Chciałbyś zacząć przygodę z kitesurfingiem, ale nie wiesz co i jak? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się udział w kursie z certyfikowanym instruktorem, który pomoże Ci w stawianiu pierwszych kroków. Co wybrać – kurs indywidualny czy grupowy? Na co powinieneś się jeszcze przygotować?

Kitesurfing co na początek

Kurs to dobry i bezpieczny pomysł na start. Poznasz na nim teorię, doświadczona osoba opowie o tym jak pracuje latawiec, a przede wszystkim zaczniesz praktykować po okiem specjalisty. Jest to ważne, bo kitesurfing nadal uchodzi za sport ekstremalny (należy poradzić sobie z wiatrem i wodą równocześnie). Lepiej żeby błędy debiutanta nie wiązały się z zagrożeniem zdrowia początkującego i osób postronnych.

kiteoffer-com.jpg

Dostępne na rynku kursy, w ciągu 10-12 godzin z instruktorem, powinny przygotować w zupełności od strony teoretycznej, pomogą w dobrym stopniu opanować kontrolę latawca i wykonać kilka udanych ślizgów. Czas ten powinien zobrazować jak wygląda ten sport w praktyce i pomóc zdecydować czy chce się kontynuować przygodę.

Kitesurfing co trzeba wiedzieć

Do udziału w rozrywce konieczny jest kite (latawiec), odpowiedni system kontroli, oczywiście deska i trapez. Koszt sensownego sprzętu oscyluje w przedziale 1200-2000 zł, więc jeśli stawiasz pierwsze kroki warto wypożyczyć sprzęt na kurs. A jeśli już go masz, przyda Ci się odpowiednia torba, np. liquid force. Wspomniany model to bardzo pojemny quiver, w którym można transportować sprzęt także do surfingu i innych odmian pływania na desce. Pojemność jest bardzo ważna, by zmieścić deskę, zestaw latawców oraz pozostałe akcesoria. Dobry model dodatkowo posiada rączki i kółka usprawniające transport oraz pasy spinające sprzęt w bezpiecznym ustawieniu.

Kurs indywidualny czy grupowy? Obie opcje mają wady i zalety. Te grupowe są dużo bardziej opłacalne pod względem finansowym. Poza tym to świetna okazja, by spróbować czegoś nowego w grupie znajomych. Można się też uczyć na błędach kumpli i uczyć się z obserwacji. Zmiana w trakcie ślizgów to też okazja żeby odpocząć. Od wyboru tej opcji może odciągać tylko nieznacznie wolniejszy przyrost postępów umiejętności.

Jeśli podchodzisz do tematu ambitnie i liczysz na jak najszybszy progres, zdecydowanie wybierz kurs indywidualny. Instruktor poświęci Ci pełną uwagę, trening będzie intensywny, a Twoje umiejętności praktyczne wystrzelą w górę. Grunt to wiedzieć czego oczekujesz po kursie. Nie zapominaj, że kitesurfing to przede wszystkim radość i zabawa, o którą w tym wszystkim chodzi. Przy wyborze kursu warto sprawdzić czy otrzymacie po nim kartę certyfikacyjną IKO, która określa stopień Waszych umiejętności i umożliwia samodzielne pływanie, co szczególnie istotne jest w trakcie zagranicznych wypraw.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Uroda

Jak rozpoznać naturalny kosmetyk

Moda na eko i bio przeniosła się z naszych kuchni, także do kosmetyczek. Jednak tak samo, jak w przypadku jedzenia, nie każdy kosmetyk opisany przez producenta naturalny. Jeśli chcesz dać swojej skórze to, co najlepsze.
Reklama
Zdrowie

Wszystko o diecie bezglutenowej

Celiakia, czyli nietolerancja na gluten, to przypadłość, która dotyka osoby w każdym wieku, chociaż najczęściej ujawnia się w dzieciństwie. Statystyki pokazują, że dwa razy częściej dokucza kobietom niż mężczyznom.
Uroda

Wysokie kozaki i workery – najmodniejsze buty tej jesieni!

Jesień to trudna pora roku dla osób, które lubią wyglądać modnie. Nieprzyjemny wiatr, chłód oraz deszcz sprawiają, że trudno jest skomponować strój, który będzie jednocześnie modny oraz przystosowany do niesprzyjających warunków panujących na zewnątrz.
Sport

Siłownia w domu – czy to jest możliwe?

Wchodząc do klubu fitness, masz poczucie, że nie pasujesz do tego miejsca? Wstydzisz się ćwiczyć przed osobami szczuplejszymi od siebie i powtarzasz w duchu, że nigdy nie będziesz tak szczupły jak koleżanka przemierzająca kolejne kilometry na bieżni?
Nauka

Woda morska na katar – czy ten preparat naprawdę działa?

Woda morska to specyfik znany już od wielu lat, pomocny w leczeniu kataru i problemów z drogami oddechowymi. Zawiera mieszaninę naturalnych pierwiastków, m.in. miedzi, cynku, żelaza, selenu czy potasu. Jest bezpieczny i dla dorosłych i dla dzieci.
Nauka

Czy tatuaże są bezpieczne?

Moda na tatuaże osiągnęła swój szczyt. Coraz więcej młodych, ale i starszych, osób decyduje się na wykonanie permanentnego rysunku na skórze.
Dieta

Berrator na spalanie tkanki tłuszczowej

Jeśli od dłuższego czasu próbujesz zgubić zbędne kilogramy i spalić tłuszcz, ale zauważasz problemy z tym związane, warto zastanowić się, czy istnieje środek, który pomógłby osiągnąć zadowalające efekty w szybkim czasie.
Dieta

Czy ze zdrową dietą można przesadzić?

Zdrowy styl życia jest „trendy”. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem zdrowych przekąsek, ekologicznych i bezglutenowych produktów oraz smakołyków w wersji light, dzięki którym nie przybierzemy na wadze, a zaspokoimy apetyt na słodycze.
Reklama
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.
Hemoroidy - Leczenie i operacje