Chciałbyś zacząć przygodę z kitesurfingiem, ale nie wiesz co i jak? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się udział w kursie z certyfikowanym instruktorem, który pomoże Ci w stawianiu pierwszych kroków. Co wybrać – kurs indywidualny czy grupowy? Na co powinieneś się jeszcze przygotować?

Kitesurfing co na początek

Kurs to dobry i bezpieczny pomysł na start. Poznasz na nim teorię, doświadczona osoba opowie o tym jak pracuje latawiec, a przede wszystkim zaczniesz praktykować po okiem specjalisty. Jest to ważne, bo kitesurfing nadal uchodzi za sport ekstremalny (należy poradzić sobie z wiatrem i wodą równocześnie). Lepiej żeby błędy debiutanta nie wiązały się z zagrożeniem zdrowia początkującego i osób postronnych.

kiteoffer-com.jpg

Dostępne na rynku kursy, w ciągu 10-12 godzin z instruktorem, powinny przygotować w zupełności od strony teoretycznej, pomogą w dobrym stopniu opanować kontrolę latawca i wykonać kilka udanych ślizgów. Czas ten powinien zobrazować jak wygląda ten sport w praktyce i pomóc zdecydować czy chce się kontynuować przygodę.

Kitesurfing co trzeba wiedzieć

Do udziału w rozrywce konieczny jest kite (latawiec), odpowiedni system kontroli, oczywiście deska i trapez. Koszt sensownego sprzętu oscyluje w przedziale 1200-2000 zł, więc jeśli stawiasz pierwsze kroki warto wypożyczyć sprzęt na kurs. A jeśli już go masz, przyda Ci się odpowiednia torba, np. liquid force. Wspomniany model to bardzo pojemny quiver, w którym można transportować sprzęt także do surfingu i innych odmian pływania na desce. Pojemność jest bardzo ważna, by zmieścić deskę, zestaw latawców oraz pozostałe akcesoria. Dobry model dodatkowo posiada rączki i kółka usprawniające transport oraz pasy spinające sprzęt w bezpiecznym ustawieniu.

Kurs indywidualny czy grupowy? Obie opcje mają wady i zalety. Te grupowe są dużo bardziej opłacalne pod względem finansowym. Poza tym to świetna okazja, by spróbować czegoś nowego w grupie znajomych. Można się też uczyć na błędach kumpli i uczyć się z obserwacji. Zmiana w trakcie ślizgów to też okazja żeby odpocząć. Od wyboru tej opcji może odciągać tylko nieznacznie wolniejszy przyrost postępów umiejętności.

Jeśli podchodzisz do tematu ambitnie i liczysz na jak najszybszy progres, zdecydowanie wybierz kurs indywidualny. Instruktor poświęci Ci pełną uwagę, trening będzie intensywny, a Twoje umiejętności praktyczne wystrzelą w górę. Grunt to wiedzieć czego oczekujesz po kursie. Nie zapominaj, że kitesurfing to przede wszystkim radość i zabawa, o którą w tym wszystkim chodzi. Przy wyborze kursu warto sprawdzić czy otrzymacie po nim kartę certyfikacyjną IKO, która określa stopień Waszych umiejętności i umożliwia samodzielne pływanie, co szczególnie istotne jest w trakcie zagranicznych wypraw.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Reklama
Zdrowie

Leczenie POChP – na czym polega?

POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc, w większości przypadków wywoływana jest długoletnim paleniem papierosów.
Sport

Sport – jak zacząć?

Wielu z nas chciałoby żyć zdrowiej, więcej się ruszać i zdrowiej się odżywiać. Stosujemy diety, zapisujemy się na siłownię i… zapał gaśnie przy pierwszych zakwasach i sałatce zamiast steka.
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Dieta

7 porad jak wzmocnić układ pokarmowy

Czy znane Ci są: wzdęcia, biegunka, zgaga, ból brzucha? Jeśli tak to może świadczyć o tym, że Twój układ pokarmowy nie funkcjonuje poprawnie.
Dieta

Odchudzasz się? Nie popełniaj tych błędów!

Odchudzanie to proces długotrwały. Każdy, kto chce zrzucić parę kilogramów, musi się wykazać silną wolą i samozaparciem. Niestety zamierzony sukces nie zawsze zostaje osiągnięty.
Reklama
Odchudzasz się? Nie popełnij tego błedu
Hemoroidy - Leczenie i operacje