Sypialnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. W nim kończymy i zaczynamy dzień, ma ona zatem niebagatelny wpływ na nasz nastrój. Jak udekorować okno w sypialni, by zaaranżować przestrzeń wygodnie i estetycznie? 3 najpopularniejsze style wnętrza w kontekście doboru firan i zasłon.

Firany do sypialni romantycznej

Styl uwielbiany od lat. Stosowany zarówno w sypialniach singielek jak i sypialniach partnerskich. Charakteryzują go meble o miękkich liniach, ciepłe kapy i narzuty, duża ilość poduszek i bibelotów oraz pastelowe barwy.

Firany do sypialni romantycznej to przede wszystkim miękkie, lejące się materiały, które dają się łatwo i atrakcyjnie upinać – woal, batyst, organtyna. Popularne są również firany żakardowe z drobnym wzorem kwiatowym. W tym pomieszczeniu mamy przestrzeń na różne fantazyjne, nawet mocno ekstrawaganckie upięcia. Takie firany można po prostu uszyć bądź – przy odrobinie szczęścia – znaleźć firany gotowe, które będą odpowiadać naszym potrzebom.

W sypialni równie ważne jak firany są w dekoracji okna zasłony. W sypialni w stylu romantycznym, koniecznie ciężkie i pozwalające na prywatność, a jednocześnie miękko otulające okno.

Typowe będą tu zasłony z podwiązką, zebrane zdobioną klamrą bądź przewiązane szarfą. Przy urządzaniu dekoracje okna w sypialni romantycznej, warto pamiętać o tym, by nie przeładować okna – jeśli decydujemy się na wzór na firanach, to zasłony pozostawmy w większości gładki (np. zdobione jedynie dekoracyjną szarfą bądź lamówką). Do przyciągających uwagę zasłon, pasować najlepiej będą delikatne firany o delikatnym wzorze.

Firany do sypialni minimalistycznej

Minimalizm wymaga poświęceń również w zakresie dekoracji okna. Nie znaczy to jednak, że z firan należy rezygnować bądź zastępować je żaluzjami. Wprost przeciwnie. Nowoczesne firany gotowe w formie paneli to idealne rozwiązanie właśnie do przestrzeni urządzonych surowo, a nawet ascetycznie.

Firany panelowe to rozpięty na stelażu materiał, który na dole jest obciążony po to, by firana nie zwijała się i nie traciła kształtu. Nie mają żadnych marszczeń i są idealnie gładkie. W zależności od potrzeb mogą być całkowicie pozbawione wzoru (wtedy ich nadrzędną rolą jest ochrona pomieszczenia przed wzrokiem sąsiadów oraz delikatna regulacja jasności), a mogą też zawierać nadruk, który stanowi element dekoracyjny w pomieszczeniu. Obecnie najmodniejsze są firany panelowe stanowiące kilkuczęściowy obraz, który łączy się w całość dzięki poszczególnym panelom. Firany panelowe to najczęściej firany gotowe, ale zdolna krawcowa przygotuje szyte firany panelowe z dowolnego materiału metrażowego.

Firany do sypialni glamour

Glamour to jeden z najpopularniejszych stylów wystroju wnętrz ostatnich lat, który najlepiej odnajduje się w sypialni. Polega na łączeniu ze sobą dwóch przeciwstawnych elementów – np. matowych powierzchni z błyszczącymi, pasteli z żywymi kolorami, ultra nowoczesnych mebli z antykami. Aby taka całość mimo wszystko wyglądała dobrze, a nie kiczowato, urządzając sypialnie glamour trzeba zdecydować się na jeden typ łączenia – czyli np. jeśli łączymy meble nowoczesne ze stylowymi, to nie bawimy się już kolorem ani fakturami. Zasadą jest też to, że jeden styl tworzy tło, a drugi figurę. Przykładowo zatem, wszystkie materiały w pomieszczeniu (tekstylia, meble, dekoracje) są matowe, a jedynie 3-4 elementy wyraziście błyszczące.

Jak do takiego wnętrza dobrać zasłony i firany? Najpierw należy zastanowić się, czy dekoracja okna ma być wyrazista (wtedy dopasowujemy ją do tych elementów, które stanowią figurę) czy też ma być tłem. We wnętrzu glamour lepiej sprawdzą się firany szyte, bo można je indywidualnie dopasować do potrzeb i specyfiki aranżacji wnętrza, która w przypadku sypialni glamour, jest zawsze wyjątkowa.

Wygoda dekoracji okiennej w sypialni

Firany i zasłony w sypialni to bardzo ważny element dekoracji. Przy ich wyborze nie można zapominać o wygodzie. Zasłony zasuwamy w sypialni znacznie częściej niż w pozostałych pomieszczeniach, dlatego to, by wygodnie się operowało całą dekoracją okna jest niezmiernie ważne. Przed zakupem warto zatem przeglądnąć niektóre gotowe firany i zasłony i stosowane w nich rozwiązania i dopiero na tej podstawie podjąć decyzję o zakupie bądź uszyciu konkretnego modelu.

Nowoczesne firany do pokoju i salonu, sypialni, firanki do kuchni i firany dla dzieci znajdziesz w sklepie https://firaneo.pl/firany . W ofercie wzory firan i zasłon gotowych jak i na metry bieżące, firany żakardowe, woalowe, a także firanki haftowane. Możliwość uszycia firanek na zamówienie.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Dieta

Zdrowie jelit

Kiedy często chorujemy i narzekamy na złe samopoczucie czy osłabienie, warto zastanowić co jest tego przyczyną. Z reguły w takich sytuacjach wykonujemy badanie krwi.
Reklama
No items found.
Zdrowie

Witaminy a zdrowie

Prawidłowa i zbilansowana dieta opiera się o dostarczanie organizmowi określonej dawki składników mineralnych i witamin każdego dnia. Naukowcy opracowali specjalną tabelę dziennego zapotrzebowania na określone składniki.
Uroda

Jak radzić sobie z trądzikiem różowatym?

Trądzik różowaty dotyka zwykle osoby w wieku 30-50 lat. Charakterystycznymi cechami tej choroby są pojawiające się na skórze grudki i krostki, nawracający rumień, pajączki oraz zmiany przerostowe.
Sport

Football w stylu Sergio Ramosa

Te niepozornie wyglądające buty piłkarskie wyzwolą w Tobie prawdziwy instynkt. Skrywają innowacyjne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w stylu gry Sergio Ramosa.
Dieta

Zdrowie jelit

Kiedy często chorujemy i narzekamy na złe samopoczucie czy osłabienie, warto zastanowić co jest tego przyczyną. Z reguły w takich sytuacjach wykonujemy badanie krwi.
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Korekta odstających uszu