Działalność FitLabs to typowa działalność na wiedzy. Pielęgnowanie jej, sprawdzanie w warunkach praktycznych oraz poszerzanie jej każdego dnia to wartości, które przyświecają firmie FitLabs i dzięki którym możliwe jest tworzenie produktów uznanych przez sportowców i podziwianych przez całą branżę. Takie podejście do wiedzy nie jest jednak w praktyce proste i wymaga stworzenia odpowiedniej, uczącej się organizacji.

Oparcie na specjalistach

W pierwszej kolejności FitLabs po prostu zdobywa wiedzę pod postacią mądrych ludzi. Każda organizacja, która chce tworzyć wiedzę i z niej korzystać, po prostu musi posiadać mądrych ludzi na starcie. Dostanie się do firmy FitLabs, rozpoczęcie w niej pracy, wymaga spełnienia bardzo ściśle określonych, wyśrubowanych warunków, które są trudne do sprostania nawet dla osób doświadczonych w branży i z wyrobionym nazwiskiem. Dotyczy to wszystkich branż, z którymi łączona jest praca w FitLabs, czyli między innymi farmaceutów, biotechnologów i lekarzy. Osób chętnych do współpracy z FitLabs jest zawsze więcej, niż firma jest w stanie w danym czasie efektywnie wykorzystać, dzięki czemu można mieć pewność, że realnie przyjmowane do pracy są tylko osoby posiadające odpowiednią wiedzę i wymagane umiejętności.

Wymiana wiedzy

Ogromne znaczenie dla zapewnienia organizacji odpowiedniej wiedzy posiadają również różnego rodzaju konferencje, w których uczestniczy FitLabs. Produkty FitLabs muszą konkurować z wieloma produktami podobnymi, których produkcja opiera się o bardzo podobne założenia i surowce, a różnicę pomiędzy nimi stanowią bardzo często drobiazgi. Takie drobiazgi są pojedynczo wypracowywane w laboratoriach na całym świecie, a nie raz są po prostu efektem jakiegoś nie do końca planowanego działania. Następuje przełom i przełom ten musi się upowszechnić w branży, by wszystkie podmioty mogły z niego skorzystać. Uczestnicząc w bardzo różnych wydarzeniach naukowych i zwykłych targach w Polsce oraz w krajach Unii Europejskiej FitLabs zdobywa wiedzę, która jeszcze nie trafiła do żadnych książek, nie jest dostępna w Internecie i w zasadzie zapoznać się z nią może tylko ograniczona liczba najbardziej wyspecjalizowanych podmiotów. Tylko w ten sposób można być elementem światowej czołówki.

Szkolenia pracowników

Sam udział w konferencjach to zdecydowanie za mało tym bardziej, że realnie uczestniczyć w nich może tylko część personelu. Nie oznacza to oczywiście, że cała reszta jest w jakikolwiek sposób zapóźniona w stosunku do liderów postępu w dziedzinach, którymi zajmuje się FitLabs. Wręcz przeciwnie, ponieważ codzienna praca z analiza próbek czy projektowaniem nowych rozwiązań jest raczej mało spektakularna, ale wymaga gigantycznej wręcz sprawności rzemieślniczej.

Taką sprawność uzyskuje się na specjalistycznych szkoleniach, które odnoszą się do nowych technik pracy, sposobów organizacji pracy, przygotowywania nowoczesnych eksperymentów oraz procedur, jak również po prostu wykorzystywania nowych urządzeń. Rozwój nauki nie byłby możliwy bez rozwoju techniki. Jest to tandem stary jak świat i FitLabs także z niego w pełni korzysta. Regularnie modernizowany sprzęt pozwala na działanie w sposób coraz lepszy, spełniający wszystkie normy wyznaczone do przemysłu farmaceutycznego, ale w praktyce konieczna jest nauka korzystania z takiego sprzętu. Nikt na niej w FitLabs nie oszczędza i nikt nie odważy się nawet wyjść z założenia, że skoro wszystko było dobrze ze sprzętem starszej generacji, sprzęt nowszej generacji sam się odpowiednio wdroży do pracy.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Reklama
Dziecko

Ferie bez kaszlu

Zima w pełni, ferie w szkołach trwają. Sanki przygotowane, wypad na narty zaplanowany a twoje dzieci kaszlą jakby jutra miało nie być.
Zdrowie

Leczenie POChP – na czym polega?

POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc, w większości przypadków wywoływana jest długoletnim paleniem papierosów.
Sport

Sport – jak zacząć?

Wielu z nas chciałoby żyć zdrowiej, więcej się ruszać i zdrowiej się odżywiać. Stosujemy diety, zapisujemy się na siłownię i… zapał gaśnie przy pierwszych zakwasach i sałatce zamiast steka.
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Dieta

Co zrobić żeby schudnąć?

Czy szczupła sylwetka i zgrabne ciało wymagają dużo wyrzeczeń i poświęceń? Czy tylko osoby o silnej woli i samozaparciu mogą pochwalić się płaskim brzuchem? Oczywiście, że nie.
Dieta

Odchudzasz się? Nie popełniaj tych błędów!

Odchudzanie to proces długotrwały. Każdy, kto chce zrzucić parę kilogramów, musi się wykazać silną wolą i samozaparciem. Niestety zamierzony sukces nie zawsze zostaje osiągnięty.
Reklama
Odchudzasz się? Nie popełnij tego błedu
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.