Artykuły oznaczone etykietą: zęby

Afty – jak je leczyć?

Afty – jak je leczyć?

Afty są owrzodzeniami, ubytkami w błonie śluzowej, pojawiającymi się w jamie ustnej. Utrudniają nam jedzenie, a często nawet i mówienie. Każde najmniejsze podrażnienie afty wiąże się z nieprzyjemnym bólem. Bezpośrednia przyczyna powstawanie tych owrzodzeń do dziś nie jest do końca znana. Wiadomo, że ich powstawaniu mogą sprzyjać różne czynniki jak stres, małe urazy błony śluzowej czy niedobory niektórych witamin. Leczenie polega głównie na łagodzeniu stanu zapalnego, wspomaganiu regeneracji uszkodzonej śluzówki i zmniejszaniu bólu. W większości przypadków afta zagoi się bez konieczności interwencji lekarskiej. Oto najskuteczniejsze sposoby radzenia sobie z aftami.
Czy nici dentystyczne są bezpieczne?

Czy nici dentystyczne są bezpieczne?

Nici dentystyczne to akcesorium do higieny jamy ustnej, które cieszy się dużą popularnością wśród osób w każdym wieku. Producenci zapewniają, że regularne stosowanie nici uchroni przed próchnicą i chorobami przyzębia, a także pozwoli utrzymać świeży oddech. Ile w tym prawdy, a ile marketingu? W niniejszym artykule spróbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie.
Najpopularniejsze
Reklama
Zdrowie

Choroby metaboliczne - kto może zachorować?

Osteoporoza i osteomalacja to dwie podstawowe choroby należące do grupy metabolicznych zaburzeń kości. Jednak do równie powszechnych i niebezpiecznych zalicza się cukrzycę typu 2.
Uroda

Na czym polega atopowe zapalenie skóry?

Atopowe zapalenie skóry to ostatnimi czasy bardzo powszechna choroba alergiczna skóry, na którą jeszcze nie stworzono skutecznego lekarstwa. Jej objawy można jednak zminimalizować.
Sport

Od czego zacząć przygodę z kitesurfingiem?

Chciałbyś zacząć przygodę z kitesurfingiem, ale nie wiesz co i jak? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się udział w kursie z certyfikowanym instruktorem, który pomoże Ci w stawianiu pierwszych kroków.
Dieta

Berrator na spalanie tkanki tłuszczowej

Jeśli od dłuższego czasu próbujesz zgubić zbędne kilogramy i spalić tłuszcz, ale zauważasz problemy z tym związane, warto zastanowić się, czy istnieje środek, który pomógłby osiągnąć zadowalające efekty w szybkim czasie.
Reklama
Hemoroidy - Leczenie i operacje
Korekta odstających uszu