Wchodząc do klubu fitness, masz poczucie, że nie pasujesz do tego miejsca? Wstydzisz się ćwiczyć przed osobami szczuplejszymi od siebie i powtarzasz w duchu, że nigdy nie będziesz tak szczupły jak koleżanka przemierzająca kolejne kilometry na bieżni? Zamiast użalać się nad sobą, przyjmij wyzwanie i powiedz w duchu, że „za rok będziesz prezentować się tak jak ci wszyscy ludzie z pierwszego rzędu”.

Jeżeli nie chcesz od razu „wchodzić” na siłownię i obawiasz się, że ludzie, którzy ćwiczą od dłuższego czasu, będą szydzili z twojego braku kondycji, spróbuj swoich sił w domu. Po wejściu w rytm treningowy i wstępnym zahartowaniu będziesz mógł bez obawy udać się do normalnego klubu fitness i ćwiczyć na profesjonalnych urządzeniach!

Ćwiczenia mogą być przyjemnością

Podstawą sukcesu jest nie tylko determinacja i wola walki, ale także polubienie tego co się robi. Jeżeli jakiś typ ćwiczenia nie sprawia ci przyjemności i wywołuje frustrację, nie przekonuj się do niego na siłę. W sklepach z akcesoriami sportowymi znajdziemy wiele urządzeń treningowych w przystępnych cenach – każdy znajdzie coś dla siebie. Podążanie za modą i zakup akcesoriów, które są popularne, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli borykasz się z naprawdę dużą nadwagą, najlepiej będzie jeżeli skupisz się na lżejszych ćwiczeniach aerobowych albo treningu funkcjonalnym koordynowanym przez lekarza.

Nawet ćwicząc w domu, warto skonsultować swoje poczynania ze specjalistą.

Zalecaną formą aktywności jest także pływanie, które sprawdzi się nawet przy olbrzymiej nadwadze. Próbując coraz to nowych rzeczy, masz większe pole wyboru i możesz zdecydować się na aktywność, którą naprawdę lubisz. Nieważne, czy wybrany przez ciebie sport odchudza w małym, czy dużym stopniu. Wszak jeżeli szybko zrezygnujesz z treningów i tak nie osiągniesz oczekiwanych rezultatów.

Postaw na nowatorskie rozwiązania

Jeżeli mimo prób nie znalazłeś ulubionej dyscypliny sportowej, warto spróbować ćwiczeń ogólnorozwojowych albo skoncentrowanych na wybranej partii ciała. Dużą popularnością wśród osób o zwiększonej masie ciała są zajęcia typu fat burning. Nie musimy chodzić na siłownię, aby w nich uczestniczyć – wystarczy włączyć film instruktażowy, np. https://www.youtube.com/watch?v=elUOrOzjAtk, i wykonywać ćwiczenia wraz z prowadzącą. Internet to istna kopalnia wiedzy! Gotowe programy treningowe, rozpiski ćwiczeń na całe tygodnie oraz wskazówki odnośnie do technik ćwiczeniowych, sprawią, że nawet laik zapozna się z prawidłową techniką i osiągnie oczekiwane rezultaty.

Strój do ćwiczeń w domu

Odpowiednio dobrany strój treningowy ma kolosalne znaczenie dla osoby ćwiczącej. Jeżeli chcesz czuć się dobrze, nie dobieraj zbyt obcisłych strojów, które uwidaczniają mankamenty sylwetki. Dobrym rozwiązaniem będą dresy i prosta koszulka o luźnym kroju w stonowanych kolorach. Najważniejszym elementem garderoby są buty, które muszą mieć przyczepną podeszwę i dobrze przylegać do stopy. Jeżeli ćwiczysz samodzielnie, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w przenośny odtwarzacz muzyki. Słuchając ulubionej piosenki, zapomnisz o świecie, codziennych obowiązkach i skupisz się na wykonywanej czynności.

Jeżeli nasze rady nie są wystarczająco przekonujące, zachęcamy do podjęcia wysiłku wespół z przyjacielem lub koleżanką. Towarzystwo drugiej osoby może okazać się bardzo motywujące i z pewnością odciągnie negatywne myśli na temat własnych możliwości i wyglądu. Razem łatwiej zmobilizować się do wysiłku!


Najpopularniejsze
Uroda

Jak rozpoznać naturalny kosmetyk

Moda na eko i bio przeniosła się z naszych kuchni, także do kosmetyczek. Jednak tak samo, jak w przypadku jedzenia, nie każdy kosmetyk opisany przez producenta naturalny. Jeśli chcesz dać swojej skórze to, co najlepsze.
Reklama
Zdrowie

Anemia bez tajemnic – jak poradzić sobie z chorobą

Anemia jest poważną dolegliwością, mogącą sygnalizować występowanie w organizmie innych chorób. Z tego powodu bardzo ważne jest robienie regularnych badań, które pokażą, czy nie zmagamy się z tą chorobą.
Uroda

Makijaż permanentny brwi czy henna?

Objętość oraz ładny kształt brwi stanowią wynik długofalowej i konsekwentnej pielęgnacji. Niestety, brwi wielu Pań są z natury cienkie, przerzedzone i mają niewyraźny kształt.
Sport

Siłownia w domu – czy to jest możliwe?

Wchodząc do klubu fitness, masz poczucie, że nie pasujesz do tego miejsca? Wstydzisz się ćwiczyć przed osobami szczuplejszymi od siebie i powtarzasz w duchu, że nigdy nie będziesz tak szczupły jak koleżanka przemierzająca kolejne kilometry na bieżni?
Nauka

Woda morska na katar – czy ten preparat naprawdę działa?

Woda morska to specyfik znany już od wielu lat, pomocny w leczeniu kataru i problemów z drogami oddechowymi. Zawiera mieszaninę naturalnych pierwiastków, m.in. miedzi, cynku, żelaza, selenu czy potasu. Jest bezpieczny i dla dorosłych i dla dzieci.
Dieta

Berrator na spalanie tkanki tłuszczowej

Jeśli od dłuższego czasu próbujesz zgubić zbędne kilogramy i spalić tłuszcz, ale zauważasz problemy z tym związane, warto zastanowić się, czy istnieje środek, który pomógłby osiągnąć zadowalające efekty w szybkim czasie.
Dieta

Czy ze zdrową dietą można przesadzić?

Zdrowy styl życia jest „trendy”. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem zdrowych przekąsek, ekologicznych i bezglutenowych produktów oraz smakołyków w wersji light, dzięki którym nie przybierzemy na wadze, a zaspokoimy apetyt na słodycze.
Reklama
Hemoroidy - Leczenie i operacje
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.