Urządzenie NanoKinfe to nowoczesna, małoinawazyjna metoda niszczenia komórek nowotworowych za pomocą prądu o wysokim napięciu. Aparatura Nanoknife odziałowywuje prądem elektrycznym w postaci mikrosekundowych impulsów wysokiego napięcia na chore tkanki.

NanoKnife to nowoczesne urządzenie za pomocą którego możliwe jest nieodwracalne niszczenie komórek nowotworowych przy wykorzystaniu prądu elektrycznego. System wytwarza serię mikrosekundowych impulsów elektrycznych, które otwierają pory w błonach komórkowych. Pozwala to na trwałe uszkodzenie komórek nowotworowych przy zachowaniu ważnych struktur dla ludzkiego organizmu, np. naczyń krwionośnych, nerwów. Urządzenie przeznaczone jest do leczenia nowotworów prostaty , trzustki, wątroby, nerek i płuc.

System NanoKnife jest bezpieczną i mało inwazyjną metodą leczenia w porównaniu z innymi stosowanymi technikami w walce z nowotworami, szczególnie w przypadku leczenie raka prostaty. Metoda ta stanowi alternatywę dla zabiegów radykalnej prostatektomii oraz radioterapii nie powodując przy tym powikłań, takich jak:nietrzymanie moczu i zaburzenie erekcji

Zalety technologii NanoKnife:

  • rozszerzenie możliwości leczenia dla pacjentów, którzy nie kwalifikują się na operację ze względu na umiejscowienie zmian
  • możliwość wielokrotnego powtarzania zabiegu
  • zmniejszone prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań po zabiegu
  • brak oddziaływania termicznego na leczone tkanki – oddziaływanie jedynie na miejsce docelowe; unaczynienie i przewody anatomiczne nie ulegają uszkodzeniu
  • pozostałości zniszczonych tkanek są usuwane w wyniku naturalnych procesów w organizmie w ciągu paru tygodni
  • możliwość wykonywania zabiegu w sąsiedztwie dużych naczyń krwionośnych, a także w trudnych lokalizacjach
  • obrazowanie obszarów ablacji pod kontrolą obrazu TK lub USG w czasie rzeczywistym
  • minimalne dolegliwości bólowe lub ich brak

Zabieg z zastosowaniem technologii NanoKnife polega na zaaplikowaniu w obrębie rejonu wymagającego leczenia kilku sond w kształcie igieł, pod kontrolą USG bądź tomografii komputerowej lub w trakcie zabiegu operacyjnego

Nanoknife to szansą dla Pacjentów ze zmianami nowotworowymi, które do tej pory z medycznego punktu widzenia uznawane były za nieoperacyjne, a tym samym skazywały Pacjentów na leczenie paliatywne (objawowe).ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Reklama
Dziecko

Ferie bez kaszlu

Zima w pełni, ferie w szkołach trwają. Sanki przygotowane, wypad na narty zaplanowany a twoje dzieci kaszlą jakby jutra miało nie być.
Zdrowie

Leczenie POChP – na czym polega?

POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc, w większości przypadków wywoływana jest długoletnim paleniem papierosów.
Sport

Sport – jak zacząć?

Wielu z nas chciałoby żyć zdrowiej, więcej się ruszać i zdrowiej się odżywiać. Stosujemy diety, zapisujemy się na siłownię i… zapał gaśnie przy pierwszych zakwasach i sałatce zamiast steka.
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Dieta

Co zrobić żeby schudnąć?

Czy szczupła sylwetka i zgrabne ciało wymagają dużo wyrzeczeń i poświęceń? Czy tylko osoby o silnej woli i samozaparciu mogą pochwalić się płaskim brzuchem? Oczywiście, że nie.
Dieta

Odchudzasz się? Nie popełniaj tych błędów!

Odchudzanie to proces długotrwały. Każdy, kto chce zrzucić parę kilogramów, musi się wykazać silną wolą i samozaparciem. Niestety zamierzony sukces nie zawsze zostaje osiągnięty.
Reklama
Odchudzasz się? Nie popełnij tego błedu
Plastyka powiek