Laktator to praktyczny gadżet, który powinien znaleźć się na liście wyprawkowej każdej przyszłej mamy. Doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach, pomagając uporać się z problemami laktacyjnymi oraz w przypadku chwilowej rozłąki dziecka z mamą. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model, poznaj najpopularniejsze laktatory dostępne na rynku.

Już dawno odeszły w zapomnienie czasy, kiedy kobiety odciągały pokarm dłonią. Obecnie jest to dużo łatwiejsze i bardziej efektywne za sprawą laktatorów. Chociaż zasada ich działania jest identyczna, różnią się między sobą dość istotnymi szczegółami.

Popularne laktatory elektryczne

Coraz więcej kobiet wybiera laktatory elektryczne, chcąc usprawnić proces odciągania pokarmu. Wśród tego typu urządzeń można wyróżnić bardzo proste modele, jak i sprzęt bardziej zaawansowany, np. laktator elektroniczny Prolactis od Lovi.

  • Laktator elektryczny Medela Swing

To jeden z lepszych laktatorów elektrycznych dostępnych na rynku. Wyróżnia się dużą efektywnością – pozwala nie tylko szybko pozbyć się nawału pokarmu. Bardzo dobrze radzi sobie z zastojem mleka oraz rozkręcaniem laktacji.

Jego minusem jest wysoka cena – koszt waha się w granicach 700-800 zł.

  • Laktator elektroniczny Prolactis

To kolejny laktator, który wymieniany jest jako jeden z najlepszych na rynku. Posiada dotykowy panel sterowania, za pomocą którego można zmienić np. siłę ssania oraz przejść z jednej fazy w drugą. Jest to urządzenie bardzo efektywne i polecane przez szpitale (m.in. Ujastek w Krakowie czy w Siemanowicach Śląskich).

Laktator elektroniczny Prolactis, w porównaniu z modelem Medeli, jest tańszy – kosztuje średnio 300 zł.

Polecane laktatory ręczne

Pojawienie się na rynku laktatorów elektrycznych nie spowodowało spadku zainteresowania laktatorami ręcznymi. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem takiego sprzętu, weź pod uwagę m.in.:

  • laktator ręczny Medela Harmony

Jest to model przeznaczony do okazjonalnego odciągania pokarmu. Na tle większości modeli wyróżnia się obecnością technologii 2-Phase Expression, co zwiększa efektywność działania.

Cena tego laktatora waha się w granicach 100-120 zł.

  • laktator ręczny Protect od Lovi

To dwufazowy laktator, który świetnie sprawdzi się do okazjonalnego odciągania pokarmu u kobiet, które nie mają większych problemów z laktacją. Pozwoli na zredukowanie nawałów mlecznych oraz wspomoże w sytuacji dłuższej rozłąki mamy z dzieckiem.

Dzięki specjalnej silikonowej nakładce masującej oraz regulacji siły ssania jest bardzo delikatny i komfortowy w użyciu. Odpowiednia konstrukcja sprawia, że odciąganie odbywa się bez wysiłku – nawet jednym palcem.

Jego atutem jest przystępna cena – koszt waha się w granicach 110-130 zł.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Lifestyle

Zalety biżuterii wykonanej ze złota

Złote pierścionki, kolczyki, czy też naszyjniki są cennymi elementami dekoracyjnymi, które poza oczywistym dodawaniem prestiżu, posiadają wiele innych zalet.
Lifestyle

Skórzane must have każdego sezonu

Do najbardziej klasycznych ubrań damskich styliści bez wahania zaliczają dobrze dopasowane wąskie dżinsy, ołówkową spódniczkę, białą koszulę, małą czarną, czerwone szpilki, biały T-shirt i świetnie skrojoną marynarkę.
Reklama
Zdrowie

Cytologia - najważniejsze badanie kobiety

Cytologia to obowiązkowe badanie przesiewowe dla każdej kobiety niezależnie od wieku. Średnio raz na 3 lata, a najlepiej raz do roku sprawdzić czy wszystko jest w porządku.
Uroda

Pędzle do makijażu. Rodzaje, pielęgnacja.

Podobno najlepsi makijażyści wykonują make up za pomocą palców. Na pewno jest to dużo wygodniejsze, ale dodatkowo wymaga talentu i dużo więcej czasu na nałożenie kosmetyku.
Sport

5 sposobów jak rozruszać się po zimie

Kiedy za oknem słychać świergot ptaków i słońce coraz mocniej przygrzewa to znak, że wiosna już niedaleko. Aż chce się żyć, aż chce się ruszać, tańczyć i wyjść na dwór zaczerpnąć świeżego powietrza.
Sport

Wypad w góry

Zima to idealny czas na wypad w góry. Nie tylko dla pasjonatów sportów zimowych, ale dla każdego zmiana klimatu z miejskiego na górski z czystym powietrzem zawsze korzystnie wpływa na nasze zdrowie.
Dieta

Top 5 przeciwutleniaczy w żywności

Przeciwutleniacze – to związki chemiczne najczęściej pochodzenia roślinnego, które hamują lub opóźniają procesy utleniania różnych substancji.
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Hemoroidy - Leczenie i operacje