Objętość oraz ładny kształt brwi stanowią wynik długofalowej i konsekwentnej pielęgnacji. Niestety, brwi wielu Pań są z natury cienkie, przerzedzone i mają niewyraźny kształt. Co ciekawe, nawet kobiety, które miały gęste i bujne krwi, często same doprowadziły do ich przerzedzenia, wyrywając włoski. W przypadku niektórych włosków, kiedy raz dojdzie do ich wyrwania, już nie odrastają. Zanim zdecydujemy się samodzielnie nadać kształt brwiom, warto rozważyć wszelkie za i przeciw.

Brwi to piękna oprawa oczu. Niektóre kobiety mają na tyle ładny kształt, że nie muszą podkreślać łuku, ani nadawać koloru. Niestety, większość z nas musi wypełnić drobne ubytki i wyraźnie zaznaczyć łuk. Jak to zrobić, aby uzyskać najlepszy możliwy efekt? Najlepiej udać się do kosmetyczki, która poradzi, jaki kształt brwi będzie najlepiej pasował do naszej twarzy, i podejmie się ich korygowania. Nie jest to kwestia jednej wizyty. Aby uzyskać pożądany efekt, należy odbyć co najmniej 3 wizyty w dwutygodniowych odstępach. Dzięki kilku sesjom w gabinecie kosmetycznym uzyskamy pożądany kształt brwi i w przyszłości będziemy mogły same usuwać włoski zaburzające ich kształt.

Jeżeli brwi są cienkie, krzywe bądź przybierają dziwny i nienaturalny kształt, warto sięgnąć po hennę, która delikatnie zabarwi skórę i zamaskuje ich kształt na pewien czas. Kiedy włoski odrosną, a henna ulegnie wypłukaniu, będziemy mogły korzystać z wosku, kredki lub cieni do brwi.

Makijaż permanentny polecany jest osobom, które zmagają się z problemem stale przerzedzonych brwi i nie mogą liczyć na ich odrośnięcie. Pamiętajmy jednak, że zabieg ma charakter inwazyjny i odbywa się poprzez nakłuwanie skóry specjalną igłą. Co za tym idzie, nie powinien być wykonywany u osób chorych na łuszczycę, bielactwo, trądzik różowaty i zwyczajny oraz wszelkiego rodzaju infekcje skórne, wirusowe, grzybicze i bakteryjne. Co więcej, do zabiegu nie kwalifikują się osoby przyjmujące leki sterydowe i zakrzepowe oraz diabetycy (wydłużony okres gojenia). Makijaż permanentny można porównać do tatuażu. Wstrzyknięty pod skórę barwnik może wywołać reakcję alergiczną – pomimo że są to stosunkowo rzadkie przypadki, musimy być świadomi, że takie rzeczy się zdarzają. O wiele częściej pojawia się nieprzyjemne uczucie świądu oraz suchości skóry. Panie, które chcą cieszyć się pięknymi i profesjonalnie podkreślonymi brwiami, muszą pamiętać, że proces gojenia jest długotrwały i i zajmuje w sumie ok. 28 dni. W pierwszych dniach po zabiegu brwi są nienaturalnie ciemne i mogą wydawać się karykaturalne. Po kilku dniach efekt ulega zrównoważeniu i dochodzimy do koloru docelowego. Kiedy proces gojenia zakończy się, możemy cieszyć się pięknym kolorem brwi przez ok. 1,5 roku – 2 lata.


Najpopularniejsze
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Reklama
Dziecko

Ferie bez kaszlu

Zima w pełni, ferie w szkołach trwają. Sanki przygotowane, wypad na narty zaplanowany a twoje dzieci kaszlą jakby jutra miało nie być.
Sport

Sport – jak zacząć?

Wielu z nas chciałoby żyć zdrowiej, więcej się ruszać i zdrowiej się odżywiać. Stosujemy diety, zapisujemy się na siłownię i… zapał gaśnie przy pierwszych zakwasach i sałatce zamiast steka.
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Dieta

Odchudzasz się? Nie popełniaj tych błędów!

Odchudzanie to proces długotrwały. Każdy, kto chce zrzucić parę kilogramów, musi się wykazać silną wolą i samozaparciem. Niestety zamierzony sukces nie zawsze zostaje osiągnięty.
Dieta

Co zrobić żeby schudnąć?

Czy szczupła sylwetka i zgrabne ciało wymagają dużo wyrzeczeń i poświęceń? Czy tylko osoby o silnej woli i samozaparciu mogą pochwalić się płaskim brzuchem? Oczywiście, że nie.
Reklama
Odchudzasz się? Nie popełnij tego błedu
Korekta odstających uszu