Niestety nie każda z nas kobiet może się pochwalić pięknymi, długimi i gęstymi rzęsami. Na szczęście, są na to dzisiaj skuteczne sposoby. Jak przedłużyć rzęsy, aby nadal wyglądały naturalnie i dodawały nam kobiecości? Poznaj najlepsze i sprawdzone metody na przedłużanie rzęs.

Przedłużanie rzęs – by wyglądały pięknie i naturalnie

Piękne, zadbane rzęsy i brwi to nasza broń kobieca, rama dla twarzy i to, co dodaje nam kobietom wyjątkowego uroku. To także wygoda, bo dzięki sztucznym rzęsom nie musimy używać codziennie rano tuszu i zalotki dla zachowania głębi spojrzenia. I to jest właśnie główny powód, dla którego przedłużanie rzęs jest dzisiaj tak popularne i uwielbiane przez płeć piękną.

Pamiętajmy jednak o tym, że rzęsy mają być tylko dodatkiem, który nie szpeci sztucznością przy większej ich ilości. Dlatego tak ważny w przedłużaniu rzęs jest umiar i wizyta u profesjonalnej kosmetyczki.

Wszystko zależy od tego, na jaką metodę przedłużania rzęs się zdecydujemy. Oczywiście najbezpieczniej jest przeprowadzić taki zabieg u kosmetyczki, która obiektywnie oceni stan naszych naturalnych rzęs i uzupełni je wg potrzeby. Zwykle jest to koszt od 100 złotych wzwyż, w zależności od wybranej metody. Czas zabiegu wynosi od 1,5 godziny do nawet 3 godzin, a efekt utrzymuje się do około 2 (metodą blink and go) lub 6 tygodni przy pojedynczym uzupełnianiu rzęs średnio co 3 tygodnie.

Metody na sztuczne przedłużanie rzęs

Metody przedłużania rzęs:

  • 1:1 – przyklejenie 1 rzęsy sztucznej (jedwabnej) do rzęsy naturalnej na wysokości 1 mm od góry rzęsy
  • 2:1 – przyklejenie 2 rzęs sztucznych (z futra norki, bo najlżejsze) do góry i podstawy rzęsy naturalnej
  • 3:1 – przyklejenie 3 sztucznych rzęs (z futra norki) do każdej z pojedynczych rzęs naturalnych
  • Blink and go – przyklejanie pojedynczych rzęs sztucznych (poliestrowo-jedwabnych) do całości, a nie do każdej rzęsy naturalnej osobno.

Różnice w stosunku do poprzednich metod – cena ok. 100 zł, efekt utrzymuje się tylko do 2 tygodni, inny rodzaj kleju (wolnoschnący).

  • Połączenie kilku powyższych metod, przedłużanie extreme – 6 rzęs sztucznych do 1 naturalnej, przedłużanie z efektem ombre. Do najbardziej naturalnych metod przedłużania rzęs należy metoda 1:1, najczęściej wybierana w gabinetach kosmetycznych. Pamiętajmy zatem, że im więcej sztucznych rzęs, tym gęściejsze i dłuższe rzęsy, ale tym mniej naturalniej to wygląda.

Najpopularniejsze
Dieta

Zdrowie jelit

Kiedy często chorujemy i narzekamy na złe samopoczucie czy osłabienie, warto zastanowić co jest tego przyczyną. Z reguły w takich sytuacjach wykonujemy badanie krwi.
Reklama
No items found.
Uroda

Jak radzić sobie z trądzikiem różowatym?

Trądzik różowaty dotyka zwykle osoby w wieku 30-50 lat. Charakterystycznymi cechami tej choroby są pojawiające się na skórze grudki i krostki, nawracający rumień, pajączki oraz zmiany przerostowe.
Sport

Football w stylu Sergio Ramosa

Te niepozornie wyglądające buty piłkarskie wyzwolą w Tobie prawdziwy instynkt. Skrywają innowacyjne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w stylu gry Sergio Ramosa.
Dieta

Zdrowie jelit

Kiedy często chorujemy i narzekamy na złe samopoczucie czy osłabienie, warto zastanowić co jest tego przyczyną. Z reguły w takich sytuacjach wykonujemy badanie krwi.
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Hemoroidy - Leczenie i operacje