Pięknie wyrzeźbione ciało i dobrze zbudowana masa mięśniowa to marzenie wielu osób, szczególnie tych, które regularnie chodzą na siłownię. W budowaniu masy mięśniowej najważniejsza jest regularna praca nad odpowiednimi partiami ciała.

Osoby, które poważnie myślą o rozwoju swojego ciała często sięgają po odżywki dla sportowców o różnorodnym składzie. Decydując się na tego rodzaju suplementy diety, należy pamiętać o tym, żeby wybierać produkty sprawdzone o bezpiecznym składzie, który wspomoże rozwój mięśni. Na co zwrócić uwagę wybierając odżywki na rozwój masy mięśniowej? Jakie składniki powinny się w nich znajdować? O tym przeczytasz poniżej.

Jakie składniki suplementów diety wspomagają rozwój masy mięśniowej i zwiększenie siły?

W produktach, których celem jest wspomaganie rozwoju masy mięśniowej w czasie ćwiczeń są przede wszystkim: keratyna, białko oraz BCAA, czyli grupa aminokwasów rozgałęzionych. To właśnie ten ostatni składnik najczęściej znajduje się w odżywkach dla sportowców. Trzeba jednak pamiętać, aby wybierać produkty, które zachowują odpowiednie proporcje w swoich składnikach. Chcąc zbudować masę mięśniową, należy wybierać produkty, które będą działały dwutorowo – oprócz wspomagania rozrostu mięśni, będą również zapobiegały ich degradacji. Stosowanie takich odżywek pozwala również na szybszą regenerację, bo bardzo wymagających treningach. W czasie budowania masy mięśniowej nie można zapominać również o stawach. One również są obciążane w czasie ćwiczeń i powinny dostać „swoją” odżywkę. W celu wzmocnienia stawów, warto przyjmować preparaty zawierające hydrolizowany kolagen, który pomaga ograniczyć bolesność wysiłkową, a także korzystnie wpływa na stan chrząstki stawowej. Wszystkie te składniki można znaleźć w produktach marki Mass Attack, które zostały stworzone z myślą o kompleksowym wspieraniu organizmu w czasie wysiłku, jakim jest budowanie masy mięśniowej.

Jakie składniki znajdują się w odżywkach wspomagających wzrost masy mięśniowej?

Do głównych składników takich odżywek należą między innymi:

- L-izoleucyna – jest to aminokwas, który jest źródłem energii dla komórek mięśniowych. Pomaga utrzymać odpowiedni poziom glukozy we krwi;

- L-walina – jej spożycie zaleca się zarówno przed rozpoczęciem treningu, jak i po nim. Wspomaga procesy energetyczne oraz regenerację organizmu;

- Keratyna – zwiększa wydolność organizmu w czasie intensywnych treningów;

- Witamina C – wspomaga produkcję kolagenu oraz funkcjonowanie naczyń krwionośnych;

- Witamina B12 – pomaga zmniejszyć odczucie znużenia i zmęczenia;

- Białko – wpływa na wzrost masy mięśniowej poprzez dostarczanie do organizmu aminokwasów egzogennych. Jest także wymagane w konstrukcji struktur mięśniowych;

- Witamina E – to ona chroni komórki przed uszkodzeniami oksydacyjnymi i procesami starzenia się;

- Hydroprolina – odpowiada za regenerację tkanki łącznej – chroni stawy przy dużym wysiłku, co jest szczególnie ważne na początku ćwiczeń mających na celu budowanie masy mięśniowej.

Więcej na temat składu oraz działania produktów wspomagających budowanie masy mięśniowej można przeczytać na stronie www.massattack.pl.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Sport

Od czego zacząć przygodę z kitesurfingiem?

Chciałbyś zacząć przygodę z kitesurfingiem, ale nie wiesz co i jak? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się udział w kursie z certyfikowanym instruktorem, który pomoże Ci w stawianiu pierwszych kroków.
Dieta

Berrator na spalanie tkanki tłuszczowej

Jeśli od dłuższego czasu próbujesz zgubić zbędne kilogramy i spalić tłuszcz, ale zauważasz problemy z tym związane, warto zastanowić się, czy istnieje środek, który pomógłby osiągnąć zadowalające efekty w szybkim czasie.
Reklama
Dziecko

Agresja u przedszkolaka - jak sobie z nią radzić?

Agresywne zachowanie dziecka w wieku przedszkolnym może mieć różne źródła: stres wywołany kilkugodzinnym rozstaniem z rodzicami, odbiór treści niedostosowanych do wieku i możliwości intelektualnych dziecka?
Uroda

Jak zadbać o suchą skórę w okresie letnim?

Pielęgnacja przesuszonej skóry opiera się przede wszystkim na dobrym odżywieniu. Wybierając kremy i preparaty do codziennego stosowania, powinniśmy zatem zwrócić uwagę na zawartość naturalnych olejów i olejków eterycznych.
Uroda

Cudowne właściwości aloesu

Od lat znane są właściwości wspomagające naturalną odporność organizmu, dlatego picie napojów z dodatkiem aloesu jest zalecane osobom cierpiącym na dolegliwości układu immunologicznego.
Sport

Od czego zacząć przygodę z kitesurfingiem?

Chciałbyś zacząć przygodę z kitesurfingiem, ale nie wiesz co i jak? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się udział w kursie z certyfikowanym instruktorem, który pomoże Ci w stawianiu pierwszych kroków.
Reklama
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.
Hemoroidy - Leczenie i operacje