Piłka nożna od wielu lat jest naszym sportem narodowym. Bez względu na to czy odnosimy sukcesy, czy spektakularne porażki, o wydarzeniach piłkarskich piszą wszystkie media. Nie zapominajmy jednak, że sport na futbolu się nie kończy. Wszak Polacy wielokrotnie udowodnili swoją wyższość w innych dyscyplinach sportowych.

Siatkówka

Nasi siatkarze od wielu lat cieszą się doskonałą opinią na całym świecie – drużyna narodowa wielokrotnie odnosiła sukcesy na skalę globalną. W meczach z Rosjanami czy Bułgarami nasi zawodnicy dają z siebie wszystko i dostarczają kibicom szalonej rozrywki. Pomimo tak dużego zaangażowania i wkładu pracy dofinansowanie na siatkówkę jest śmiesznie niskie w porównaniu do finansowana piłki nożnej. Mity narodowe mają się jak widać bardzo dobrze.

Tenis

Sukcesy Agnieszki Radwańskiej oraz Jerzego Janowicza spowodowały, że o tenisie znowu stało się głośno. Nic dziwnego, to w końcu bardzo szlachetna dyscyplina sportowa, w której od zawsze odnosiliśmy sukcesy. Najlepszym tego przykładem jest Wojciech Fibak, który odniósł ponad 60 zwycięstw w turniejach oraz deblach.

Sport żużlowy

Ekstraliga Żużlowa w Polsce uznawana jest za jedną z najlepszych żużlowych lig świata. Dotyczy to zarówno poziomu rozgrywek, jak i kwestii finansowych. Nasze kluby oferują zawodnikom najwyższe wynagrodzenia na całym świecie! Z tego względu w polskiej lidze występuje gros obcokrajowców – ścisła światowa czołówka z Grand Prix. Jest się z czego cieszyć!

Podnoszenie ciężarów

Polska tradycja podnoszenia ciężarów jest bardzo długa i imponująca. Począwszy od Waldemara Baszanowskiego, poprzez Zbigniewa Kaczmarka, aż do współczesnych – Szymona Kołeckiego czy Adriana Zielińskiego. Od wielu lat nazwiska Polaków przewijają się w ścisłej czołówce światowej, w związku z czym możemy podejrzewać, że jeszcze przez długi czas to się nie zmieni. Oczywiście to nie koniec listy dyscyplin sportowych, w których osiągnęliśmy i nadal osiągamy sukcesy. Skoki narciarskie, pływanie, rajdy samochodowe, tenis stołowy i wiele, wiele innych. Warto pamiętać, że sport nie kończy się na piłce nożnej! Nie ujmując oczywiście naszym kochanym futbolistom.


Najpopularniejsze
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Reklama
Dziecko

Ferie bez kaszlu

Zima w pełni, ferie w szkołach trwają. Sanki przygotowane, wypad na narty zaplanowany a twoje dzieci kaszlą jakby jutra miało nie być.
Zdrowie

Leczenie POChP – na czym polega?

POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc, w większości przypadków wywoływana jest długoletnim paleniem papierosów.
Sport

Sport – jak zacząć?

Wielu z nas chciałoby żyć zdrowiej, więcej się ruszać i zdrowiej się odżywiać. Stosujemy diety, zapisujemy się na siłownię i… zapał gaśnie przy pierwszych zakwasach i sałatce zamiast steka.
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Dieta

7 porad jak wzmocnić układ pokarmowy

Czy znane Ci są: wzdęcia, biegunka, zgaga, ból brzucha? Jeśli tak to może świadczyć o tym, że Twój układ pokarmowy nie funkcjonuje poprawnie.
Dieta

Co zrobić żeby schudnąć?

Czy szczupła sylwetka i zgrabne ciało wymagają dużo wyrzeczeń i poświęceń? Czy tylko osoby o silnej woli i samozaparciu mogą pochwalić się płaskim brzuchem? Oczywiście, że nie.
Reklama
Odchudzasz się? Nie popełnij tego błedu
Plastyka powiek