Artykuły oznaczone etykietą: zęby

Jak leczyć nadwrażliwość zębów?

Jak leczyć nadwrażliwość zębów?

Nadwrażliwość zębów jest często spotykaną dolegliwością. Pojawia się ona, gdy zębina, czyli porowata tkanka zębów, zostaje odsłonięta. Wówczas znajdujące się w niej mikroskopijne kanaliki odsłaniają nerwy, które są łatwiej stymulowane przez pewne bodźce, takie jak zimno czy gorąco. Dokuczliwy ból utrudnia wykonywanie codziennych czynności, może być również objawem poważnych chorób jamy ustnej. Jak się przed nim chronić?
Afty – jak je leczyć?

Afty – jak je leczyć?

Afty są owrzodzeniami, ubytkami w błonie śluzowej, pojawiającymi się w jamie ustnej. Utrudniają nam jedzenie, a często nawet i mówienie. Każde najmniejsze podrażnienie afty wiąże się z nieprzyjemnym bólem. Bezpośrednia przyczyna powstawanie tych owrzodzeń do dziś nie jest do końca znana. Wiadomo, że ich powstawaniu mogą sprzyjać różne czynniki jak stres, małe urazy błony śluzowej czy niedobory niektórych witamin. Leczenie polega głównie na łagodzeniu stanu zapalnego, wspomaganiu regeneracji uszkodzonej śluzówki i zmniejszaniu bólu. W większości przypadków afta zagoi się bez konieczności interwencji lekarskiej. Oto najskuteczniejsze sposoby radzenia sobie z aftami.
Najpopularniejsze
Dieta

Co zrobić żeby schudnąć?

Czy szczupła sylwetka i zgrabne ciało wymagają dużo wyrzeczeń i poświęceń? Czy tylko osoby o silnej woli i samozaparciu mogą pochwalić się płaskim brzuchem? Oczywiście, że nie.
Reklama
Dziecko

Ferie bez kaszlu

Zima w pełni, ferie w szkołach trwają. Sanki przygotowane, wypad na narty zaplanowany a twoje dzieci kaszlą jakby jutra miało nie być.
Zdrowie

Nowoczesne metody leczenia zaćmy

Zaćma jest jedną z tych chorób, na które w dalszym ciągu nie udało znaleźć się farmakologicznej metody leczenia. Starzenie się ciała człowieka wpływa na wszystkie organy.
Zdrowie

Leczenie POChP – na czym polega?

POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc, w większości przypadków wywoływana jest długoletnim paleniem papierosów.
Sport

Sport – jak zacząć?

Wielu z nas chciałoby żyć zdrowiej, więcej się ruszać i zdrowiej się odżywiać. Stosujemy diety, zapisujemy się na siłownię i… zapał gaśnie przy pierwszych zakwasach i sałatce zamiast steka.
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Dieta

Co zrobić żeby schudnąć?

Czy szczupła sylwetka i zgrabne ciało wymagają dużo wyrzeczeń i poświęceń? Czy tylko osoby o silnej woli i samozaparciu mogą pochwalić się płaskim brzuchem? Oczywiście, że nie.
Dieta

7 porad jak wzmocnić układ pokarmowy

Czy znane Ci są: wzdęcia, biegunka, zgaga, ból brzucha? Jeśli tak to może świadczyć o tym, że Twój układ pokarmowy nie funkcjonuje poprawnie.
Reklama
Odchudzasz się? Nie popełnij tego błedu
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.