W niniejszym artykule przedstawimy uczelnie z Anglii, Danii, Holandii i Szwecji, oraz przedstawimy najważniejsze zalety studiowania zagranicą.

Anglia – Roehampton University to uczelnia

Uczelnia zajmuje piąte miejsce wśród uniwersytetów londyńskich, oferując studia licencjackie/inżynierskie, magisterskie i doktoranckie. Studenci uczą się w przyjaznej atmosferze – kampus usytuowany jest w londyńskim parku. Uniwersytet powstał w 2004 roku poprzez połączenie uczelni Digby Stuart, Froebel, Southlands oraz Whitelands. Wśród kierunków oferowanych przez uniwersytet warto wymienić: historię sztuki, biologię i biomedycynę, socjologię, informatykę, kryminologię, zarządzanie informacją i biznesem, dziennikarstwo, nowe media, marketing, teologię, lingwistykę, filozofię i translatorykę. Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim.

Dania – Aalborg University

Osoby poszukujące bezpłatnych studiów powinny zainteresować się ofertą duńskich uczelni. Aalborg University to jeden z czołowych krajowych uniwersytetów, który oferuje darmowe studia pierwszego i drugiego stopnia. Kampusy uczelni znajdują się w Aalborg, Esbjerg i Kopenhadze. Kierunki oferowane przez uczelnie to:

  • Art & Technology
  • Chemical Engineering and Biotechnology
  • Economics and Business Administration
  • Electronics and Computer Engineering
  • IT, Communication and New media
  • Language and International Studies
  • Manufacturing and Operations Engineering
  • Medialogy
  • Robotics
  • Sustainable biotechnology

Językiem wykładowym jest angielski.

Holandia – Hanze University of Applied Sciences

Groningen to jeden z największych ośrodków uniwersyteckich Holandii. W swojej ofercie ma przede wszystkim kierunki związane z elektroniką, automatyką, elektrotechniką, inżynierią produkcji, budownictwem, inżynierią biomedyczną, inżynierią wodno-lądową, a także muzyką, dietetyką czy logopedią.

Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim.

Szwecja – Malmo University

Uniwersytet w Malmo to jedna z prężniej rozwijających się uczelni w kraju. Co istotne, studenci z Polski nie płacą czesnego – nauka jest finansowana przez rząd szwedzki.

Do wyboru jest pięć wydziałów: Faculty of Health and Society, Culture and Society, Education and Society, Odontology, Technology and Society.


Najpopularniejsze
Dieta

Zdrowie jelit

Kiedy często chorujemy i narzekamy na złe samopoczucie czy osłabienie, warto zastanowić co jest tego przyczyną. Z reguły w takich sytuacjach wykonujemy badanie krwi.
Reklama
No items found.
Zdrowie

Witaminy a zdrowie

Prawidłowa i zbilansowana dieta opiera się o dostarczanie organizmowi określonej dawki składników mineralnych i witamin każdego dnia. Naukowcy opracowali specjalną tabelę dziennego zapotrzebowania na określone składniki.
Uroda

Jak radzić sobie z trądzikiem różowatym?

Trądzik różowaty dotyka zwykle osoby w wieku 30-50 lat. Charakterystycznymi cechami tej choroby są pojawiające się na skórze grudki i krostki, nawracający rumień, pajączki oraz zmiany przerostowe.
Sport

Football w stylu Sergio Ramosa

Te niepozornie wyglądające buty piłkarskie wyzwolą w Tobie prawdziwy instynkt. Skrywają innowacyjne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w stylu gry Sergio Ramosa.
Dieta

Zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego

Żyjąc w ciągłym zabieganiu, w dużym stresie - istotnym jest dbanie o swoje samopoczucie m.in. poprzez stosowanie różnorodnych suplementów. Dlatego warto wziąć pod lupę układ trawienny, z którym z pewnością nie jeden z nas ma
Dieta

Zdrowie jelit

Kiedy często chorujemy i narzekamy na złe samopoczucie czy osłabienie, warto zastanowić co jest tego przyczyną. Z reguły w takich sytuacjach wykonujemy badanie krwi.
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Hemoroidy - Leczenie i operacje