamin każdego dnia. Naukowcy opracowali specjalną tabelę dziennego zapotrzebowania na określone składniki.
Sport

Football w stylu Sergio Ramosa

Te niepozornie wyglądające buty piłkarskie wyzwolą w Tobie prawdziwy instynkt. Skrywają innowacyjne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w stylu gry Sergio Ramosa.
Dieta

Zdrowie jelit

Kiedy często chorujemy i narzekamy na złe samopoczucie czy osłabienie, warto zastanowić co jest tego przyczyną. Z reguły w takich sytuacjach wykonujemy badanie krwi.
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Korekta odstających uszu