W niniejszym artykule przedstawimy uczelnie z Anglii, Danii, Holandii i Szwecji, oraz przedstawimy najważniejsze zalety studiowania zagranicą.

Anglia – Roehampton University to uczelnia

Uczelnia zajmuje piąte miejsce wśród uniwersytetów londyńskich, oferując studia licencjackie/inżynierskie, magisterskie i doktoranckie. Studenci uczą się w przyjaznej atmosferze – kampus usytuowany jest w londyńskim parku. Uniwersytet powstał w 2004 roku poprzez połączenie uczelni Digby Stuart, Froebel, Southlands oraz Whitelands. Wśród kierunków oferowanych przez uniwersytet warto wymienić: historię sztuki, biologię i biomedycynę, socjologię, informatykę, kryminologię, zarządzanie informacją i biznesem, dziennikarstwo, nowe media, marketing, teologię, lingwistykę, filozofię i translatorykę. Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim.

Dania – Aalborg University

Osoby poszukujące bezpłatnych studiów powinny zainteresować się ofertą duńskich uczelni. Aalborg University to jeden z czołowych krajowych uniwersytetów, który oferuje darmowe studia pierwszego i drugiego stopnia. Kampusy uczelni znajdują się w Aalborg, Esbjerg i Kopenhadze. Kierunki oferowane przez uczelnie to:

  • Art & Technology
  • Chemical Engineering and Biotechnology
  • Economics and Business Administration
  • Electronics and Computer Engineering
  • IT, Communication and New media
  • Language and International Studies
  • Manufacturing and Operations Engineering
  • Medialogy
  • Robotics
  • Sustainable biotechnology

Językiem wykładowym jest angielski.

Holandia – Hanze University of Applied Sciences

Groningen to jeden z największych ośrodków uniwersyteckich Holandii. W swojej ofercie ma przede wszystkim kierunki związane z elektroniką, automatyką, elektrotechniką, inżynierią produkcji, budownictwem, inżynierią biomedyczną, inżynierią wodno-lądową, a także muzyką, dietetyką czy logopedią.

Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim.

Szwecja – Malmo University

Uniwersytet w Malmo to jedna z prężniej rozwijających się uczelni w kraju. Co istotne, studenci z Polski nie płacą czesnego – nauka jest finansowana przez rząd szwedzki.

Do wyboru jest pięć wydziałów: Faculty of Health and Society, Culture and Society, Education and Society, Odontology, Technology and Society.


Najpopularniejsze
Uroda

Jak rozpoznać naturalny kosmetyk

Moda na eko i bio przeniosła się z naszych kuchni, także do kosmetyczek. Jednak tak samo, jak w przypadku jedzenia, nie każdy kosmetyk opisany przez producenta naturalny. Jeśli chcesz dać swojej skórze to, co najlepsze.
Reklama
Zdrowie

Anemia bez tajemnic – jak poradzić sobie z chorobą

Anemia jest poważną dolegliwością, mogącą sygnalizować występowanie w organizmie innych chorób. Z tego powodu bardzo ważne jest robienie regularnych badań, które pokażą, czy nie zmagamy się z tą chorobą.
Uroda

Makijaż permanentny brwi czy henna?

Objętość oraz ładny kształt brwi stanowią wynik długofalowej i konsekwentnej pielęgnacji. Niestety, brwi wielu Pań są z natury cienkie, przerzedzone i mają niewyraźny kształt.
Sport

Siłownia w domu – czy to jest możliwe?

Wchodząc do klubu fitness, masz poczucie, że nie pasujesz do tego miejsca? Wstydzisz się ćwiczyć przed osobami szczuplejszymi od siebie i powtarzasz w duchu, że nigdy nie będziesz tak szczupły jak koleżanka przemierzająca kolejne kilometry na bieżni?
Nauka

Woda morska na katar – czy ten preparat naprawdę działa?

Woda morska to specyfik znany już od wielu lat, pomocny w leczeniu kataru i problemów z drogami oddechowymi. Zawiera mieszaninę naturalnych pierwiastków, m.in. miedzi, cynku, żelaza, selenu czy potasu. Jest bezpieczny i dla dorosłych i dla dzieci.
Dieta

Berrator na spalanie tkanki tłuszczowej

Jeśli od dłuższego czasu próbujesz zgubić zbędne kilogramy i spalić tłuszcz, ale zauważasz problemy z tym związane, warto zastanowić się, czy istnieje środek, który pomógłby osiągnąć zadowalające efekty w szybkim czasie.
Dieta

Czy ze zdrową dietą można przesadzić?

Zdrowy styl życia jest „trendy”. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem zdrowych przekąsek, ekologicznych i bezglutenowych produktów oraz smakołyków w wersji light, dzięki którym nie przybierzemy na wadze, a zaspokoimy apetyt na słodycze.
Reklama
Plastyka powiek
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.