Objętość oraz ładny kształt brwi stanowią wynik długofalowej i konsekwentnej pielęgnacji. Niestety, brwi wielu Pań są z natury cienkie, przerzedzone i mają niewyraźny kształt. Co ciekawe, nawet kobiety, które miały gęste i bujne krwi, często same doprowadziły do ich przerzedzenia, wyrywając włoski. W przypadku niektórych włosków, kiedy raz dojdzie do ich wyrwania, już nie odrastają. Zanim zdecydujemy się samodzielnie nadać kształt brwiom, warto rozważyć wszelkie za i przeciw.

Brwi to piękna oprawa oczu. Niektóre kobiety mają na tyle ładny kształt, że nie muszą podkreślać łuku, ani nadawać koloru. Niestety, większość z nas musi wypełnić drobne ubytki i wyraźnie zaznaczyć łuk. Jak to zrobić, aby uzyskać najlepszy możliwy efekt? Najlepiej udać się do kosmetyczki, która poradzi, jaki kształt brwi będzie najlepiej pasował do naszej twarzy, i podejmie się ich korygowania. Nie jest to kwestia jednej wizyty. Aby uzyskać pożądany efekt, należy odbyć co najmniej 3 wizyty w dwutygodniowych odstępach. Dzięki kilku sesjom w gabinecie kosmetycznym uzyskamy pożądany kształt brwi i w przyszłości będziemy mogły same usuwać włoski zaburzające ich kształt.

Jeżeli brwi są cienkie, krzywe bądź przybierają dziwny i nienaturalny kształt, warto sięgnąć po hennę, która delikatnie zabarwi skórę i zamaskuje ich kształt na pewien czas. Kiedy włoski odrosną, a henna ulegnie wypłukaniu, będziemy mogły korzystać z wosku, kredki lub cieni do brwi.

Makijaż permanentny polecany jest osobom, które zmagają się z problemem stale przerzedzonych brwi i nie mogą liczyć na ich odrośnięcie. Pamiętajmy jednak, że zabieg ma charakter inwazyjny i odbywa się poprzez nakłuwanie skóry specjalną igłą. Co za tym idzie, nie powinien być wykonywany u osób chorych na łuszczycę, bielactwo, trądzik różowaty i zwyczajny oraz wszelkiego rodzaju infekcje skórne, wirusowe, grzybicze i bakteryjne. Co więcej, do zabiegu nie kwalifikują się osoby przyjmujące leki sterydowe i zakrzepowe oraz diabetycy (wydłużony okres gojenia). Makijaż permanentny można porównać do tatuażu. Wstrzyknięty pod skórę barwnik może wywołać reakcję alergiczną – pomimo że są to stosunkowo rzadkie przypadki, musimy być świadomi, że takie rzeczy się zdarzają. O wiele częściej pojawia się nieprzyjemne uczucie świądu oraz suchości skóry. Panie, które chcą cieszyć się pięknymi i profesjonalnie podkreślonymi brwiami, muszą pamiętać, że proces gojenia jest długotrwały i i zajmuje w sumie ok. 28 dni. W pierwszych dniach po zabiegu brwi są nienaturalnie ciemne i mogą wydawać się karykaturalne. Po kilku dniach efekt ulega zrównoważeniu i dochodzimy do koloru docelowego. Kiedy proces gojenia zakończy się, możemy cieszyć się pięknym kolorem brwi przez ok. 1,5 roku – 2 lata.


Najpopularniejsze
Uroda

Jak rozpoznać naturalny kosmetyk

Moda na eko i bio przeniosła się z naszych kuchni, także do kosmetyczek. Jednak tak samo, jak w przypadku jedzenia, nie każdy kosmetyk opisany przez producenta naturalny. Jeśli chcesz dać swojej skórze to, co najlepsze.
Reklama
Zdrowie

Wszystko o diecie bezglutenowej

Celiakia, czyli nietolerancja na gluten, to przypadłość, która dotyka osoby w każdym wieku, chociaż najczęściej ujawnia się w dzieciństwie. Statystyki pokazują, że dwa razy częściej dokucza kobietom niż mężczyznom.
Uroda

Makijaż permanentny brwi czy henna?

Objętość oraz ładny kształt brwi stanowią wynik długofalowej i konsekwentnej pielęgnacji. Niestety, brwi wielu Pań są z natury cienkie, przerzedzone i mają niewyraźny kształt.
Uroda

Jak rozpoznać naturalny kosmetyk

Moda na eko i bio przeniosła się z naszych kuchni, także do kosmetyczek. Jednak tak samo, jak w przypadku jedzenia, nie każdy kosmetyk opisany przez producenta naturalny. Jeśli chcesz dać swojej skórze to, co najlepsze.
Sport

Siłownia w domu – czy to jest możliwe?

Wchodząc do klubu fitness, masz poczucie, że nie pasujesz do tego miejsca? Wstydzisz się ćwiczyć przed osobami szczuplejszymi od siebie i powtarzasz w duchu, że nigdy nie będziesz tak szczupły jak koleżanka przemierzająca kolejne kilometry na bieżni?
Nauka

Jak dobrać firany do sypialni?

Sypialnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. W nim kończymy i zaczynamy dzień, ma ona zatem niebagatelny wpływ na nasz nastrój. Jak udekorować okno w sypialni?
Dieta

Czy ze zdrową dietą można przesadzić?

Zdrowy styl życia jest „trendy”. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem zdrowych przekąsek, ekologicznych i bezglutenowych produktów oraz smakołyków w wersji light, dzięki którym nie przybierzemy na wadze, a zaspokoimy apetyt na słodycze.
Dieta

Berrator na spalanie tkanki tłuszczowej

Jeśli od dłuższego czasu próbujesz zgubić zbędne kilogramy i spalić tłuszcz, ale zauważasz problemy z tym związane, warto zastanowić się, czy istnieje środek, który pomógłby osiągnąć zadowalające efekty w szybkim czasie.
Reklama
Hemoroidy - Leczenie i operacje
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.