Woda morska to specyfik znany już od wielu lat, który pomocny jest w leczeniu kataru i problemów z drogami oddechowymi. Jest roztworem, który zawiera w sobie mieszaninę naturalnych pierwiastków, m.in. miedzi, cynku, żelaza, selenu czy potasu, dlatego jego stosowanie jest bezpieczne. Co więcej, to jeden z niewielu preparatów, które stosowane mogą być zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Związane jest to z faktem, że nie powoduje on skutków ubocznych, takich jak obkurczanie lub podrażnienia błony śluzowej, które często pojawiają się po użyciu popularnych preparatów aptecznych. Środek ten stosowany jest zwykle w przypadku problemów z oddychaniem, gdyż dobrze radzi sobie z udrażnianiem układu oddechowego.

Jakie produkty z wodą morską stosować?

Dostępne są preparaty izotoniczne czyli takie, których głównym zadaniem jest silne nawilżenie i oczyszczenie błony śluzowej nosa, oraz hipertoniczne czyli te, które zmniejszają obrzęk błony śluzowej przez zasysanie nadmiaru zgromadzonej w niej wody. Wybór produktu podyktowany powinien być więc potrzebami danej osoby i skalą problemu.

Rodzice kochają spraye z wodą morską!

Woda morska na katar jest znana i lubiana przede wszystkim przez rodziców – to środek, który śmiało może być stosowany podczas tego typu dolegliwości u dzieci, nawet bardzo małych. Sprawdza się on nie tylko wtedy gdy maluch jest przeziębiony czy ma grypę, ale także gdy występują u niego reakcje alergiczne, spowodowane np. pyleniem kwitnących roślin. Oczywiście musisz pamiętać, że zdrowie dziecka jest niezwykle kruche i nie powinno się bagatelizować żadnych objawów. Spraye z wodą morskąmogą wspomagać proces leczenia niedrożności układu oddechowego, jednak nie mogą go zastąpić. Wszelkie leki podawane malcowi powinny być konsultowane ze specjalistą i to on jest jedyną osobą, która może cokolwiek zalecić.

Woda morska to remedium na trudności w oddychaniu u niemowląt?

Co ciekawe woda morska jest często zbawieniem dla młodych rodziców, gdyż nadaje się także dla niemowląt. Jednak jej stosowanie musi być bezwzględnie skonsultowane z lekarzem, gdyż tak maleńki organizm może zostać podrażniony nawet przez naturalne, delikatne substancje. Warto też zwrócić uwagę na informacje zawarte na opakowaniu, gdzie zaznaczony jest dokładny przedział wiekowy, w którym stosowanie preparatu jest bezpieczne - więcej.

Dorośli – użyteczność wody morskiej w przypadku alergii i przeziębień

Pojawia się więc pytanie: czy dla dorosłych spraye do nosa z wodą morską również mogą być przydatne? Oczywiście, że tak, ale warto ich stosowanie konsultować z lekarzem, ponieważ każdy organizm może zareagować inaczej.

Kiedy woda morska może okazać się ułatwieniem?

  • Często woda morska jest stosowana przez alergików zmagających się z katarem siennym, ponieważ pozwala ona oczyścić błonę śluzową nosa z kurzu, pyłków i drobnych zanieczyszczeń. Dzięki temu kichanie, swędzenie i uczucie zatkania jest znacznie mniejsze.

  • Poza tym spraye z wodą morską dobrze sprawdzają się też przy przeziębieniach, kiedy to zatkany nos utrudnia oddychanie i powoduje jeszcze większy dyskomfort.

  • Podczas zapalenia zatok bądź podrażnienia błony śluzowej, kiedy to wnętrze nosa puchnie i konieczne jest wprowadzenie środków obkurczających.



ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Dieta

Co zrobić żeby schudnąć?

Czy szczupła sylwetka i zgrabne ciało wymagają dużo wyrzeczeń i poświęceń? Czy tylko osoby o silnej woli i samozaparciu mogą pochwalić się płaskim brzuchem? Oczywiście, że nie.
Reklama
Sport

Sport – jak zacząć?

Wielu z nas chciałoby żyć zdrowiej, więcej się ruszać i zdrowiej się odżywiać. Stosujemy diety, zapisujemy się na siłownię i… zapał gaśnie przy pierwszych zakwasach i sałatce zamiast steka.
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Dieta

Odchudzasz się? Nie popełniaj tych błędów!

Odchudzanie to proces długotrwały. Każdy, kto chce zrzucić parę kilogramów, musi się wykazać silną wolą i samozaparciem. Niestety zamierzony sukces nie zawsze zostaje osiągnięty.
Dieta

Co zrobić żeby schudnąć?

Czy szczupła sylwetka i zgrabne ciało wymagają dużo wyrzeczeń i poświęceń? Czy tylko osoby o silnej woli i samozaparciu mogą pochwalić się płaskim brzuchem? Oczywiście, że nie.
Reklama
Odchudzasz się? Nie popełnij tego błedu
Korekta odstających uszu