Urządzenie NanoKinfe to nowoczesna, małoinawazyjna metoda niszczenia komórek nowotworowych za pomocą prądu o wysokim napięciu. Aparatura Nanoknife odziałowywuje prądem elektrycznym w postaci mikrosekundowych impulsów wysokiego napięcia na chore tkanki.

NanoKnife to nowoczesne urządzenie za pomocą którego możliwe jest nieodwracalne niszczenie komórek nowotworowych przy wykorzystaniu prądu elektrycznego. System wytwarza serię mikrosekundowych impulsów elektrycznych, które otwierają pory w błonach komórkowych. Pozwala to na trwałe uszkodzenie komórek nowotworowych przy zachowaniu ważnych struktur dla ludzkiego organizmu, np. naczyń krwionośnych, nerwów. Urządzenie przeznaczone jest do leczenia nowotworów prostaty , trzustki, wątroby, nerek i płuc.

System NanoKnife jest bezpieczną i mało inwazyjną metodą leczenia w porównaniu z innymi stosowanymi technikami w walce z nowotworami, szczególnie w przypadku leczenie raka prostaty. Metoda ta stanowi alternatywę dla zabiegów radykalnej prostatektomii oraz radioterapii nie powodując przy tym powikłań, takich jak:nietrzymanie moczu i zaburzenie erekcji

Zalety technologii NanoKnife:

  • rozszerzenie możliwości leczenia dla pacjentów, którzy nie kwalifikują się na operację ze względu na umiejscowienie zmian
  • możliwość wielokrotnego powtarzania zabiegu
  • zmniejszone prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań po zabiegu
  • brak oddziaływania termicznego na leczone tkanki – oddziaływanie jedynie na miejsce docelowe; unaczynienie i przewody anatomiczne nie ulegają uszkodzeniu
  • pozostałości zniszczonych tkanek są usuwane w wyniku naturalnych procesów w organizmie w ciągu paru tygodni
  • możliwość wykonywania zabiegu w sąsiedztwie dużych naczyń krwionośnych, a także w trudnych lokalizacjach
  • obrazowanie obszarów ablacji pod kontrolą obrazu TK lub USG w czasie rzeczywistym
  • minimalne dolegliwości bólowe lub ich brak

Zabieg z zastosowaniem technologii NanoKnife polega na zaaplikowaniu w obrębie rejonu wymagającego leczenia kilku sond w kształcie igieł, pod kontrolą USG bądź tomografii komputerowej lub w trakcie zabiegu operacyjnego

Nanoknife to szansą dla Pacjentów ze zmianami nowotworowymi, które do tej pory z medycznego punktu widzenia uznawane były za nieoperacyjne, a tym samym skazywały Pacjentów na leczenie paliatywne (objawowe).ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Zdrowie

Sposób na alergię

Alergia na przestrzeni lat stała się dolegliwością, która otrzymała miano choroby cywilizacyjnej. Alergenem może być niemal każdy czynnik występujący w naszym środowisku.
Reklama
Zdrowie

Aerozol do gardła

Problemy z gardłem nękają nas nie tylko podczas infekcji wirusowych czy bakteryjnych. Ale też w okresie jesienno-zimowym, kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy a w miastach pojawia się smog.
Zdrowie

Wszystko o diecie bezglutenowej

Celiakia, czyli nietolerancja na gluten, to przypadłość, która dotyka osoby w każdym wieku, chociaż najczęściej ujawnia się w dzieciństwie. Statystyki pokazują, że dwa razy częściej dokucza kobietom niż mężczyznom.
Sport

Siłownia w domu – czy to jest możliwe?

Wchodząc do klubu fitness, masz poczucie, że nie pasujesz do tego miejsca? Wstydzisz się ćwiczyć przed osobami szczuplejszymi od siebie i powtarzasz w duchu, że nigdy nie będziesz tak szczupły jak koleżanka przemierzająca kolejne kilometry na bieżni?
Nauka

Woda morska na katar – czy ten preparat naprawdę działa?

Woda morska to specyfik znany już od wielu lat, pomocny w leczeniu kataru i problemów z drogami oddechowymi. Zawiera mieszaninę naturalnych pierwiastków, m.in. miedzi, cynku, żelaza, selenu czy potasu. Jest bezpieczny i dla dorosłych i dla dzieci.
Nauka

Jak dobrać firany do sypialni?

Sypialnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. W nim kończymy i zaczynamy dzień, ma ona zatem niebagatelny wpływ na nasz nastrój. Jak udekorować okno w sypialni?
Dieta

Czy ze zdrową dietą można przesadzić?

Zdrowy styl życia jest „trendy”. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem zdrowych przekąsek, ekologicznych i bezglutenowych produktów oraz smakołyków w wersji light, dzięki którym nie przybierzemy na wadze, a zaspokoimy apetyt na słodycze.
Reklama
Plastyka powiek
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.