Artykuły oznaczone etykietą: dermatolog

Jak sporządzić własny krem do twarzy i ciała?

Jak sporządzić własny krem do twarzy i ciała?

Samodzielne przygotowanie kremu jest nieco trudniejsze od sporządzenia maseczki domowej roboty lub oczyszczającego peelingu, niemniej efekty naszych działań przejdą najśmielsze oczekiwania. Naturalne kosmetyki, wytwarzane ze sprawdzonych produktów, bez dodatków konserwantów i sztucznych barwników, z pewnością przypadną do gustu każdej kobiecie, która pragnie utrzymać skórę twarzy i ciała w idealnej kondycji. Jeżeli i ty chcesz spróbować swoich sił w „alchemii kosmetycznej” zachęcamy do lektury niniejszego artykułu.
Jak skutecznie zwalczyć trądzik młodzieńczy?

Jak skutecznie zwalczyć trądzik młodzieńczy?

Trądzik młodzieńczy to problem dermatologiczny, który dotyka nawet 80% nastolatków. Pryszcze pojawiają się nie tylko na twarzy, ale również w obrębie pleców czy dekoltu, stając się przyczyną ogromnych kompleksów. Jak powstaje trądzik u nastolatków i czy można go skutecznie pokonać?
Jak zabezpieczyć skórę przed zimnem?

Jak zabezpieczyć skórę przed zimnem?

Utrzymanie gładkiej, świeżej i promiennej cery stanowi nie lada wyzwanie w okresie jesiennym. Mimo że za oknami świeci słońce, a temperatury są dla nas łaskawe, warto zatroszczyć się o kondycję skóry i przygotować ją na trudny zimowy czas.
Rośnie ryzyko zakażeń chorobami "odkleszczowymi"

Rośnie ryzyko zakażeń chorobami "odkleszczowymi"

Kleszcze przenoszą m.in. 130 odmian wirusów i 20 gatunków krętków oraz innych bakterii, które są odpowiedzialne za rozwój chorób odkleszczowych w tym –najbardziej powszechne – boreliozę, babeszjozę oraz kleszczowe zapalenie mózgu.
Najpopularniejsze
Dieta

RED BURN – by wreszcie schudnąć!

Na rynku istnieje wiele specyfików, których zadaniem jest pomoc w osiągnięciu wymarzonej, niższej wagi ciała. Nie wszystkie jednak działają tak skutecznie jak Red Burn!
Zdrowie

Czym jest tachykardia?

Najczęstsze objawy choroby to przyspieszone bicie serca, ból w klatce piersiowej i duszności. Bywa też reakcją na alkohol, leki, kofeinę bądź nikotynę.
Reklama
Zdrowie

Zaawansowane choroby przełyku – rak

Ból oraz zaburzenia połykania, a także uciążliwe pieczenie - może prowadzić do stanu zapalnego, który nieleczony przeistacza się w formę zmian nowotworowych.
Nauka

Jak walczyć z bliznami?

Niestety niemożliwe jest całkowite pozbycie się blizny, jednak można je znacznie zmniejszyć lub nadać im słabszego kolorytu, bardziej zbliżonego do skóry właściwej.
Nauka

Co musisz wiedzieć zanim pójdziesz na USG jamy brzusznej?

Nowoczesne ultrasonografy o wysokiej rozdzielczości dają możliwość rozpoznawania wielu nieprawidłowości, stwierdzania zmian na wczesnym etapie zaawansowania oraz szybkiego rozpoznawania stanów zagrożenia życia i zdrowia.
Dieta

Zdrowe herbaty na wiosnę

Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu. Znakomicie sprawdzą się w tej roli zdrowotne herbatki wzmacniające, których wybór jest naprawdę duży.
Dieta

Dieta sokowa czyli z czym to się je?

Świeże jarzyny, które pojawiają się na targu, pozwalają na realizację nowych kulinarnych pomysłów w sposób nie tylko pyszny, ale i zdrowy. Przyjrzyjmy się z bliska, na czym polega dieta sokowa.
Reklama
Korekta odstających uszu
Plastyka powiek