Urządzenie NanoKinfe to nowoczesna, małoinawazyjna metoda niszczenia komórek nowotworowych za pomocą prądu o wysokim napięciu. Aparatura Nanoknife odziałowywuje prądem elektrycznym w postaci mikrosekundowych impulsów wysokiego napięcia na chore tkanki.

NanoKnife to nowoczesne urządzenie za pomocą którego możliwe jest nieodwracalne niszczenie komórek nowotworowych przy wykorzystaniu prądu elektrycznego. System wytwarza serię mikrosekundowych impulsów elektrycznych, które otwierają pory w błonach komórkowych. Pozwala to na trwałe uszkodzenie komórek nowotworowych przy zachowaniu ważnych struktur dla ludzkiego organizmu, np. naczyń krwionośnych, nerwów. Urządzenie przeznaczone jest do leczenia nowotworów prostaty , trzustki, wątroby, nerek i płuc.

System NanoKnife jest bezpieczną i mało inwazyjną metodą leczenia w porównaniu z innymi stosowanymi technikami w walce z nowotworami, szczególnie w przypadku leczenie raka prostaty. Metoda ta stanowi alternatywę dla zabiegów radykalnej prostatektomii oraz radioterapii nie powodując przy tym powikłań, takich jak:nietrzymanie moczu i zaburzenie erekcji

Zalety technologii NanoKnife:

  • rozszerzenie możliwości leczenia dla pacjentów, którzy nie kwalifikują się na operację ze względu na umiejscowienie zmian
  • możliwość wielokrotnego powtarzania zabiegu
  • zmniejszone prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań po zabiegu
  • brak oddziaływania termicznego na leczone tkanki – oddziaływanie jedynie na miejsce docelowe; unaczynienie i przewody anatomiczne nie ulegają uszkodzeniu
  • pozostałości zniszczonych tkanek są usuwane w wyniku naturalnych procesów w organizmie w ciągu paru tygodni
  • możliwość wykonywania zabiegu w sąsiedztwie dużych naczyń krwionośnych, a także w trudnych lokalizacjach
  • obrazowanie obszarów ablacji pod kontrolą obrazu TK lub USG w czasie rzeczywistym
  • minimalne dolegliwości bólowe lub ich brak

Zabieg z zastosowaniem technologii NanoKnife polega na zaaplikowaniu w obrębie rejonu wymagającego leczenia kilku sond w kształcie igieł, pod kontrolą USG bądź tomografii komputerowej lub w trakcie zabiegu operacyjnego

Nanoknife to szansą dla Pacjentów ze zmianami nowotworowymi, które do tej pory z medycznego punktu widzenia uznawane były za nieoperacyjne, a tym samym skazywały Pacjentów na leczenie paliatywne (objawowe).ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Uroda

Stopy gotowe na lato

Lato to czas, kiedy o wiele baczniej zwracamy uwagę na estetykę stóp i paznokci. Nie jest to nic nadzwyczajnego, ponieważ zadbane paznokcie zarówno u rąk, jak u stóp, są synonimem eleganckiej, zadbanej kobiety.
Sport

W aktywnej duszy muzyka gra.

Słuchasz muzyki idąc do klubu? A jeżdżąc na rowerze czy biegając? A może ćwiczysz na ogólnie dostępnych osiedlowych siłowniach?
Reklama
Dziecko

Agresja u przedszkolaka - jak sobie z nią radzić?

Agresywne zachowanie dziecka w wieku przedszkolnym może mieć różne źródła: stres wywołany kilkugodzinnym rozstaniem z rodzicami, odbiór treści niedostosowanych do wieku i możliwości intelektualnych dziecka?
Zdrowie

Czy olej kokosowy na pewno jest zdrowy?

Co jakiś czas w mediach przewijają się informacje o super-żywności, suplementach diety i ekologicznych produktach - czy faktycznie są dla nas dobre?
Uroda

Cudowne właściwości aloesu

Od lat znane są właściwości wspomagające naturalną odporność organizmu, dlatego picie napojów z dodatkiem aloesu jest zalecane osobom cierpiącym na dolegliwości układu immunologicznego.
Uroda

Jak zadbać o suchą skórę w okresie letnim?

Pielęgnacja przesuszonej skóry opiera się przede wszystkim na dobrym odżywieniu. Wybierając kremy i preparaty do codziennego stosowania, powinniśmy zatem zwrócić uwagę na zawartość naturalnych olejów i olejków eterycznych.
Reklama
Hemoroidy - Leczenie i operacje
Korekta odstających uszu