Artykuły oznaczone etykietą: zęby

Afty – jak je leczyć?

Afty – jak je leczyć?

Afty są owrzodzeniami, ubytkami w błonie śluzowej, pojawiającymi się w jamie ustnej. Utrudniają nam jedzenie, a często nawet i mówienie. Każde najmniejsze podrażnienie afty wiąże się z nieprzyjemnym bólem. Bezpośrednia przyczyna powstawanie tych owrzodzeń do dziś nie jest do końca znana. Wiadomo, że ich powstawaniu mogą sprzyjać różne czynniki jak stres, małe urazy błony śluzowej czy niedobory niektórych witamin. Leczenie polega głównie na łagodzeniu stanu zapalnego, wspomaganiu regeneracji uszkodzonej śluzówki i zmniejszaniu bólu. W większości przypadków afta zagoi się bez konieczności interwencji lekarskiej. Oto najskuteczniejsze sposoby radzenia sobie z aftami.
Czy nici dentystyczne są bezpieczne?

Czy nici dentystyczne są bezpieczne?

Nici dentystyczne to akcesorium do higieny jamy ustnej, które cieszy się dużą popularnością wśród osób w każdym wieku. Producenci zapewniają, że regularne stosowanie nici uchroni przed próchnicą i chorobami przyzębia, a także pozwoli utrzymać świeży oddech. Ile w tym prawdy, a ile marketingu? W niniejszym artykule spróbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie.
Najpopularniejsze
Dieta

RED BURN – by wreszcie schudnąć!

Na rynku istnieje wiele specyfików, których zadaniem jest pomoc w osiągnięciu wymarzonej, niższej wagi ciała. Nie wszystkie jednak działają tak skutecznie jak Red Burn!
Zdrowie

Czym jest tachykardia?

Najczęstsze objawy choroby to przyspieszone bicie serca, ból w klatce piersiowej i duszności. Bywa też reakcją na alkohol, leki, kofeinę bądź nikotynę.
Reklama
Zdrowie

Zaawansowane choroby przełyku – rak

Ból oraz zaburzenia połykania, a także uciążliwe pieczenie - może prowadzić do stanu zapalnego, który nieleczony przeistacza się w formę zmian nowotworowych.
Nauka

Co musisz wiedzieć zanim pójdziesz na USG jamy brzusznej?

Nowoczesne ultrasonografy o wysokiej rozdzielczości dają możliwość rozpoznawania wielu nieprawidłowości, stwierdzania zmian na wczesnym etapie zaawansowania oraz szybkiego rozpoznawania stanów zagrożenia życia i zdrowia.
Nauka

Jak walczyć z bliznami?

Niestety niemożliwe jest całkowite pozbycie się blizny, jednak można je znacznie zmniejszyć lub nadać im słabszego kolorytu, bardziej zbliżonego do skóry właściwej.
Dieta

Dieta sokowa czyli z czym to się je?

Świeże jarzyny, które pojawiają się na targu, pozwalają na realizację nowych kulinarnych pomysłów w sposób nie tylko pyszny, ale i zdrowy. Przyjrzyjmy się z bliska, na czym polega dieta sokowa.
Dieta

Zdrowe herbaty na wiosnę

Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu. Znakomicie sprawdzą się w tej roli zdrowotne herbatki wzmacniające, których wybór jest naprawdę duży.
Reklama
Plastyka powiek
Hemoroidy - Leczenie i operacje