Artykuły oznaczone etykietą: dermatolog

Jak sporządzić własny krem do twarzy i ciała?

Jak sporządzić własny krem do twarzy i ciała?

Samodzielne przygotowanie kremu jest nieco trudniejsze od sporządzenia maseczki domowej roboty lub oczyszczającego peelingu, niemniej efekty naszych działań przejdą najśmielsze oczekiwania. Naturalne kosmetyki, wytwarzane ze sprawdzonych produktów, bez dodatków konserwantów i sztucznych barwników, z pewnością przypadną do gustu każdej kobiecie, która pragnie utrzymać skórę twarzy i ciała w idealnej kondycji. Jeżeli i ty chcesz spróbować swoich sił w „alchemii kosmetycznej” zachęcamy do lektury niniejszego artykułu.
Jak skutecznie zwalczyć trądzik młodzieńczy?

Jak skutecznie zwalczyć trądzik młodzieńczy?

Trądzik młodzieńczy to problem dermatologiczny, który dotyka nawet 80% nastolatków. Pryszcze pojawiają się nie tylko na twarzy, ale również w obrębie pleców czy dekoltu, stając się przyczyną ogromnych kompleksów. Jak powstaje trądzik u nastolatków i czy można go skutecznie pokonać?
Jak zabezpieczyć skórę przed zimnem?

Jak zabezpieczyć skórę przed zimnem?

Utrzymanie gładkiej, świeżej i promiennej cery stanowi nie lada wyzwanie w okresie jesiennym. Mimo że za oknami świeci słońce, a temperatury są dla nas łaskawe, warto zatroszczyć się o kondycję skóry i przygotować ją na trudny zimowy czas.
Rośnie ryzyko zakażeń chorobami "odkleszczowymi"

Rośnie ryzyko zakażeń chorobami "odkleszczowymi"

Kleszcze przenoszą m.in. 130 odmian wirusów i 20 gatunków krętków oraz innych bakterii, które są odpowiedzialne za rozwój chorób odkleszczowych w tym –najbardziej powszechne – boreliozę, babeszjozę oraz kleszczowe zapalenie mózgu.
Najpopularniejsze
Reklama
Zdrowie

Choroby metaboliczne - kto może zachorować?

Osteoporoza i osteomalacja to dwie podstawowe choroby należące do grupy metabolicznych zaburzeń kości. Jednak do równie powszechnych i niebezpiecznych zalicza się cukrzycę typu 2.
Uroda

Na czym polega atopowe zapalenie skóry?

Atopowe zapalenie skóry to ostatnimi czasy bardzo powszechna choroba alergiczna skóry, na którą jeszcze nie stworzono skutecznego lekarstwa. Jej objawy można jednak zminimalizować.
Sport

Od czego zacząć przygodę z kitesurfingiem?

Chciałbyś zacząć przygodę z kitesurfingiem, ale nie wiesz co i jak? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się udział w kursie z certyfikowanym instruktorem, który pomoże Ci w stawianiu pierwszych kroków.
Dieta

Berrator na spalanie tkanki tłuszczowej

Jeśli od dłuższego czasu próbujesz zgubić zbędne kilogramy i spalić tłuszcz, ale zauważasz problemy z tym związane, warto zastanowić się, czy istnieje środek, który pomógłby osiągnąć zadowalające efekty w szybkim czasie.
Reklama
Hemoroidy - Leczenie i operacje
Korekta odstających uszu