W niniejszym artykule przedstawimy uczelnie z Anglii, Danii, Holandii i Szwecji, oraz przedstawimy najważniejsze zalety studiowania zagranicą.

Anglia – Roehampton University to uczelnia

Uczelnia zajmuje piąte miejsce wśród uniwersytetów londyńskich, oferując studia licencjackie/inżynierskie, magisterskie i doktoranckie. Studenci uczą się w przyjaznej atmosferze – kampus usytuowany jest w londyńskim parku. Uniwersytet powstał w 2004 roku poprzez połączenie uczelni Digby Stuart, Froebel, Southlands oraz Whitelands. Wśród kierunków oferowanych przez uniwersytet warto wymienić: historię sztuki, biologię i biomedycynę, socjologię, informatykę, kryminologię, zarządzanie informacją i biznesem, dziennikarstwo, nowe media, marketing, teologię, lingwistykę, filozofię i translatorykę. Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim.

Dania – Aalborg University

Osoby poszukujące bezpłatnych studiów powinny zainteresować się ofertą duńskich uczelni. Aalborg University to jeden z czołowych krajowych uniwersytetów, który oferuje darmowe studia pierwszego i drugiego stopnia. Kampusy uczelni znajdują się w Aalborg, Esbjerg i Kopenhadze. Kierunki oferowane przez uczelnie to:

  • Art & Technology
  • Chemical Engineering and Biotechnology
  • Economics and Business Administration
  • Electronics and Computer Engineering
  • IT, Communication and New media
  • Language and International Studies
  • Manufacturing and Operations Engineering
  • Medialogy
  • Robotics
  • Sustainable biotechnology

Językiem wykładowym jest angielski.

Holandia – Hanze University of Applied Sciences

Groningen to jeden z największych ośrodków uniwersyteckich Holandii. W swojej ofercie ma przede wszystkim kierunki związane z elektroniką, automatyką, elektrotechniką, inżynierią produkcji, budownictwem, inżynierią biomedyczną, inżynierią wodno-lądową, a także muzyką, dietetyką czy logopedią.

Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim.

Szwecja – Malmo University

Uniwersytet w Malmo to jedna z prężniej rozwijających się uczelni w kraju. Co istotne, studenci z Polski nie płacą czesnego – nauka jest finansowana przez rząd szwedzki.

Do wyboru jest pięć wydziałów: Faculty of Health and Society, Culture and Society, Education and Society, Odontology, Technology and Society.


Najpopularniejsze
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Uroda


Warning: file_get_contents(/vol/www/zdrowo2014/cache/com_mijosef/4b0c5ad9349a7acb4f36e1dea8f3ce71-cache-com_mijosef-36984c624d9a8f0ccdc68e9c10cabc68.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /vol/www/zdrowo2014/libraries/joomla/cache/storage/file.php on line 142
Jak pielęgnować dłonie w okresie zimowym

Zimne powietrze, wiatr, mróz, a nawet domowe ogrzewanie powodują, że organizm traci wiele składników odżywczych, co niestety przekłada się na nasz wygląd.
Reklama
Dziecko

Ferie bez kaszlu

Zima w pełni, ferie w szkołach trwają. Sanki przygotowane, wypad na narty zaplanowany a twoje dzieci kaszlą jakby jutra miało nie być.
Zdrowie

Leczenie POChP – na czym polega?

POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc, w większości przypadków wywoływana jest długoletnim paleniem papierosów.
Sport

Sport – jak zacząć?

Wielu z nas chciałoby żyć zdrowiej, więcej się ruszać i zdrowiej się odżywiać. Stosujemy diety, zapisujemy się na siłownię i… zapał gaśnie przy pierwszych zakwasach i sałatce zamiast steka.
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Dieta

Odchudzasz się? Nie popełniaj tych błędów!

Odchudzanie to proces długotrwały. Każdy, kto chce zrzucić parę kilogramów, musi się wykazać silną wolą i samozaparciem. Niestety zamierzony sukces nie zawsze zostaje osiągnięty.
Dieta

Co zrobić żeby schudnąć?

Czy szczupła sylwetka i zgrabne ciało wymagają dużo wyrzeczeń i poświęceń? Czy tylko osoby o silnej woli i samozaparciu mogą pochwalić się płaskim brzuchem? Oczywiście, że nie.
Reklama
Odchudzasz się? Nie popełnij tego błedu
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.