Artykuły oznaczone etykietą: witaminy

Co na przeziębienie – czyli jak łagodzić jego objawy?

Co na przeziębienie – czyli jak łagodzić jego objawy?

Przeziębienie to choroba przenoszona drogą kropelkową. Do jej najczęstszych objawów należą ból gardła, kaszel i katar. Rozwój infekcji w dużej mierze zależy od układu odpornościowego. Na szczęście istnieje wiele sposobów, które mogą pomóc Ci jej zapobiegać albo – gdy przeziębienie już Cię dopadnie – złagodzić objawy i pomóc wyzdrowieć. Co ważne, różnego rodzaju środki i leki na przeziębienie bez recepty można obecnie dostać właściwie w każdej aptece – i nie tylko. Wobec tego – co na przeziębienie?
Witaminy a zdrowie

Witaminy a zdrowie

Ludzki organizm to niezwykle precyzyjna i skomplikowana maszyna. Jest praktycznie samowystarczalna i raczej nie szwankuje – o ile dobrze ją napędzamy. „Jesteś tym co jesz” to bardzo popularny slogan. I jest w nim wiele prawdy. Prawidłowa i zbilansowana dieta opiera się o dostarczanie organizmowi określonej dawki składników mineralnych i witamin każdego dnia. Naukowcy opracowali specjalną tabelę dziennego zapotrzebowania na określone składniki, które powinny być dostarczone z pożywieniem żeby zapewnić organizmowi zaplecze do poprawnego funkcjonowania. Taka lista zawiera 27 pozycji, w tym 13 witamin i 14 minerałów, które są uznawane za niezbędne.
Zamawianie leków przez Internet – blaski i cienie

Zamawianie leków przez Internet – blaski i cienie

Apteki internetowe rosną w siłę. Każdego roku odnotowuje się coraz większą ilość profesjonalnych aptek funkcjonujących w wirtualnej przestrzeni. Ich dynamiczny rozwój uwarunkowany jest przede wszystkim wzrastającym zainteresowaniem pacjentów. Dlaczego większość z nich coraz chętniej korzysta z usług aptek internetowych? Jakie zalety niesie ze sobą tego rodzaju rozwiązanie? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule.
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?

Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?

Wypadanie włosów to problem, z którym mierzy się wiele osób. W reklamach telewizyjnych i radiowych można usłyszeć, że sposobem na powstrzymanie nadmiernej utraty kosmyków jest biotyna. Czy jej zastosowanie rzeczywiście wystarczy, aby pozbyć się problemu łysienia? Niekoniecznie i nie zawsze.
Najpopularniejsze
Dieta

Zdrowie jelit

Kiedy często chorujemy i narzekamy na złe samopoczucie czy osłabienie, warto zastanowić co jest tego przyczyną. Z reguły w takich sytuacjach wykonujemy badanie krwi.
Reklama
No items found.
Zdrowie

Witaminy a zdrowie

Prawidłowa i zbilansowana dieta opiera się o dostarczanie organizmowi określonej dawki składników mineralnych i witamin każdego dnia. Naukowcy opracowali specjalną tabelę dziennego zapotrzebowania na określone składniki.
Uroda

Jak radzić sobie z trądzikiem różowatym?

Trądzik różowaty dotyka zwykle osoby w wieku 30-50 lat. Charakterystycznymi cechami tej choroby są pojawiające się na skórze grudki i krostki, nawracający rumień, pajączki oraz zmiany przerostowe.
Sport

Football w stylu Sergio Ramosa

Te niepozornie wyglądające buty piłkarskie wyzwolą w Tobie prawdziwy instynkt. Skrywają innowacyjne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w stylu gry Sergio Ramosa.
Dieta

Zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego

Żyjąc w ciągłym zabieganiu, w dużym stresie - istotnym jest dbanie o swoje samopoczucie m.in. poprzez stosowanie różnorodnych suplementów. Dlatego warto wziąć pod lupę układ trawienny, z którym z pewnością nie jeden z nas ma
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.