Podobno najlepsi makijażyści wykonują make up za pomocą palców. Na pewno jest to dużo wygodniejsze, ale dodatkowo wymaga talentu i dużo więcej czasu na nałożenie kosmetyku. Ale aby ułatwić nam kobietom codzienne życie, wynaleziono pędzle do makijażu, które pozwolą nam wykonać precyzyjny i podkreślający naszą urodę makijaż. Które pędzle warto mieć w swojej kosmetyczce? Jak z nich korzystać i jak o nie dbać by starczyły na dłużej?

Podstawowy zestaw do makijażu

Podobnie jak w przypadku klasycznych zestawów w każdej kobiecej garderobie, tak samo jest i z kosmetykami i akcesoriami do makijażu. Które pędzle warto zatem mieć w swojej kosmetyczce? Wszystko zależy od tego jak na co dzień się malujemy.

Mówią że podstawowy zestaw do makijażu kolorowego zawiera siedem pędzli, choć pewnie rzadko która kobieta używa aż tylu przy codziennym malowaniu się do pracy. Przydadzą się na pewno: pędzel do pudru, pędzel do różu lub bronzera, ewentualnie pędzel do nakładania cieni na powieki, pędzel do pomadki czy błyszczyku oraz pędzel do konturowania brwi. I tutaj też sprawdza się zasada – lepiej mniejsza ilość, a lepszej jakości. Najlepiej kupować pędzle osobno i wybierać te naprawdę polecane z naturalnego włosia. Może i są droższe, ale na pewno na długo nam wystarczą jak będziemy o nie odpowiednio dbać.

Który pędzel do czego?

Jak preferujemy makijaż naturalny, bez podkreślania oczu czy ust, a bazujący głównie na gładkiej i nieskazitelnej cerze to przydadzą nam się pędzle do nakładania podkładu i pudru. Do pudru sypkiego używany jest największy z pędzli, z najbujniejszym włosiem, który równomiernie rozprowadza kosmetyk na całej skórze twarzy.

Jeśli nie mamy czasu na poranne stanie przed lustrem, warto wykorzystać proste triki modelujące kontur twarzy za pomocą pędzli do różu czy bronzera. I można do tego wykorzystać uniwersalny pędzel kabuki, choć ze względu na różne odcienie, lepiej mieć dwa osobne pędzle do pudru i do różu. Dla osób dodatkowo podkreślających oko cieniem bądź kredką, warto mieć choć jeden dwustronny mały, miękki pędzel z gąbką typu 2w1. Niektóre Panie natomiast skupiają się bardziej na podkreślaniu ust intensywnym kolorem szminki i konturówki, a najlepiej równomiernie nałożymy pomadkę właśnie za pomocą pędzla do ust, który ma gęstą i zwartą strukturę.

Czytaj również: Czy da się pogodzić małżeństwo z rodzicielstwem?

Ostatnio w modzie są również pędzle do konturowania brwi, które mają charakterystyczne skośne ścięcie końcówki ułatwiające kreślenie kształtu dla oprawy oka.

Jak dbać o pędzle i o zdrową cerę?

Jedno z drugim jest mocno powiązane. Bo zaniedbane, brudne pędzle to zaniedbana skóra pełna wyprysków. Dlatego od czasu do czasu, np. 1-2 razy na miesiąc, warto wszystkie pędzle umyć w letniej wodzie z dodatkiem mydła bądź szamponu. I ważne, nie suszymy pędzli na kaloryferze, bo mogą się odkształcić. Lepiej rozłożyć je na ręczniku i delikatnie wycisnąć z nadmiaru wody i tak pozostawić do wyschnięcia. Higiena to jedno, a przechowywanie na co dzień to drugie. Pędzle najlepiej trzymać w pionie, skuwką i włosiem do góry, w zwykłych pudełkach czy plastikowych kubkach, w suchym miejscu.


Najpopularniejsze
Uroda

Jak radzić sobie z trądzikiem różowatym?

Trądzik różowaty dotyka zwykle osoby w wieku 30-50 lat. Charakterystycznymi cechami tej choroby są pojawiające się na skórze grudki i krostki, nawracający rumień, pajączki oraz zmiany przerostowe.
Reklama
Zdrowie

Osteoporoza w menopauzie

Okres menopauzy predysponuje do rozwoju szeregu chorób charakterystycznych dla wieku dojrzałego oraz starczego. Związane jest to z występującym fizjologicznie niedoborem hormonów płciowych.
Lifestyle

Zalety biżuterii wykonanej ze złota

Złote pierścionki, kolczyki, czy też naszyjniki są cennymi elementami dekoracyjnymi, które poza oczywistym dodawaniem prestiżu, posiadają wiele innych zalet.
Dieta

Zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego

Żyjąc w ciągłym zabieganiu, w dużym stresie - istotnym jest dbanie o swoje samopoczucie m.in. poprzez stosowanie różnorodnych suplementów. Dlatego warto wziąć pod lupę układ trawienny, z którym z pewnością nie jeden z nas ma
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Plastyka powiek