Wydawać by się mogło, że zima to doskonały czas dla leniuchów. Najchętniej całe dnie spędzilibyśmy pod kołdrą, bo na dworze ciemno, mokro i zimno. Mroźna pora roku to jednak najlepszy czas do tego, by wyjść na dwór i… uprawiać sport!

Nie tylko narty

Wiele kobiet podczas zimy odpuszcza sobie aktywność fizyczną. Niskie temperatury, wiatr, brak słońca – to wszystko rzeczywiście może zniechęcać do ruchu. Nie warto jednak odpuszczać sobie sportu, bowiem nie tylko przyczyni się on do zachowania zdrowia i dobrej kondycji, lecz także pozwoli wymodelować sylwetkę po to, by móc latem pochwalić się nią na plaży. Warto przy tym pamiętać, że sporty zimowe to nie tylko narty. Nie musisz wydawać grubych sum na podróż do kurortu, by móc korzystać w pełni z uroków zimy!

narty.jpg

Marsz na dwór!

Twoja kondycja pozostawia wiele do życzenia, a w ostatnim czasie częściej odpoczywałaś niż byłaś w ruchu – nie możesz zatem przesadzać z wysiłkiem. W takiej sytuacji warto zacząć od najmniej forsownej aktywności, jaką są różne odmiany marszów. Wystarczy ubrać się, wyjść na dwór i ruszyć przed siebie. Godzinny marsz szybkim tempem dwa razy w tygodniu sprawi, że już po miesiącu zobaczysz wydatne efekty! Jeśli to dla ciebie za mało, na spacer zabierz kijki. Nordic walking to sprawdzony sposób na zadbanie o kondycję całego organizmu. Podczas marszu z kijami ciało pracuje o wiele bardziej intensywnie, dzięki czemu spalasz więcej kalorii. No i nie jest zbyt forsowny – chociaż będziesz czuć wysiłek, to na pewno się nie przemęczysz.

Truchcikiem po mrozie

Doskonałym pomysłem na aktywne spędzenie zimy jest wybranie się na jogging. Wielu biegaczy twierdzi, że zima szczególnie sprzyja bieganiu – na niebie nie ma palącego słońca, a niska temperatura sprawia, że do płuc pompowane jest zimne, ożywiające powietrze. Wystarczy pół godziny 2-3 razy w tygodniu, by poczuć się lepiej! Chronić stawy, starając się unikać twardych powierzchni. Ideałem jest bieganie po ściółce leśnej, ale parkowe ścieżki też sprawdzą się nieźle. Jeśli jednak nie możesz sobie na to pozwolić, to pamiętaj, że od twardego chodnika lepszy jest trochę bardziej miękki asfalt. Ponadto jeśli decydujesz się na zimowy jogging, nie ubieraj się zbyt ciepło. Bieganie, jako najbardziej pierwotny ze sportów, doskonale bowiem rozgrzewa całe ciało. Wystarczą legginsy, cienka czapka (na pewno nie wełniana), rękawiczki i dobrej jakości polar. Szeroki wybór tych ostatnich znajdziesz w sklepach internetowych takich jak AdventureSports.pl (https://adventuresports.pl/wyszukaj/wszystkie/Kobieta-pl,Bluzy-pl).

A może łyżwy?

Jeśli nigdy nie jeździłaś na łyżwach, powinnaś zacząć tego żałować! To nie tylko efektowny wizualnie sport, który potrafi być naprawdę piękny (zwłaszcza w wydaniu figurowym), ale również doskonały sposób na modelowanie dolnych części ciała. Łydki, uda oraz pośladki będą ci dozgonnie wdzięczne za kilka(naście) rund po lodowisku. Łyżwy nieźle poprawiają również wygląd brzucha. Napięcie jego mięśni, które potrzebne jest do zachowania równowagi, działa równie dobrze, co forsowne brzuszki. Przy tym warto też wspomnieć o aspekcie towarzyskim jazdy na łyżwach – niejedna para poznała się właśnie na lodowisku!

lyzwy.jpgARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Reklama
Dziecko

Ferie bez kaszlu

Zima w pełni, ferie w szkołach trwają. Sanki przygotowane, wypad na narty zaplanowany a twoje dzieci kaszlą jakby jutra miało nie być.
Zdrowie

Leczenie POChP – na czym polega?

POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc, w większości przypadków wywoływana jest długoletnim paleniem papierosów.
Sport

Sport – jak zacząć?

Wielu z nas chciałoby żyć zdrowiej, więcej się ruszać i zdrowiej się odżywiać. Stosujemy diety, zapisujemy się na siłownię i… zapał gaśnie przy pierwszych zakwasach i sałatce zamiast steka.
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Dieta

Co zrobić żeby schudnąć?

Czy szczupła sylwetka i zgrabne ciało wymagają dużo wyrzeczeń i poświęceń? Czy tylko osoby o silnej woli i samozaparciu mogą pochwalić się płaskim brzuchem? Oczywiście, że nie.
Dieta

Odchudzasz się? Nie popełniaj tych błędów!

Odchudzanie to proces długotrwały. Każdy, kto chce zrzucić parę kilogramów, musi się wykazać silną wolą i samozaparciem. Niestety zamierzony sukces nie zawsze zostaje osiągnięty.
Reklama
Odchudzasz się? Nie popełnij tego błedu
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.