Dobre zdrowie to podstawa. Żyjąc w ciągłym zabieganiu, w dużym stresie i ogromie obowiązków, niezwykle istotnym jest dbanie o swoje samopoczucie m.in. poprzez stosowanie różnorodnych suplementów. Dlatego warto wziąć pod lupę układ trawienny, z którym z pewnością nie jeden z nas ma problem.

Betaina to doskonałe wsparcie w problemach z prawidłowym funkcjonowaniem układu trawiennego.

Na co wpływa betaina?

Betaina to suplement diety będący związkiem chemicznym, którego głównym źródłem są buraki. To doskonały aminokwas mający charakter organiczny, wspomagający w walce z zaburzeniami trawiennymi.

Każda z osób, mająca problemy związane z produkcją kwasu solnego, skarży się na szereg różnorodnych dolegliwości, co wpływa znacząco na komfort codziennego funkcjonowania. Zażywanie betainy wpływa w znaczący sposób na zachowanie zdrowej równowagi flory bakteryjnej, odpowiedniej ilości kwasu solnego w organizmie, a także na wspomaganie pracy układu pokarmowego i immunologicznego.

Betaina dobra na problemy żołądkowe i nie tylko

Niezależnie od tego, ile mamy lat, jakiej jesteśmy płci, jakie prowadzimy życie - betaina może nam skutecznie pomóc. Chcesz zachować dobre zdrowie? Zależy Tobie na odpowiednim samopoczuciu? Masz dość problemów związanych z nieprawidłowym trawieniem? Betainy nie powinno więc zabraknąć w Twojej codziennej diecie.

Betaina jest niezwykle ważna, ponieważ w znacznym stopniu wpływa na zachodzące procesy biochemiczne. Dostarcza także fizjologiczne substancje czynne, które usprawniają pracę żołądka. Jest aminokwasem stanowiącym integralny składnik kwasu żołądkowego, wspomagającym utrzymanie właściwej kwasoty kwasu solnego. Warunkuje także procesy trawienne oraz wchłanianie cennych składników odżywczych. Ponadto, doskonale wpływa również na wątrobę i wykazuje działanie detoksykacyjne.

W codziennej diecie, w której w większości mamy do czynienia z przetworzoną żywnością, trudno jest dostarczyć organizmowi dobrych, odpowiednich ilości witamin i mikroelementów pochodzenia naturalnego. Suplementy to opcje idealne, by pomóc swojemu organizmowi czuć się i funkcjonować odpowiednio.

Problemy z wypróżnianiem? Bóle brzucha? Biegunki? Z takimi kłopotami będzie można się pożegnać, jeśli w odpowiedni sposób zadbamy o swoje zdrowie i o dostarczenie organizmowi tego wszystkiego, co mu potrzebne, by móc dobrze funkcjonować.

zdjęcie: fotolia,com, 190195070 | Autor: ryanking999ARTYKUŁ PARTNERA

Najpopularniejsze
Dieta

Zdrowie jelit

Kiedy często chorujemy i narzekamy na złe samopoczucie czy osłabienie, warto zastanowić co jest tego przyczyną. Z reguły w takich sytuacjach wykonujemy badanie krwi.
Reklama
No items found.
Uroda

Jak radzić sobie z trądzikiem różowatym?

Trądzik różowaty dotyka zwykle osoby w wieku 30-50 lat. Charakterystycznymi cechami tej choroby są pojawiające się na skórze grudki i krostki, nawracający rumień, pajączki oraz zmiany przerostowe.
Sport

Football w stylu Sergio Ramosa

Te niepozornie wyglądające buty piłkarskie wyzwolą w Tobie prawdziwy instynkt. Skrywają innowacyjne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w stylu gry Sergio Ramosa.
Dieta

Zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego

Żyjąc w ciągłym zabieganiu, w dużym stresie - istotnym jest dbanie o swoje samopoczucie m.in. poprzez stosowanie różnorodnych suplementów. Dlatego warto wziąć pod lupę układ trawienny, z którym z pewnością nie jeden z nas ma
Reklama
Czy biotyna wystarczy, by włosy przestały wypadać?
Korekta odstających uszu