Woda morska to specyfik znany już od wielu lat, który pomocny jest w leczeniu kataru i problemów z drogami oddechowymi. Jest roztworem, który zawiera w sobie mieszaninę naturalnych pierwiastków, m.in. miedzi, cynku, żelaza, selenu czy potasu, dlatego jego stosowanie jest bezpieczne. Co więcej, to jeden z niewielu preparatów, które stosowane mogą być zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Związane jest to z faktem, że nie powoduje on skutków ubocznych, takich jak obkurczanie lub podrażnienia błony śluzowej, które często pojawiają się po użyciu popularnych preparatów aptecznych. Środek ten stosowany jest zwykle w przypadku problemów z oddychaniem, gdyż dobrze radzi sobie z udrażnianiem układu oddechowego.

Jakie produkty z wodą morską stosować?

Dostępne są preparaty izotoniczne czyli takie, których głównym zadaniem jest silne nawilżenie i oczyszczenie błony śluzowej nosa, oraz hipertoniczne czyli te, które zmniejszają obrzęk błony śluzowej przez zasysanie nadmiaru zgromadzonej w niej wody. Wybór produktu podyktowany powinien być więc potrzebami danej osoby i skalą problemu.

Rodzice kochają spraye z wodą morską!

Woda morska na katar jest znana i lubiana przede wszystkim przez rodziców – to środek, który śmiało może być stosowany podczas tego typu dolegliwości u dzieci, nawet bardzo małych. Sprawdza się on nie tylko wtedy gdy maluch jest przeziębiony czy ma grypę, ale także gdy występują u niego reakcje alergiczne, spowodowane np. pyleniem kwitnących roślin. Oczywiście musisz pamiętać, że zdrowie dziecka jest niezwykle kruche i nie powinno się bagatelizować żadnych objawów. Spraye z wodą morskąmogą wspomagać proces leczenia niedrożności układu oddechowego, jednak nie mogą go zastąpić. Wszelkie leki podawane malcowi powinny być konsultowane ze specjalistą i to on jest jedyną osobą, która może cokolwiek zalecić.

Woda morska to remedium na trudności w oddychaniu u niemowląt?

Co ciekawe woda morska jest często zbawieniem dla młodych rodziców, gdyż nadaje się także dla niemowląt. Jednak jej stosowanie musi być bezwzględnie skonsultowane z lekarzem, gdyż tak maleńki organizm może zostać podrażniony nawet przez naturalne, delikatne substancje. Warto też zwrócić uwagę na informacje zawarte na opakowaniu, gdzie zaznaczony jest dokładny przedział wiekowy, w którym stosowanie preparatu jest bezpieczne - więcej.

Dorośli – użyteczność wody morskiej w przypadku alergii i przeziębień

Pojawia się więc pytanie: czy dla dorosłych spraye do nosa z wodą morską również mogą być przydatne? Oczywiście, że tak, ale warto ich stosowanie konsultować z lekarzem, ponieważ każdy organizm może zareagować inaczej.

Kiedy woda morska może okazać się ułatwieniem?

  • Często woda morska jest stosowana przez alergików zmagających się z katarem siennym, ponieważ pozwala ona oczyścić błonę śluzową nosa z kurzu, pyłków i drobnych zanieczyszczeń. Dzięki temu kichanie, swędzenie i uczucie zatkania jest znacznie mniejsze.

  • Poza tym spraye z wodą morską dobrze sprawdzają się też przy przeziębieniach, kiedy to zatkany nos utrudnia oddychanie i powoduje jeszcze większy dyskomfort.

  • Podczas zapalenia zatok bądź podrażnienia błony śluzowej, kiedy to wnętrze nosa puchnie i konieczne jest wprowadzenie środków obkurczających.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Zdrowie

Sposób na alergię

Alergia na przestrzeni lat stała się dolegliwością, która otrzymała miano choroby cywilizacyjnej. Alergenem może być niemal każdy czynnik występujący w naszym środowisku.
Reklama
Zdrowie

Skuteczne sposoby na walkę z katarem

Katar należy do najczęstszych, a przy tym najbardziej uciążliwych dolegliwości. Zarówno jeśli występuje sam, jak i wtedy, gdy towarzyszy infekcji wirusowej.
Uroda

Jak rozpoznać naturalny kosmetyk

Moda na eko i bio przeniosła się z naszych kuchni, także do kosmetyczek. Jednak tak samo, jak w przypadku jedzenia, nie każdy kosmetyk opisany przez producenta naturalny. Jeśli chcesz dać swojej skórze to, co najlepsze.
Uroda

Makijaż permanentny brwi czy henna?

Objętość oraz ładny kształt brwi stanowią wynik długofalowej i konsekwentnej pielęgnacji. Niestety, brwi wielu Pań są z natury cienkie, przerzedzone i mają niewyraźny kształt.
Sport

Siłownia w domu – czy to jest możliwe?

Wchodząc do klubu fitness, masz poczucie, że nie pasujesz do tego miejsca? Wstydzisz się ćwiczyć przed osobami szczuplejszymi od siebie i powtarzasz w duchu, że nigdy nie będziesz tak szczupły jak koleżanka przemierzająca kolejne kilometry na bieżni?
Nauka

Czy tatuaże są bezpieczne?

Moda na tatuaże osiągnęła swój szczyt. Coraz więcej młodych, ale i starszych, osób decyduje się na wykonanie permanentnego rysunku na skórze.
Dieta

Czy ze zdrową dietą można przesadzić?

Zdrowy styl życia jest „trendy”. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem zdrowych przekąsek, ekologicznych i bezglutenowych produktów oraz smakołyków w wersji light, dzięki którym nie przybierzemy na wadze, a zaspokoimy apetyt na słodycze.
Reklama
Korekta odstających uszu
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.