Choć pestki z dyni lubią praktycznie wszyscy, to ze smakiem miąższu, z którego przyrządzona jest zupa, nie każdy jest za przysłowiowy "pan brat". Ma ona na pewno wyjątkowy smak, który doskonale zgrywa się z jesienną aurą. Jeśli nie przepadacie za zupą z dyni, to może ten przepis przekona Was do niej. Sprawdźmy, jak przygotować zupę krem z tego oryginalnego warzywa?

O zupie krem z dyni słów kilka...

Wraz z nadejściem sezonu jesiennego, a nawet późno letniego nadchodzi czas, gdy fani dyni ogniście zacierają ręce. Jeśli jednak chcecie poczuć pełnię smaku pomarańczowego warzywa, to wstrzymajcie się i poczekajcie do października, gdyż to właśnie wtedy, zaczyna ona nabierać więcej słodkości, a przygotowane z niej potrawy są jeszcze bardziej aromatyczne. Jakie składniki będą nam potrzebne do przygotowania zupy z dyni?

Zupa krem z dyni — składniki

Na zupę krem z dyni będziesz potrzebować:

* 1 małą dynię Hokkaido (do 1 kg),

* 2 ziemniaki,

* 2 marchewki,

* 1 litr bulionu (wcześniej ugotowanego, ewentualnie z kostki rosołowej),

* 1 małą cebulę,

* sok z połowy cytryny,

* ½ łyżeczki zmielonego imbiru w proszku,

* sól,

* pieprz,

* gałkę muszkatołową,

* cukier,

* trochę słodkiej śmietany 30- 36% (około 100 ml).

Masz już wszystkie składniki? To pora zabrać się za gotowanie.

Na pierwszy rzut pójdzie tutaj oczywiście dynia, gdyż stanowi ona największe — spośród zgromadzonych składników — wyzwanie dla gotującego. Dla ułatwienia przekrój ją na pół i na ćwierć. Usuń gniazda nasienne, a następnie pokrój w drobne kawałki. Nie usuwaj skórki! Jeśli masz inną dynię, to konieczne będzie jej obranie.

Przygotuj do gotowania również pozostałe warzywa. Obierz ziemniaki, marchewki i cebulę, a następnie pokrój je w dowolne kształty. Ziemniaki, marchewki, cebulę i dynię wrzuć do gorącego bulionu i gotuj do miękkości.

Na koniec dodaj gałkę muszkatołową i pieprz do smaku. Zabielaj śmietaną. Dodaj najpierw małą ilość zupy do przygotowanej śmietany, a potem wymieszaj z pozostałym wywarem. Całość zblenduj.ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Dieta

Zdrowie jelit

Kiedy często chorujemy i narzekamy na złe samopoczucie czy osłabienie, warto zastanowić co jest tego przyczyną. Z reguły w takich sytuacjach wykonujemy badanie krwi.
Reklama
No items found.
Uroda

Jak radzić sobie z trądzikiem różowatym?

Trądzik różowaty dotyka zwykle osoby w wieku 30-50 lat. Charakterystycznymi cechami tej choroby są pojawiające się na skórze grudki i krostki, nawracający rumień, pajączki oraz zmiany przerostowe.
Sport

Football w stylu Sergio Ramosa

Te niepozornie wyglądające buty piłkarskie wyzwolą w Tobie prawdziwy instynkt. Skrywają innowacyjne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w stylu gry Sergio Ramosa.
Dieta

Zdrowie jelit

Kiedy często chorujemy i narzekamy na złe samopoczucie czy osłabienie, warto zastanowić co jest tego przyczyną. Z reguły w takich sytuacjach wykonujemy badanie krwi.
Dieta

Zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego

Żyjąc w ciągłym zabieganiu, w dużym stresie - istotnym jest dbanie o swoje samopoczucie m.in. poprzez stosowanie różnorodnych suplementów. Dlatego warto wziąć pod lupę układ trawienny, z którym z pewnością nie jeden z nas ma
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Usuń rozszerzone i popękane naczynka za pomocą lasera medycznego.