Wśród najpopularniejszych zabiegów upiększających bardzo często pojawia się przedłużanie rzęs. Czy to dobry sposób na gęste i długie rzęsy? Oto rzeczy, o których musisz pamiętać, jeśli planujesz przedłużanie rzęs lub już je przedłużasz.

Wiele kobiet decyduje się na przedłużanie rzęs, ponieważ ich naturalne rzęsy zdecydowanie odbiegają od wyobrażeń – są krótkie, cienkie i łamliwe. Wydaje się, że jedynym wyjściem z tej sytuacji jest doklejenie sztucznych rzęs.

Przedłużanie rzęs to zabieg, który polega na doklejaniu pojedynczych sztucznych rzęs lub kępek do naturalnych włosków. Używane rzęsy mogą być syntetyczne, jedwabne lub z naturalnego włosia np. norek. Celem jest przede wszystkim:

- wydłużenie rzęs,
- zagęszczenie ich naturalnej linii,
- podkreślenie kształtu oczu.

Zalet takiego rozwiązania jest wiele. Po pierwsze ogromna oszczędność czasu, który standardowo poświęcamy na makijaż. Niektórzy twierdzą, że również oszczędność pieniędzy, ale to trochę naciągana teoria – przedłużanie rzęs to drogi zabieg i z pewnością nie wyjdzie taniej niż kupowanie maskary co 3 miesiące. Mimo tego daje on pewnego rodzaju swobodę i pozwala czuć się pięknie niezależnie od pory dnia, 24 godziny na dobę.

Zapominamy jednak, że nie ma zabiegów idealnych. Każdy ma jakieś minusy, a najczęściej wymieniana wada przedłużania rzęs to negatywny wpływ na kondycję rzęs.

Czy przedłużanie niszczy rzęsy?

To zależy od wielu czynników m.in. kompetencji kosmetyczki, wybranej metody, użytych materiałów. Dla przykładu objętościowe przedłużanie rzęs np. 3D lub 5D to duże obciążenie dla tak delikatnych włosków. Jeśli już decydujemy się na przedłużanie to raczej najbezpieczniejsza będzie metoda 1:1. Ale nawet wówczas nie jesteśmy w stanie zapobiec ewentualnym podrażnieniom, a nawet uszkodzeniom mechanicznym.

Twoje rzęsy polubią odżywki, które mogą stać się prawdziwą alternatywą dla przedłużania rzęs. Regularnie aplikowana odżywka do rzęs wzmacnia, regeneruje, zapobiega wypadaniu, przyspiesza wzrost i upiększa każdy włosek. Długie, gęste i wyraziste rzęsy zaczynają się doskonale prezentować i często wystarczy podkreślenie ich zwykłą maskarą.

Jeśli chcesz zadbać o swoje rzęsy i zrezygnować z ryzykownego zabiegu przedłużania, wypróbuj odżywki. Pamiętaj jednak, że nie każda odżywka do rzęs jest tak samo skuteczna – liczy się kompozycja składników, aplikator, sposób stosowania i jakość.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Dieta

Zdrowie jelit

Kiedy często chorujemy i narzekamy na złe samopoczucie czy osłabienie, warto zastanowić co jest tego przyczyną. Z reguły w takich sytuacjach wykonujemy badanie krwi.
Reklama
No items found.
Zdrowie

Witaminy a zdrowie

Prawidłowa i zbilansowana dieta opiera się o dostarczanie organizmowi określonej dawki składników mineralnych i witamin każdego dnia. Naukowcy opracowali specjalną tabelę dziennego zapotrzebowania na określone składniki.
Uroda

Jak radzić sobie z trądzikiem różowatym?

Trądzik różowaty dotyka zwykle osoby w wieku 30-50 lat. Charakterystycznymi cechami tej choroby są pojawiające się na skórze grudki i krostki, nawracający rumień, pajączki oraz zmiany przerostowe.
Sport

Football w stylu Sergio Ramosa

Te niepozornie wyglądające buty piłkarskie wyzwolą w Tobie prawdziwy instynkt. Skrywają innowacyjne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w stylu gry Sergio Ramosa.
Dieta

Zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego

Żyjąc w ciągłym zabieganiu, w dużym stresie - istotnym jest dbanie o swoje samopoczucie m.in. poprzez stosowanie różnorodnych suplementów. Dlatego warto wziąć pod lupę układ trawienny, z którym z pewnością nie jeden z nas ma
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Hemoroidy - Leczenie i operacje