Jeśli ktoś skarży się na niskie libido, to musi zwrócić uwagę na to, co może być jego przyczyną. W wielu przypadkach bowiem zaburzenia tego rodzaju są efektem określonych czynników. Jednym z nich na pewno jest zmęczenie. Jeśli człowiek jest zmęczony, to jego chęci na uprawianie seksu na pewno nie będą duże. Niskie libido bardzo często powodowane jest przez zmęczenie, którego przyczyną jest nadmiar obowiązków.

Niekiedy niskie libido bywa też problemów ze snem. Jeśli ludzie nie sypiają tyle, co powinni, lub są zmuszeni do tego, by bardzo często wstawać w nocy, to ich potrzeby seksualne z czasem maleją i libido spada.

Bywa i tak że niskie libido jest efektem zaburzeń hormonalnych. Bo to hormony decydują o tym, jaki potrzeby seksualne ma człowiek. Jeśli proces wytwarzania hormonów przebiega prawidłowo i poziom hormonów jest odpowiedni, to i poziom libido jest właściwy. Zaburzenia hormonalne mogą powodować niskie libido i dochodzi o tego często w efekcie chorób. Niskie potrzeby seksualne mogą też wynikać z niedoboru pewnych minerałów. W przypadku mężczyzn na przykład duże znaczenie ma cynk. Jego niedobór może jak najbardziej powodować niskie libido. Przyczyną tego, że libido się obniża, może być też wiek. Jeśli ludzie się starzeją, to jasne jest to, że potrzeby ich organizmu pod tym względem ulegają ograniczeniu. Dla wielu osób niskie libido nie jest problemem, jednak często powoduje ono dość znaczące kłopoty. Dlatego szuka się sposobów na to, by niskie libido powróciło do normy lub by je podwyższyć. W tym celu często wykonuje się dokładne badania, które pozwalają ustalić poziom hormonów. Czasem niskie libido ludzie chcą leczyć, jedząc afrodyzjaki, co nie zawsze kończy się osiągnięciem wymaganego efektu.

Niskie libido na pewno doskwiera wtedy, kiedy w związku są osoby o skrajnie różnych potrzebach seksualnych. Jeśli jedna strona w związku ma potrzeby duże, a druga nie ma ich prawie wcale, to możliwości porozumienia są raczej kiepskie. Jeśli dochodzi do sytuacji, kiedy niskie libido powoduje kłótnie i problemy, ludzie podejmują starania, by coś w tym kierunku zaradzić. Czasem szuka się informacji na ten temat w sieci. Tutaj bowiem nie brakuje artykułów, których tematyka wiąże się z życiem seksualnym. Wielu ludzi udaje się po poradę do lekarzy. Takimi specjalistami mogą być seksuolodzy lub psycholodzy. Często spotkania z nimi pomagają znaleźć przyczynę problemu i rozwiązanie dla niego.

Niskie libido nie jest problemem dla ludzi, który od samego początku wykazywali raczej ograniczone zainteresowanie seksem. W ich przypadku to zupełnie normalna sytuacja. Bo tak naprawdę nie można określić, na jakim poziomie powinno być libido, żeby można było mówić o sytuacji normalnej i zdrowej. Są ludzie, dla których niskie libido to chęć odbywania stosunków rzadziej niż dwa razy w tygodniu. Są i tacy, którym to w zupełności wystarcza. Nie brakuje i takich ludzi, którzy mają bardzo duże potrzeby na tym polu i w ich przypadku nawet jeden stosunek dziennie to za mało. Oni nie wiedzą, czym jest niskie libido i nie mają z tym problemu. Oczywiście nie oznacza to, że osoby z tak dużymi potrzebami nie będą się zmagały z obniżeniem libido. Czasem bowiem wiek i stan zdrowia przyczyniają się do tego, że potrzeby i możliwości seksualne spadają i to znacząco. Są i takie przypadki ludzi, kiedy ich poziom libido jest zawsze na stałym poziomie i dopiero wiek powoduje tutaj zmiany. Zwykle problemów z libido nie mają osoby, które preferują zdrowy tryb życia, nie są przemęczone i są świadome własnej atrakcyjności. W ich przypadku nie ma mowy o spadkach libido. Nie muszą one szukać przyczyn takiego stanu rzeczy czy ratować się farmaceutykami.

Oczywiście takich ludzi jest niewielu, bo współczesne czasy sprzyjają takim zaburzeniom. Zbyt szybkie tempo życia, dużo obowiązków, niewłaściwa dieta i brak snu przyczyniają się do tego, że niskie libido staje się problemem wielu ludzi. Każdy, kogo dotyka taki problem, szuka dla niego rozwiązania. Efekty tych rozwiązań bywają bardzo różne.

Źródło informacji: http://www.aptekakamagra.plARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Uroda

Jak rozpoznać naturalny kosmetyk

Moda na eko i bio przeniosła się z naszych kuchni, także do kosmetyczek. Jednak tak samo, jak w przypadku jedzenia, nie każdy kosmetyk opisany przez producenta naturalny. Jeśli chcesz dać swojej skórze to, co najlepsze.
Reklama
Zdrowie

Sposób na alergię

Alergia na przestrzeni lat stała się dolegliwością, która otrzymała miano choroby cywilizacyjnej. Alergenem może być niemal każdy czynnik występujący w naszym środowisku.
Uroda

Wysokie kozaki i workery – najmodniejsze buty tej jesieni!

Jesień to trudna pora roku dla osób, które lubią wyglądać modnie. Nieprzyjemny wiatr, chłód oraz deszcz sprawiają, że trudno jest skomponować strój, który będzie jednocześnie modny oraz przystosowany do niesprzyjających warunków panujących na zewnątrz.
Sport

Siłownia w domu – czy to jest możliwe?

Wchodząc do klubu fitness, masz poczucie, że nie pasujesz do tego miejsca? Wstydzisz się ćwiczyć przed osobami szczuplejszymi od siebie i powtarzasz w duchu, że nigdy nie będziesz tak szczupły jak koleżanka przemierzająca kolejne kilometry na bieżni?
Nauka

Czy tatuaże są bezpieczne?

Moda na tatuaże osiągnęła swój szczyt. Coraz więcej młodych, ale i starszych, osób decyduje się na wykonanie permanentnego rysunku na skórze.
Nauka

Woda morska na katar – czy ten preparat naprawdę działa?

Woda morska to specyfik znany już od wielu lat, pomocny w leczeniu kataru i problemów z drogami oddechowymi. Zawiera mieszaninę naturalnych pierwiastków, m.in. miedzi, cynku, żelaza, selenu czy potasu. Jest bezpieczny i dla dorosłych i dla dzieci.
Dieta

Czy ze zdrową dietą można przesadzić?

Zdrowy styl życia jest „trendy”. Półki sklepowe uginają się pod ciężarem zdrowych przekąsek, ekologicznych i bezglutenowych produktów oraz smakołyków w wersji light, dzięki którym nie przybierzemy na wadze, a zaspokoimy apetyt na słodycze.
Dieta

Berrator na spalanie tkanki tłuszczowej

Jeśli od dłuższego czasu próbujesz zgubić zbędne kilogramy i spalić tłuszcz, ale zauważasz problemy z tym związane, warto zastanowić się, czy istnieje środek, który pomógłby osiągnąć zadowalające efekty w szybkim czasie.
Reklama
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.
Hemoroidy - Leczenie i operacje