Laktator to praktyczny gadżet, który powinien znaleźć się na liście wyprawkowej każdej przyszłej mamy. Doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach, pomagając uporać się z problemami laktacyjnymi oraz w przypadku chwilowej rozłąki dziecka z mamą. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model, poznaj najpopularniejsze laktatory dostępne na rynku.

Już dawno odeszły w zapomnienie czasy, kiedy kobiety odciągały pokarm dłonią. Obecnie jest to dużo łatwiejsze i bardziej efektywne za sprawą laktatorów. Chociaż zasada ich działania jest identyczna, różnią się między sobą dość istotnymi szczegółami.

Popularne laktatory elektryczne

Coraz więcej kobiet wybiera laktatory elektryczne, chcąc usprawnić proces odciągania pokarmu. Wśród tego typu urządzeń można wyróżnić bardzo proste modele, jak i sprzęt bardziej zaawansowany, np. laktator elektroniczny Prolactis od Lovi.

  • Laktator elektryczny Medela Swing

To jeden z lepszych laktatorów elektrycznych dostępnych na rynku. Wyróżnia się dużą efektywnością – pozwala nie tylko szybko pozbyć się nawału pokarmu. Bardzo dobrze radzi sobie z zastojem mleka oraz rozkręcaniem laktacji.

Jego minusem jest wysoka cena – koszt waha się w granicach 700-800 zł.

  • Laktator elektroniczny Prolactis

To kolejny laktator, który wymieniany jest jako jeden z najlepszych na rynku. Posiada dotykowy panel sterowania, za pomocą którego można zmienić np. siłę ssania oraz przejść z jednej fazy w drugą. Jest to urządzenie bardzo efektywne i polecane przez szpitale (m.in. Ujastek w Krakowie czy w Siemanowicach Śląskich).

Laktator elektroniczny Prolactis, w porównaniu z modelem Medeli, jest tańszy – kosztuje średnio 300 zł.

Polecane laktatory ręczne

Pojawienie się na rynku laktatorów elektrycznych nie spowodowało spadku zainteresowania laktatorami ręcznymi. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem takiego sprzętu, weź pod uwagę m.in.:

  • laktator ręczny Medela Harmony

Jest to model przeznaczony do okazjonalnego odciągania pokarmu. Na tle większości modeli wyróżnia się obecnością technologii 2-Phase Expression, co zwiększa efektywność działania.

Cena tego laktatora waha się w granicach 100-120 zł.

  • laktator ręczny Protect od Lovi

To dwufazowy laktator, który świetnie sprawdzi się do okazjonalnego odciągania pokarmu u kobiet, które nie mają większych problemów z laktacją. Pozwoli na zredukowanie nawałów mlecznych oraz wspomoże w sytuacji dłuższej rozłąki mamy z dzieckiem.

Dzięki specjalnej silikonowej nakładce masującej oraz regulacji siły ssania jest bardzo delikatny i komfortowy w użyciu. Odpowiednia konstrukcja sprawia, że odciąganie odbywa się bez wysiłku – nawet jednym palcem.

Jego atutem jest przystępna cena – koszt waha się w granicach 110-130 zł.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Reklama
Zdrowie

Leczenie POChP – na czym polega?

POChP, czyli przewlekła obturacyjna choroba płuc, w większości przypadków wywoływana jest długoletnim paleniem papierosów.
Sport

Sport – jak zacząć?

Wielu z nas chciałoby żyć zdrowiej, więcej się ruszać i zdrowiej się odżywiać. Stosujemy diety, zapisujemy się na siłownię i… zapał gaśnie przy pierwszych zakwasach i sałatce zamiast steka.
Nauka

Jak przebiega operacja przepukliny?

Przepuklina jest dość często występującą dolegliwością. Kluczowe w jej leczeniu jest szybkie i właściwie postawienie diagnozy.
Dieta

Odchudzasz się? Nie popełniaj tych błędów!

Odchudzanie to proces długotrwały. Każdy, kto chce zrzucić parę kilogramów, musi się wykazać silną wolą i samozaparciem. Niestety zamierzony sukces nie zawsze zostaje osiągnięty.
Dieta

Co zrobić żeby schudnąć?

Czy szczupła sylwetka i zgrabne ciało wymagają dużo wyrzeczeń i poświęceń? Czy tylko osoby o silnej woli i samozaparciu mogą pochwalić się płaskim brzuchem? Oczywiście, że nie.
Reklama
Odchudzasz się? Nie popełnij tego błedu
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.