Wielu z nas chciałoby żyć zdrowiej, więcej się ruszać i zdrowiej się odżywiać. Stosujemy diety, zapisujemy się na siłownię i… zapał gaśnie przy pierwszych zakwasach i sałatce zamiast steka. Jak zacząć uprawiać sport, żeby szybko się nie zrazić?

Dyscypliny dobre na start

Najczęstszym błędem chcących rozpocząć aktywne życie jest narzucenie sobie zbyt wysokiego tempa. Naprawdę rzadko kiedy udaje się zmienić typowego kanapowca w codziennie trenującego na siłowni maniaka sportu! Rozwiązaniem tego problemu jest metoda małych kroczków.

Na sam początek sportowej przygody najlepsze są dyscypliny, które angażują nie tylko nogi i ręce, ale i… serce! Nie ma sensu się zmuszać do pokonywania kolejnych kilometrów w basenie, jeśli nie przepadasz za wodą. Dużo skuteczniejsze (a przede wszystkim mniej zniechęcające) będzie uprawianie tego sportu, który sprawi Ci przyjemność.

Daj sobie możliwość przetestowania różnych rozwiązań. Być może Twoją pasją stanie się joga, a być może jazda na rolkach? Czasem większą radość sprawiają nam sporty, które możemy uprawiać z przyjaciółmi – może wspólnie wybierzecie się na kręgle lub kurs tańca?

Uciekaj przed monotonią

Z czasem poczujesz magiczną moc endorfin wytwarzanych podczas uprawiania sportu. Wtedy czas najwyższy postawić olejny kroczek i po raz kolejny spróbować czegoś nowego.

Ciągle te same lub podobne treningi nie tylko szybko się nudzą nam, ale także mięśniom. Warto dostarczać im świeżych bodźców. Mogą to być kolejne dyscypliny, ale także i urozmaicenia. Jeżeli jeździsz na rowerze, zmień rodzaj tras z parku na pagórki. Jeśli grasz w siatkówkę, latem spróbuj wersji plażowej.

Dieta wspierająca w dążeniu do celu

Do naszego nowego trybu życia musimy dopasować także nowy styl odżywiania. Pamiętaj, że zdrowe odżywianie nie oznacza całkowitej rezygnacji z tłuszczów czy mięsa – a już na pewno nie w przypadku, gdy chcemy rozwijać swoje mięśnie.

Więcej informacji o diecie dla uprawiających sport znajdziesz pod linkiem Co jeść przed, a co po treningu na masę.

Dlatego oprócz doboru dyscypliny, obierz konkretny cel. Chcesz schudnąć czy rozbudować swoją masę? A może utrzymać aktualną wagę przy aktywniejszym trybie życia? W każdym przypadku w doborze właściwej diety pomoże Ci wykwalifikowany dietetyk.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Reklama
Dziecko

Ferie bez kaszlu

Zima w pełni, ferie w szkołach trwają. Sanki przygotowane, wypad na narty zaplanowany a twoje dzieci kaszlą jakby jutra miało nie być.
Zdrowie

Leczenie POChP – na czym polega?

POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc, w większości przypadków wywoływana jest długoletnim paleniem papierosów.
Sport

Sport – jak zacząć?

Wielu z nas chciałoby żyć zdrowiej, więcej się ruszać i zdrowiej się odżywiać. Stosujemy diety, zapisujemy się na siłownię i… zapał gaśnie przy pierwszych zakwasach i sałatce zamiast steka.
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Dieta

7 porad jak wzmocnić układ pokarmowy

Czy znane Ci są: wzdęcia, biegunka, zgaga, ból brzucha? Jeśli tak to może świadczyć o tym, że Twój układ pokarmowy nie funkcjonuje poprawnie.
Dieta

Co zrobić żeby schudnąć?

Czy szczupła sylwetka i zgrabne ciało wymagają dużo wyrzeczeń i poświęceń? Czy tylko osoby o silnej woli i samozaparciu mogą pochwalić się płaskim brzuchem? Oczywiście, że nie.
Reklama
Odchudzasz się? Nie popełnij tego błedu
Korekta odstających uszu