Zaczyna się niewinnie. Pewnego dnia zauważasz, że na twoich bluzkach zostaje coraz więcej włosów. Potem odkrywasz, że po każdym myciu gromadzi się ich sporo w sitku wanny. Widzisz też ile ich zostaje na szczotce przy czesaniu i na podłodze po suszeniu. To jest moment, żeby zacząć przeciwdziałać wypadaniu włosów!

Codziennie wypadanie włosów jest normalne. Możesz ich tracić do 100 każdego dnia i się tym nie przejmować. Jeśli jednak zauważasz, że tracisz ich trochę więcej, może to być sygnał, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego.

Najpierw wizyta u eksperta

Zwiększone wypadanie włosów powinno być zawsze powodem do wizyty u specjalisty. Może to być dermatolog, trycholog, a czasami wystarczy wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Konsultacja, wywiad, a wreszcie badania pomogą znaleźć przyczynę i ustalić najlepszą metodę przeciwdziała nadmiernemu wypadaniu włosów. A przyczyn może być wiele. Do najczęstszych należą niedobory żelaza lub witaminy H, choroby tarczycy, skóry głowy, zabiegi kosmetyczne niszczące włosy, ale też stres czy czynniki genetyczne. Wykluczenie poważnych schorzeń i problemów ze zdrowiem jest kluczowe i determinuje kolejne działania.

Zacznij wzmacniać włosy

Masz zielone światło od specjalisty do rozpoczęcia kuracji? Doskonale! Możesz wiele zrobić, żeby nie tylko zahamować wypadanie włosów, ale też porządnie je wzmocnić i zregenerować. Odpowiednio dobrane preparaty mogą zapobiegać osłabianiu mieszków włosowych i poprawiać mikrokrążenie skóry głowy. Możesz sięgnąć po specjalne produkty do pielęgnacji włosów, które dzięki aktywnym składnikom wzmocnią je na zewnątrz. W czasie ich stosowania wykonuj delikatny masaż, żeby przyspieszyć efekty kuracji. Najlepszy jednak efekt osiągniesz, wzmacniając włosy także od wewnątrz.

Włos silny od środka

Na kondycję włosów znacząco wpływa to, co się dzieje w organizmie. Nawet niewielki niedobór niektórych witamin może się niekorzystnie odbić na strukturze włosa i skóry. Dlatego specjaliści zwykle zalecają uzupełnienie diety o witaminy, których działanie zostało sprawdzone w badaniach klinicznych. Jedną z nich jest witamina H (B7), nazywaną też biotyną lub… witaminą piękna. Nie bez powodu! Jej niedobory mają ogromny wpływ na kondycję włosów i paznokci i mogą być jedną z przyczyn ich wypadania. Najlepiej, jeśli witamina jest dostarczana organizmowi jako jeden ze składników zdrowiej, zbilansowanej diety. Można ją znaleźć w wątróbce wołowej, drożdżach piwnych, soi czy żółtkach jaj.

Kiedy dieta to za mało

Trzeba pamiętać, że poziom biotyny w organizmie łatwo spada, ponieważ jest wydalana z moczem, dlatego zwłaszcza po kuracji antybiotykami i innych lekach warto zadbać o uzupełnienie niedoborów. Jest ona dostępna jako lek bez recepty, np. tabletki Biotebal zawierają aż 5 mg biotyny (więcej na tej stronie). To środek wskazany do stosowania przy niedoborach biotyny, których skutkiem może być wypadanie włosów. Dlatego nie czekaj, aż problem stanie się palący, działaj od razu, kiedy zauważysz, że twoje włosy nie są w najlepszej kondycji – sprawdź czy właśnie Ciebie nie dotknął problem niedoboru biotyny.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Dieta

Zdrowie jelit

Kiedy często chorujemy i narzekamy na złe samopoczucie czy osłabienie, warto zastanowić co jest tego przyczyną. Z reguły w takich sytuacjach wykonujemy badanie krwi.
Reklama
No items found.
Sport

Football w stylu Sergio Ramosa

Te niepozornie wyglądające buty piłkarskie wyzwolą w Tobie prawdziwy instynkt. Skrywają innowacyjne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w stylu gry Sergio Ramosa.
Dieta

Zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego

Żyjąc w ciągłym zabieganiu, w dużym stresie - istotnym jest dbanie o swoje samopoczucie m.in. poprzez stosowanie różnorodnych suplementów. Dlatego warto wziąć pod lupę układ trawienny, z którym z pewnością nie jeden z nas ma
Dieta

Zdrowie jelit

Kiedy często chorujemy i narzekamy na złe samopoczucie czy osłabienie, warto zastanowić co jest tego przyczyną. Z reguły w takich sytuacjach wykonujemy badanie krwi.
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.