Wchodząc do klubu fitness, masz poczucie, że nie pasujesz do tego miejsca? Wstydzisz się ćwiczyć przed osobami szczuplejszymi od siebie i powtarzasz w duchu, że nigdy nie będziesz tak szczupły jak koleżanka przemierzająca kolejne kilometry na bieżni? Zamiast użalać się nad sobą, przyjmij wyzwanie i powiedz w duchu, że „za rok będziesz prezentować się tak jak ci wszyscy ludzie z pierwszego rzędu”.

Jeżeli nie chcesz od razu „wchodzić” na siłownię i obawiasz się, że ludzie, którzy ćwiczą od dłuższego czasu, będą szydzili z twojego braku kondycji, spróbuj swoich sił w domu. Po wejściu w rytm treningowy i wstępnym zahartowaniu będziesz mógł bez obawy udać się do normalnego klubu fitness i ćwiczyć na profesjonalnych urządzeniach!

Ćwiczenia mogą być przyjemnością

Podstawą sukcesu jest nie tylko determinacja i wola walki, ale także polubienie tego co się robi. Jeżeli jakiś typ ćwiczenia nie sprawia ci przyjemności i wywołuje frustrację, nie przekonuj się do niego na siłę. W sklepach z akcesoriami sportowymi znajdziemy wiele urządzeń treningowych w przystępnych cenach – każdy znajdzie coś dla siebie. Podążanie za modą i zakup akcesoriów, które są popularne, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli borykasz się z naprawdę dużą nadwagą, najlepiej będzie jeżeli skupisz się na lżejszych ćwiczeniach aerobowych albo treningu funkcjonalnym koordynowanym przez lekarza.

Nawet ćwicząc w domu, warto skonsultować swoje poczynania ze specjalistą.

Zalecaną formą aktywności jest także pływanie, które sprawdzi się nawet przy olbrzymiej nadwadze. Próbując coraz to nowych rzeczy, masz większe pole wyboru i możesz zdecydować się na aktywność, którą naprawdę lubisz. Nieważne, czy wybrany przez ciebie sport odchudza w małym, czy dużym stopniu. Wszak jeżeli szybko zrezygnujesz z treningów i tak nie osiągniesz oczekiwanych rezultatów.

Postaw na nowatorskie rozwiązania

Jeżeli mimo prób nie znalazłeś ulubionej dyscypliny sportowej, warto spróbować ćwiczeń ogólnorozwojowych albo skoncentrowanych na wybranej partii ciała. Dużą popularnością wśród osób o zwiększonej masie ciała są zajęcia typu fat burning. Nie musimy chodzić na siłownię, aby w nich uczestniczyć – wystarczy włączyć film instruktażowy, np. https://www.youtube.com/watch?v=elUOrOzjAtk, i wykonywać ćwiczenia wraz z prowadzącą. Internet to istna kopalnia wiedzy! Gotowe programy treningowe, rozpiski ćwiczeń na całe tygodnie oraz wskazówki odnośnie do technik ćwiczeniowych, sprawią, że nawet laik zapozna się z prawidłową techniką i osiągnie oczekiwane rezultaty.

Strój do ćwiczeń w domu

Odpowiednio dobrany strój treningowy ma kolosalne znaczenie dla osoby ćwiczącej. Jeżeli chcesz czuć się dobrze, nie dobieraj zbyt obcisłych strojów, które uwidaczniają mankamenty sylwetki. Dobrym rozwiązaniem będą dresy i prosta koszulka o luźnym kroju w stonowanych kolorach. Najważniejszym elementem garderoby są buty, które muszą mieć przyczepną podeszwę i dobrze przylegać do stopy. Jeżeli ćwiczysz samodzielnie, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w przenośny odtwarzacz muzyki. Słuchając ulubionej piosenki, zapomnisz o świecie, codziennych obowiązkach i skupisz się na wykonywanej czynności.

Jeżeli nasze rady nie są wystarczająco przekonujące, zachęcamy do podjęcia wysiłku wespół z przyjacielem lub koleżanką. Towarzystwo drugiej osoby może okazać się bardzo motywujące i z pewnością odciągnie negatywne myśli na temat własnych możliwości i wyglądu. Razem łatwiej zmobilizować się do wysiłku!


Najpopularniejsze
Uroda

Jak radzić sobie z trądzikiem różowatym?

Trądzik różowaty dotyka zwykle osoby w wieku 30-50 lat. Charakterystycznymi cechami tej choroby są pojawiające się na skórze grudki i krostki, nawracający rumień, pajączki oraz zmiany przerostowe.
Reklama
Zdrowie

Osteoporoza w menopauzie

Okres menopauzy predysponuje do rozwoju szeregu chorób charakterystycznych dla wieku dojrzałego oraz starczego. Związane jest to z występującym fizjologicznie niedoborem hormonów płciowych.
Lifestyle

Skórzane must have każdego sezonu

Do najbardziej klasycznych ubrań damskich styliści bez wahania zaliczają dobrze dopasowane wąskie dżinsy, ołówkową spódniczkę, białą koszulę, małą czarną, czerwone szpilki, biały T-shirt i świetnie skrojoną marynarkę.
Dieta

Zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego

Żyjąc w ciągłym zabieganiu, w dużym stresie - istotnym jest dbanie o swoje samopoczucie m.in. poprzez stosowanie różnorodnych suplementów. Dlatego warto wziąć pod lupę układ trawienny, z którym z pewnością nie jeden z nas ma
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Hemoroidy - Leczenie i operacje