Pięknie wyrzeźbione ciało i dobrze zbudowana masa mięśniowa to marzenie wielu osób, szczególnie tych, które regularnie chodzą na siłownię. W budowaniu masy mięśniowej najważniejsza jest regularna praca nad odpowiednimi partiami ciała.

Osoby, które poważnie myślą o rozwoju swojego ciała często sięgają po odżywki dla sportowców o różnorodnym składzie. Decydując się na tego rodzaju suplementy diety, należy pamiętać o tym, żeby wybierać produkty sprawdzone o bezpiecznym składzie, który wspomoże rozwój mięśni. Na co zwrócić uwagę wybierając odżywki na rozwój masy mięśniowej? Jakie składniki powinny się w nich znajdować? O tym przeczytasz poniżej.

Jakie składniki suplementów diety wspomagają rozwój masy mięśniowej i zwiększenie siły?

W produktach, których celem jest wspomaganie rozwoju masy mięśniowej w czasie ćwiczeń są przede wszystkim: keratyna, białko oraz BCAA, czyli grupa aminokwasów rozgałęzionych. To właśnie ten ostatni składnik najczęściej znajduje się w odżywkach dla sportowców. Trzeba jednak pamiętać, aby wybierać produkty, które zachowują odpowiednie proporcje w swoich składnikach. Chcąc zbudować masę mięśniową, należy wybierać produkty, które będą działały dwutorowo – oprócz wspomagania rozrostu mięśni, będą również zapobiegały ich degradacji. Stosowanie takich odżywek pozwala również na szybszą regenerację, bo bardzo wymagających treningach. W czasie budowania masy mięśniowej nie można zapominać również o stawach. One również są obciążane w czasie ćwiczeń i powinny dostać „swoją” odżywkę. W celu wzmocnienia stawów, warto przyjmować preparaty zawierające hydrolizowany kolagen, który pomaga ograniczyć bolesność wysiłkową, a także korzystnie wpływa na stan chrząstki stawowej. Wszystkie te składniki można znaleźć w produktach marki Mass Attack, które zostały stworzone z myślą o kompleksowym wspieraniu organizmu w czasie wysiłku, jakim jest budowanie masy mięśniowej.

Jakie składniki znajdują się w odżywkach wspomagających wzrost masy mięśniowej?

Do głównych składników takich odżywek należą między innymi:

- L-izoleucyna – jest to aminokwas, który jest źródłem energii dla komórek mięśniowych. Pomaga utrzymać odpowiedni poziom glukozy we krwi;

- L-walina – jej spożycie zaleca się zarówno przed rozpoczęciem treningu, jak i po nim. Wspomaga procesy energetyczne oraz regenerację organizmu;

- Keratyna – zwiększa wydolność organizmu w czasie intensywnych treningów;

- Witamina C – wspomaga produkcję kolagenu oraz funkcjonowanie naczyń krwionośnych;

- Witamina B12 – pomaga zmniejszyć odczucie znużenia i zmęczenia;

- Białko – wpływa na wzrost masy mięśniowej poprzez dostarczanie do organizmu aminokwasów egzogennych. Jest także wymagane w konstrukcji struktur mięśniowych;

- Witamina E – to ona chroni komórki przed uszkodzeniami oksydacyjnymi i procesami starzenia się;

- Hydroprolina – odpowiada za regenerację tkanki łącznej – chroni stawy przy dużym wysiłku, co jest szczególnie ważne na początku ćwiczeń mających na celu budowanie masy mięśniowej.

Więcej na temat składu oraz działania produktów wspomagających budowanie masy mięśniowej można przeczytać na stronie www.massattack.pl.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Uroda

Jak rozpoznać naturalny kosmetyk

Moda na eko i bio przeniosła się z naszych kuchni, także do kosmetyczek. Jednak tak samo, jak w przypadku jedzenia, nie każdy kosmetyk opisany przez producenta naturalny. Jeśli chcesz dać swojej skórze to, co najlepsze.
Reklama
Zdrowie

Sposób na alergię

Alergia na przestrzeni lat stała się dolegliwością, która otrzymała miano choroby cywilizacyjnej. Alergenem może być niemal każdy czynnik występujący w naszym środowisku.
Uroda

Wysokie kozaki i workery – najmodniejsze buty tej jesieni!

Jesień to trudna pora roku dla osób, które lubią wyglądać modnie. Nieprzyjemny wiatr, chłód oraz deszcz sprawiają, że trudno jest skomponować strój, który będzie jednocześnie modny oraz przystosowany do niesprzyjających warunków panujących na zewnątrz.
Sport

Siłownia w domu – czy to jest możliwe?

Wchodząc do klubu fitness, masz poczucie, że nie pasujesz do tego miejsca? Wstydzisz się ćwiczyć przed osobami szczuplejszymi od siebie i powtarzasz w duchu, że nigdy nie będziesz tak szczupły jak koleżanka przemierzająca kolejne kilometry na bieżni?
Nauka

Czy tatuaże są bezpieczne?

Moda na tatuaże osiągnęła swój szczyt. Coraz więcej młodych, ale i starszych, osób decyduje się na wykonanie permanentnego rysunku na skórze.
Nauka

Woda morska na katar – czy ten preparat naprawdę działa?

Woda morska to specyfik znany już od wielu lat, pomocny w leczeniu kataru i problemów z drogami oddechowymi. Zawiera mieszaninę naturalnych pierwiastków, m.in. miedzi, cynku, żelaza, selenu czy potasu. Jest bezpieczny i dla dorosłych i dla dzieci.
Dieta

Czy ze zdrową dietą można przesadzić?

Zdrowy styl życia jest „trendy”. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem zdrowych przekąsek, ekologicznych i bezglutenowych produktów oraz smakołyków w wersji light, dzięki którym nie przybierzemy na wadze, a zaspokoimy apetyt na słodycze.
Dieta

Berrator na spalanie tkanki tłuszczowej

Jeśli od dłuższego czasu próbujesz zgubić zbędne kilogramy i spalić tłuszcz, ale zauważasz problemy z tym związane, warto zastanowić się, czy istnieje środek, który pomógłby osiągnąć zadowalające efekty w szybkim czasie.
Reklama
Hemoroidy - Leczenie i operacje
Plastyka powiek