Artykuły oznaczone etykietą: badania

Choroby żył powierzchownych nóg - przyczyny, objawy i leczenie

Choroby żył powierzchownych nóg - przyczyny, objawy i leczenie

Żyły to naczynia krwionośne transportujące ubogą w tlen krew z organów do serca. Przy okazji przenoszą również liczne szkodliwe metabolity powstające w przemianach komórkowych jak mocznik. Każdego dnia nasz układ żylny doprowadza do serca tysiące litrów „zużytej” krwi, a najdłuższą drogę przebywa ta pochodząca z nóg.
Soczewki kontaktowe o mocach ujemnych - na jakie wady wzroku są stosowane?

Soczewki kontaktowe o mocach ujemnych - na jakie wady wzroku są stosowane?

Soczewki kontaktowe oznaczone symbolem minus służą do leczenia krótkowzroczności. Wada wzroku najczęściej związana jest z nieodpowiednim kształtem gałki ocznej, w wyniku czego obraz widziany z oddali rozmywa się przy zachowaniu ostrości widzenia rzeczy z bliska. Soczewki sferyczne są skuteczną metodą na wyostrzenie wzroku u krótkowidzów.
Upragnione rodzicielstwo, czyli wszystko na temat leków na niepłodność

Upragnione rodzicielstwo, czyli wszystko na temat leków na niepłodność

Według najnowszych szacunków Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, problem niepłodności każdego roku dotyczy około 1,5 miliona par, które pomimo długich starań, nie mogą doczekać się potomstwa. Jednym z najpopularniejszych sposobów na wspomaganie płodności jest stosowanie leków, które regulują owulację, pobudzają jajniki do wydajniejszej pracy lub obniżają poziom hormonu utrudniającego zajście w ciążę. Jak działają leki na niepłodność i czy rzeczywiście są skuteczne?
Nowoczesne metody leczenia zaćmy

Nowoczesne metody leczenia zaćmy

Zaćma jest jedną z tych chorób, na które w dalszym ciągu nie udało znaleźć się farmakologicznej metody leczenia. Starzenie się ciała człowieka wpływa na wszystkie organy, w tym także narząd wzroku. Tracąca na elastyczności soczewka oka może wykazywać tendencje do mętnienia, przez co jakość wzroku obniża się znacząco, zaburzając codzienny tryb pracy.
Najpopularniejsze
Uroda

Jak radzić sobie z trądzikiem różowatym?

Trądzik różowaty dotyka zwykle osoby w wieku 30-50 lat. Charakterystycznymi cechami tej choroby są pojawiające się na skórze grudki i krostki, nawracający rumień, pajączki oraz zmiany przerostowe.
Reklama
Zdrowie

Osteoporoza w menopauzie

Okres menopauzy predysponuje do rozwoju szeregu chorób charakterystycznych dla wieku dojrzałego oraz starczego. Związane jest to z występującym fizjologicznie niedoborem hormonów płciowych.
Lifestyle

Zalety biżuterii wykonanej ze złota

Złote pierścionki, kolczyki, czy też naszyjniki są cennymi elementami dekoracyjnymi, które poza oczywistym dodawaniem prestiżu, posiadają wiele innych zalet.
Dieta

Zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego

Żyjąc w ciągłym zabieganiu, w dużym stresie - istotnym jest dbanie o swoje samopoczucie m.in. poprzez stosowanie różnorodnych suplementów. Dlatego warto wziąć pod lupę układ trawienny, z którym z pewnością nie jeden z nas ma
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Plastyka powiek