Artykuły oznaczone etykietą: zęby

Śmiej się bez obaw! Higiena i dobry krem do protez to podstawa

Śmiej się bez obaw! Higiena i dobry krem do protez to podstawa

Krem mocujący do protez utrzymuje sztuczne zęby na swoim miejscu, co oznacza, że możesz śmiać się i jeść ulubione potrawy bez obaw. Co istotne, zabezpieczając protezę przed ruszaniem się, co ogranicza ryzyko powstania stanów zapalnych, a także mikrourazów błony śluzowej w jamie ustnej. Dlatego dobór odpowiedniego kremu do protez jest tak ważny, tak samo, jak dbanie o higienę.
Aparaty ortodontyczne dla dorosłych – wybór właściwego

Aparaty ortodontyczne dla dorosłych – wybór właściwego

Ortodoncja, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu, jest bardzo dynamiczne rozwijającą się gałęzią medycyny. Obecnie dostępne są rozwiązania, dzięki którym pięknym, równym uśmiechem mogą cieszyć się osoby w wieku dorosłym, nawet powyżej trzydziestu lat. Leczenie ortodontyczne polega w dużej mierze na noszeniu specjalnego aparatu. Jak wybrać właściwy model dla dorosłego pacjenta?
Jak leczyć nadwrażliwość zębów?

Jak leczyć nadwrażliwość zębów?

Nadwrażliwość zębów jest często spotykaną dolegliwością. Pojawia się ona, gdy zębina, czyli porowata tkanka zębów, zostaje odsłonięta. Wówczas znajdujące się w niej mikroskopijne kanaliki odsłaniają nerwy, które są łatwiej stymulowane przez pewne bodźce, takie jak zimno czy gorąco. Dokuczliwy ból utrudnia wykonywanie codziennych czynności, może być również objawem poważnych chorób jamy ustnej. Jak się przed nim chronić?
Najpopularniejsze
Uroda

Jak radzić sobie z trądzikiem różowatym?

Trądzik różowaty dotyka zwykle osoby w wieku 30-50 lat. Charakterystycznymi cechami tej choroby są pojawiające się na skórze grudki i krostki, nawracający rumień, pajączki oraz zmiany przerostowe.
Reklama
Zdrowie

Osteoporoza w menopauzie

Okres menopauzy predysponuje do rozwoju szeregu chorób charakterystycznych dla wieku dojrzałego oraz starczego. Związane jest to z występującym fizjologicznie niedoborem hormonów płciowych.
Lifestyle

Zalety biżuterii wykonanej ze złota

Złote pierścionki, kolczyki, czy też naszyjniki są cennymi elementami dekoracyjnymi, które poza oczywistym dodawaniem prestiżu, posiadają wiele innych zalet.
Dieta

Zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego

Żyjąc w ciągłym zabieganiu, w dużym stresie - istotnym jest dbanie o swoje samopoczucie m.in. poprzez stosowanie różnorodnych suplementów. Dlatego warto wziąć pod lupę układ trawienny, z którym z pewnością nie jeden z nas ma
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Korekta odstających uszu