Wielu z nas chciałoby żyć zdrowiej, więcej się ruszać i zdrowiej się odżywiać. Stosujemy diety, zapisujemy się na siłownię i… zapał gaśnie przy pierwszych zakwasach i sałatce zamiast steka. Jak zacząć uprawiać sport, żeby szybko się nie zrazić?

Dyscypliny dobre na start

Najczęstszym błędem chcących rozpocząć aktywne życie jest narzucenie sobie zbyt wysokiego tempa. Naprawdę rzadko kiedy udaje się zmienić typowego kanapowca w codziennie trenującego na siłowni maniaka sportu! Rozwiązaniem tego problemu jest metoda małych kroczków.

Na sam początek sportowej przygody najlepsze są dyscypliny, które angażują nie tylko nogi i ręce, ale i… serce! Nie ma sensu się zmuszać do pokonywania kolejnych kilometrów w basenie, jeśli nie przepadasz za wodą. Dużo skuteczniejsze (a przede wszystkim mniej zniechęcające) będzie uprawianie tego sportu, który sprawi Ci przyjemność.

Daj sobie możliwość przetestowania różnych rozwiązań. Być może Twoją pasją stanie się joga, a być może jazda na rolkach? Czasem większą radość sprawiają nam sporty, które możemy uprawiać z przyjaciółmi – może wspólnie wybierzecie się na kręgle lub kurs tańca?

Uciekaj przed monotonią

Z czasem poczujesz magiczną moc endorfin wytwarzanych podczas uprawiania sportu. Wtedy czas najwyższy postawić olejny kroczek i po raz kolejny spróbować czegoś nowego.

Ciągle te same lub podobne treningi nie tylko szybko się nudzą nam, ale także mięśniom. Warto dostarczać im świeżych bodźców. Mogą to być kolejne dyscypliny, ale także i urozmaicenia. Jeżeli jeździsz na rowerze, zmień rodzaj tras z parku na pagórki. Jeśli grasz w siatkówkę, latem spróbuj wersji plażowej.

Dieta wspierająca w dążeniu do celu

Do naszego nowego trybu życia musimy dopasować także nowy styl odżywiania. Pamiętaj, że zdrowe odżywianie nie oznacza całkowitej rezygnacji z tłuszczów czy mięsa – a już na pewno nie w przypadku, gdy chcemy rozwijać swoje mięśnie.

Więcej informacji o diecie dla uprawiających sport znajdziesz pod linkiem Co jeść przed, a co po treningu na masę.

Dlatego oprócz doboru dyscypliny, obierz konkretny cel. Chcesz schudnąć czy rozbudować swoją masę? A może utrzymać aktualną wagę przy aktywniejszym trybie życia? W każdym przypadku w doborze właściwej diety pomoże Ci wykwalifikowany dietetyk.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Dieta

Zdrowie jelit

Kiedy często chorujemy i narzekamy na złe samopoczucie czy osłabienie, warto zastanowić co jest tego przyczyną. Z reguły w takich sytuacjach wykonujemy badanie krwi.
Reklama
No items found.
Zdrowie

Witaminy a zdrowie

Prawidłowa i zbilansowana dieta opiera się o dostarczanie organizmowi określonej dawki składników mineralnych i witamin każdego dnia. Naukowcy opracowali specjalną tabelę dziennego zapotrzebowania na określone składniki.
Sport

Football w stylu Sergio Ramosa

Te niepozornie wyglądające buty piłkarskie wyzwolą w Tobie prawdziwy instynkt. Skrywają innowacyjne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w stylu gry Sergio Ramosa.
Dieta

Zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego

Żyjąc w ciągłym zabieganiu, w dużym stresie - istotnym jest dbanie o swoje samopoczucie m.in. poprzez stosowanie różnorodnych suplementów. Dlatego warto wziąć pod lupę układ trawienny, z którym z pewnością nie jeden z nas ma
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Plastyka powiek